7 סימנים שאתם צורכים יותר מידי סוכר

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בקבוצות הוואטסאפ
קבוצות הוואטסאפ

החיים יכולים לעתים קרובות להיות לא הוגנים, כמו למשל העובדה שכולנו פשוט אוהבים סוכר, בעוד שהוא מזיק לבריאות שלנו.
הטעם של מתוק הוא פשוט שקשה לעמוד בפניו, אבל ברגע שתלמדו את ההשפעות של סוכר, אתם בהחלט צריכים לנסות להתרחק ממנו לעתים קרובות ככל האפשר.

הסימנים הבאים מצביעים על כך שאתם צורכים יותר מדי סוכר, והגיע הזמן לעשות משהו

תשוקה לסוכר / פחמימות
אתם כנראה מכורים לסוכר אם לעתים קרובות אתם משתוקקים למשהו מתוק. סוכר גורם להתמכרויות, והצריכה שלו מוביל לתגובת שרשרת של תשוקה לסוכר.

חוסר אנרגיה ועייפות
אם אתם מרגישים עייפים כל הזמן וחסרי אנרגיה, אתם כנראה צורכים יותר מדי סוכר. מזונות עשירים בסוכר משפרים באופן זמני את האנרגיה, ולאחר מכן, באה ההתרסקות, ואתם נשארים עייפים לאורך כל היום.

עלייה במשקל
סוכר הוא ללא סיבים וחלבון, ולכן זה לא מוביל תחושה של שובע, וככל שאנחנו צורכים יותר סוכר, אנחנו מכניסים לגוף יותר קלוריות. סוכר מפעיל את שחרור האינסולין אשר נושא את הסוכר לאיברי הגוף כדי להשתמש בו לאנרגיה.

לפיכך, צריכת יתר של סוכר שולחת הודעה לגוף לייצר יותר אינסולין, אשר גורם -לתופעה שנקראת התנגדות אינסולין- לאורך זמן. במקרה זה, הגוף אינו מסוגל להגיב על הכמויות העודפות של האינסולין, ולא מצליח להשתמש בסוכר כפי הצורך.

'התנגדות לאינסולין' קשורה לעלייה במשקל והשמנת יתר, כמו גם לסוכרת, כאשר הלבלב נכנס להלם עקב הגברת הפעילות שלו.

הצטננויות תכופות ושפעת
צריכה גבוהה של סוכר גם מחלישה את המערכת החיסונית, ואת יכולתה למנוע הצטננות, וירוסים, שפעת, ומחלות כרוניות. אם אתם מצליחים להפחית את צריכת הסוכר, תוכלו להוריד את הסיכון של בעיות בריאות אלה.

חוש הטעם המתוק משתנה
אלפרט טוען כי צריכת יתר של סוכר מפגיזה את בלוטות הטעם על ידי הגדלת הסובלנות שלהם לסוכר. לפיכך, תתחיל הכמיהה עבור מזונות אפילו יותר מתוקים לאורך זמן.
זה אומנם קשה בהתחלה, אבל אם תצליחו להפחית את צריכת הסוכר, תוכלו גם להוריד את רמת הסובלנות וכך אתם תהיו מרוצים גם מכמויות סוכר נמוכות. לאחר פרק זמן מסוים, כמה דברים אפי' יהפכו להיות מתוקים מדי בשבילכם.

ערפילי מוח, במיוחד אחרי ארוחה
ערפל המוח הוא אחד הסימפטומים הנפוצים ביותר של רמת סוכר גבוהה בדם. צריכת כמויות גבוהות של סוכר גורמת לעלייה שלו במהירות, ואז פתאום יש צניחה של הסוכר בדם. מומחים טוענים כי שליטה לא נכונה של רמת הסוכר בדם מעלה את הסיכון לבעיות קוגניטיביות ולפגיעה.

בעיות עור ורגליים ועיגולים כהים מתחת לעיניים
הסוכר הנצרך פועל כגורם דלקתי בגוף, ולכן גורם לבעיות עור דלקתיות שונות, כגון אקנה, אקזמה, רוזצאה יובש ועור שומני. אם תפחיתו את צריכת הסוכר, העור שלכם יהיה נקי ורך.

יתר על כן, ד"ר שרי גרין, פודיאטר בניו יורק, טוען כי ההשפעות הדלקיות של הסוכר עלול לגרום לדורבן – מצב זה מוביל לכאב ברצועה העבה של הרקמות שנמצאות על העקבים והסוליות.

צריכת יתר של מאכלים מתוקים יכול גם לגרום לעייפות ולחוסר אדרנלין, אשר מתבטאת לעתים קרובות בעיגולים כהים שמופיעים מתחת לעיניים.

אם אתם חווים את הסימפטומים המפורטים לעיל, כדאי שתנסו להגביל את צריכת הסוכר בהקדם האפשרי, על מנת לשפר את הבריאות שלכם ולהימנע מבעיות בריאותיות רבות.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

1 תגובה
Inline Feedbacks
View all comments
שפיר רבקה
לפני 1 חודש

תודה על הכתבה על הסוכר אנסה לעשות שהמלצתם

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו