בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
היתרונות של שתית מים לפי המדע

המדע קבע: אלו הם 7 היתרונות לשתיית מים מספקת

שמירה על לחות היא אחד הדברים הטובים ביותר שאנחנו יכולים לעשות למען הבריאות הכללית שלנו. שתיית מים יכולה לעזור לנו לשפר את הביצועים הגופניים שלנו, למנוע כאבי ראש, עצירות ועוד. גוף האדם מכיל כ-60% מים ומומלץ לשתות בכל יום כשמונה כוסות מים (כ-2 ליטר).
הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

שתית מים מסייעת בשיפור הביצועים הגופניים

הלחות חשובה לגוף בכל הנוגע לשיפור הביצועים הגופניים שלנו. הדבר חשוב עוד יותר במהלך פעילות גופנית אינטנסיבית ובסביבה חמה. התייבשות יכולה להשפיע משמעותית והיא מתקיימת ברגע שאנחנו מאבדים אפילו רק 2% מתכולת המים בגוף.

כדאי לדעת שבפעילות ספורט אנחנו עשויים לאבד מים דרך הזיעה ושתייה מסייעת לבקרת טמפרטורת הגוף והיא יכולה להפחית את העייפות במהלך האימון. ישנן הוכחות לכך שהידרציה אופטימלית יכולה להפחית אפילו את הלחץ החמצוני המתרחש בפעילות גופנית בעצימות גבוהה.

שתית מים משפיעה משמעותית על רמות האנרגיה ותפקוד המוח

המוח מושפע מאד ממצב ההידרציה שלנו ומחקרים מראים שאפילו התייבשות קלה עלולה לפגוע בהיבטים רבים של תפקודי המוח. במחקר שנעשה על נשים צעירות נמצא כי אפילו התייבשות שנחשבת לקלה מאד יכולה להוביל להשפעה משמעותית על מצב הרוח, על הריכוז ועל כאבי ראש.

אותו מחקר שנעשה על גברים הצביע על כך שכשהם חוו התייבשות התוצאה הייתה פגיעה בזיכרון, מוביל לתחושת חרדה ולעייפות מוגברת. איבוד נוזלים יכול להתרחש גם בזמן פעילות יומיומית רגילה ובוודאי במהלך פעילות אינטנסיבית ובסביבה חמה.

הקפדה על שתייה יכולה למנוע ולטפל בכאבי ראש

התייבשות יכולה לעורר כאבי ראש ומגרנה בקרב אנשים מסוימים. למעשה, מחקרים מצביעים על כך שכאב ראש הוא אחד מהסימנים השכיחים ביותר להתייבשות. במקרה של כאב ראש, שתיית מים יכולה לעזור ולהקל על התסמינים.

מחקרים מצאו כי שתיית מים משפיעה על היווצרות כאבי ראש, טיפול כשהם כבר מופיעים ולשיפור משמעותי בקרב אנשים שסובלים ממיגרנות. נציין כי יש צורך במחקרים נוספים כדי לאשר את התועלת הפוטנציאלית של המים.

שתיית מים יכולה להקל על עצירות

עצירות היא בעיה שכיחה אשר מאופיינת ביציאות נדירות ובקושי במתן צואה. הגדלת צריכת הנוזלים תהיה חלק מההמלצה במקרים רבים של עצירות. ישנן מספר ראיות אשר מצדיקות את ההמלצה הזו כשצריכת מים נמוכה עשויה להוות גורם להיווצרות עצירות בקרב צעירים ומבוגרים.

עוד כדאי לדעת כי מחקרים מצביעים על כך שמים מינרליים העשירים במגנזיום ונתרן יכולים לשפר את תדירות תנועת המעיים ואת עקביות היציאות בקרב אנשים עם עצירות.

שתייה עשויה לסייע בטיפול באבנים בכליות

אבנים בדרכי השתן הן גושים כואבים של גבישי מינרליים הנוצרים במערכת השתן. האבנים נוצרות בכליות והן מתבטאות בדרכים שונות כולל כאב רב. ישנן עדויות המצביעות על כך שריבוי בצריכת מים יכולה לסייע במניעת חזרה של אבנים בכליות.

צריכת נוזלים גבוהה מגדילה את נפח השתן העובר דרך הכליות. היא מדללת את ריכוז המינרלים ולכן הם נוטים פחות להתגבש וליצור גושים. המים עשויים גם לסייע מלכתחילה בהיווצרות ראשונית של אבנים בכליות אך לכך נדרשים מחקרים נוספים.

כתבות שבריא לדעת
מאכלים שגרמים לנו להזדקן

אלו 8 המזונות שגורמים לנו להזדקן (ושכדאי להגביל אותם)

דרכים ליהרדם מוקדם

6 צעדים פשוטים שיגרמו לכם ללכת לישון מוקדם

שתיית מים מסייעת במניעת הנגאובר

הנגאובר מתייחס לתסמינים הלא נעימים שמגיעים לאחר שתיית אלכוהול מופרזת. האלכוהול הוא חומר משתן ולכן הוא גורם לאובדן נוזלים. הדבר יכול להוביל להתייבשות ולמרות שזו אינה הגורם העיקרי להנגאובר, תסמינים של צמא, עייפות, כאב ראש ויובש בפה יכולים להתלוות לכך.

אחת הדרכים להפחית את התחושה הרעה היא לשתות מים ובכך לסייע לפחות לחלק הלא נעים שמגיע כתוצאה מהתייבשות.

שתיית מים יכולה לסייע לתהליך ירידה במשקל

שתיית מים מרובה יכולה לעזור לירידה במשקל. הסיבה לכך היא שהמים יכולים להגביר את תחושת השובע ואת קצב חילוף החומרים. ישנן ראיות המצביעות על כך שהגדלת צריכת המים יכולה לקדם ירידה במשקל ואת מספר הקלוריות שאנחנו שורפים מדי יום.

במקרה הזה גם עיתוי השתייה חשוב כאשר ההמלצה היא לשתות מים חצי שעה לפני האכילה וזאת כדי ליהנות מתחושת שובע מהירה יחסית.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

נפש

לחוצים ולא ידעתם על כך ? הנה 9 סימנים לכך שאתם לחוצים !

היתרונות הבריאותיים של המנדרינות

עשרת היתרונות הבריאים והמרשימים של המנדרינות

5 דברים שפוגעים בשינה שלכם (ואיך להימנע מהם!)

16 היתרונות הבריאותיים של זעפרן – תבלין המלכים

באותו נושא