הסוד להקלה על כאבי גב נמצא ברגליים! בצעו 5 תרגילים ב 15 דקות

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

הרגליים שלנו נושאות בנטל הכבד ביותר, במיוחד כאשר כשמדובר בפעילות גופנית. הרגליים תומכות בתנועות שלנו, כך שלעיתים קרובות הן זקוקות לטיפול נוסף,

וזאת בכדי למנוע כאבים בירכיים, בברכיים, או בגב. אקופרסורה היא שיטה עתיקה בת חמשת אלפים שנה וחשובה מאוד באסיה,

במיוחד ברפואה הסינית. הטיפול מבוצע באמצעות מיקום ולחץ אצבע מדויק על פני שטחי גוף מסוימים, או נקודות. הנקודות עוקבות אחרי ערוצים מסוימים, המכונים מרידיאנים, המטופלים גם בדיקור.

ולכן, הנה 5 תרגילים פשוטים שיעזרו לכם לשפר את האיזון, לחזק את הרגליים, ולהרגיע את הכאב:

1. לחץ על הבוהן

לפני שמתחילים את התרגיל, יש לוודא שהרגליים התחממו כראוי. לחץ על הבוהן מועיל מאוד למטרה זו. בעמידה, יש לכופף את הברכיים כדי שתהיה אחיזה ברצפה באמצעות אצבעות כף הרגל.

החזיקו במצב הזה וספרו עד 3. יש לחזור על התרגיל 3 פעמים ביום, ב 10 סטים.

2. הרמת עפרון בעזרת אצבעות כף הרגל

זהו תרגיל פשוט וקל. מניחים עיפרון על הרצפה, הרימו אותו והחזיקו למשך 10 שניות ולשחרר. בצעו את התרגיל ברגל השניה. חזרו על התרגיל בשתי הרגליים 5 פעמים.

3. הליכה על קצות האצבעות

כתבות שבריא לדעת

פרוסת לחם לבן מעלה את הלחץ דם

14 מוצרי מזון שיש להימנע מהם אם סובלים מלחץ דם גבוה

זה מה שיקרה לגוף שלכם אם תאכלו לימונים קפואים

על מנת לחזק את שרירי הבוהן, הרצועות, ואת השרירים המקיפים את כפות הרגליים, יש ללכת על קצות האצבעות. יש להישאר על קצות האצבעות ולהתקדם במשך 20 שניות, לנוח במשך 15 שניות, וחזרו עוד חמש פעמים. ולהשפעה טובה יותר בצעו את התרגיל כמה שיותר.

4. התנגדות

תרגיל פשוט זה ימקד השרירים הקטנים בכף הרגל שאחראים על האיזון. בנוסף התרגיל יגרום להידוק שרירים וימנע פציעות. קשרו גומי התעמלות לרגל של מיטה / ספה. ובעמידה מקמו את הרצועה בחלק העליון של כף הרגל, השענו אחורה כדי להדק אותו. עם רגל משוכה לאחור החזיקו למשך 5 שניות, הפסקה למשך 10 שניות וחזרו על התרגיל 10 פעמים.

5. סיבובי קרסול

הגמישות וכושר התנועה של הקרסוליים בעלי חשיבות גבוהה. קרסוליים חזקים ומוגבלים נגרמים לעתים קרובות מעומס יתר של הגוף, מה שמוביל לכאבי שרירים ומפרקים, וכן ירך, ברך, וכאבי גב.
בשכיבה על הגב, יש להאריך את הרגל מעל הראש, ולסובב אותה עם כיוון השעון. לספור עד 10, ולחזור על התרגיל עם הרגל השנייה. ניתן לעשות את התרגיל בישיבה ובעמידה.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

אלו הם הגורמים, התסמינים, והטיפול למחלת הפרקינסון!

אם אתם מתעוררים ומתעטשים כל בוקר זאת הסיבה לכך. וזה מה שאתם צריכים לעשות !

כיצד לחזק את המערכת החיסונית כדי למנוע מחלות

אילו הסיבות לכך שאתם צריכים לנסות שום עבור לחץ דם גבוה

באותו נושא