בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איך להפוך אכזבה להזדמנות ומדרגה להצלחה

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

"תחשוב על התרחיש – האירוע קרה. זה עבר. אתה לא יכול להשפיע על זה. אתה לא יכול לשנות את זה. אתה בהחלט יכול להרהר על זה ולשחזר את זה שוב, ולחשוב שבדיעבד היית עושה את זה אחרת אם הנסיבות היו שונות. עם זאת, המציאות היא שאם אתה קורא את זה, סביר להניח כי האכזבה היא חלק ממך. "- בוורלי ד. פלקסיגטון, מהמגזין 'פסיכולוגיה היום'.

כל אחד צריך להתמודד עם אכזבה בחיים. לא משנה כמה קשה ננסה, יהיו פעמים שאנחנו לא עומדים במטרות שלנו. במקום לתת לאכזבה להפוך אותנו לאנשים מרירים, עדיף לקחת את זה כחווית למידה.

בוורלי ד. פלקסיגטון מספר: הגעתי להבנה הזאת בדרך הקשה. נגשתי לראיון במקום עבודה שבאמת רציתי ולא קראו לי בחזרה אחרי הראיון שלי. כבר חשבנתי את השינויים הגדולים שהעבודה זו תעשה עושה בחיי, הן אישית והן מבחינה כספית. אחרי שקיבלתי את החדשות המאכזבות, זה סיחרר אותי. התקשיתי להתרכז בעבודה והפרודוקטיביות שלי ירדה. לא יכולתי להפסיק לחשוב על מה שנתפס בעיני ככישלון שלי. למזלי, הצלחתי ללמוד מניסיוני ממצבים אלה של אכזבה. אני אשתף את התהליך שעברתי כאשר ניסיתי לבנות מחדש את חיי ואת הדימוי העצמי שלי.

1. רק אני יכול להגדיר את ההצלחה שלי
במקום לראות כל טעות ככישלון, עלינו ללמוד לראות את אותם צעדים על השביל. "הצלחה" לא חייבת להיות שהצלחת להשיג את כל החלומות שלך. צעדים קטנים על הדרך לקראת חיים טובים יותר יגרמו לך להצליח בסופו של דבר. למרות שלא קיבלתי את העבודה שרציתי, הרווחתי מיומנויות יקרות לראיונות עבודה, ואני ניצלתי את ההזדמנות כדי ללטש את קורות החיים שלי.

2. לקיחת אחריות

במקום להאשים אחרים באכזבה שלי, לקחתי על עצמי את האחריות להבין מדוע לא הצלחתי. להיות כנה עם עצמי על הבעיות שהיו לי בראיון עזר לי להבין מה לשנות בפעם הבאה.

3. זה לא תמיד אישי
המהפך של להפסיק להתרכז באכזבה פירושו גם ויתור על הרעיון שהעולם עוין כלפיך ו'שכולם נגדך'. ראיון העבודה שלי אולי היה נהדר, אבל אולי המעסיק היה צריך לקדם מישהו מתוך החברה. גם אם הראיון שלי היה מושלם, אולי מישהו אחר היה קצת יותר טוב ממני.

4. 'מותר' להגיש רגשות

לא משנה איך אתה מרגיש כאשר אתה מנסה להתמודד עם אכזבה, תן לעצמך רשות להרגיש את הרגשות האלה. הדחקה והעמדת פנים כלפי עצמך שכאילו הכל בסדר יגרמו לרגשות שלך להתפרץ ולהחמיר לאורך זמן. עדיף להוציא אותם בצורה בריאה, כמו יומן או לשתף חבר מהימן. באותם זמנים הייתי מסוגל להוציא את הרגשות שלי החוצה באמצעות בכי טוב עם החבר הכי טוב שלי. היא הזכירה לי את כל התכונות הגדולות שלי והדגישה לי שהכישלון שלי בתחום העבודה לא אומר שאני כישלון כאדם.

5. נהל ציפיות

כתבות שבריא לדעת
דרכים ליהרדם מוקדם

6 צעדים פשוטים שיגרמו לכם ללכת לישון מוקדם

אכילה מהירה

9 הרגלים לא בריאים שגורמים למחלות והשמנה

אם אתה כל הזמן מרגיש מאוכזב, כדאי לך לבחון מחדש את הציפיות שלך. התאמתם עשויה לתת לך פרספקטיבה טובה יותר על החיים. לדוגמה, הפסקתי להגיש מועמדות למשרות שהיו מרוחקות מדי מאופי המשרה שיש לי כרגע.

6. תסתכל על כל התמונה

כפי שהזכיר לי ידידיתי, רק משום שנכשלתי בראיון עבודה לא הופך אותי לאדם רע. זה עזר לי כשהיא אמרה לי לזכור את כל הדברים החיוביים שהשגתי. למרות שחיפשתי עבודה חדשה, היו לי המון הצלחות בעבודה הישנה שלי. זה שלא קיבלתי את העבודה שרציתי לא היתה השתקפות עלי כאדם.

7. השארת מרחב הזדמנויות

לפעמים כשאנחנו מאוכזבים, אנחנו בעצם פותחים דלת למצב טוב יותר בהמשך. לא קיבלתי את העבודה שרציתי, אבל בעוד כמה חודשים התראיינתי לעבודה טובה יותר והתקבלתי. אם הייתי מקבל את העבודה הראשונה, מעולם לא היו לי את החוויות הגדולות שקרו לי בעבודה הנוכחית שלי. צמחתי כאדם וכמקצוען וזה רק שנה מאז התחלתי לעבוד.

מחשבות סופיות
בעוד אכזבה הינה מצב קשה, אפשר לעבור את זה בהצלחה עם שבעה שלבים אלו. כאשר יש לך ניסיון קשה, קח צעד אחורה ונתח את המצב. תן לעצמך רשות להרגיש את הרגשות שלך ולעבור את כל הצער שאתה עלול לחוות. בנוסף, תסתכל על כל הדברים החיוביים שהשגת בחיים שלך.

בסך הכל, אסור לתת לכישלון לעצור אותך לחיות חיים מלאים ומוצלחים. אנשים חזקים באמת, הם מתמידים ויהיו אחראים תמיד להתקדם קדימה במקום לשבת במקום ולא לעשות כלום.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

7 סיבות לכך שכדאי לכם לשתות תה עם זנגביל

הרופאים : תפסיקו להאכיל את הילדים שלכם נקניקיות באופן מיידי !!

סימנים לחוסרים תזונתיים

6 סימני אזהרה למחסורים תזונתיים, וכיצד להשלים אותם!

תסמיני השפעת המוקדמים ביותר שרוב האנשים מפספסים

באותו נושא