בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

11 דרכים להפחתת האדמומיות בפנים ובמהירות

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

כולנו שונאים את המראה הלא נעים של הכתמים האדומים, צורת העור הבלתי אחידה, או את הנקודות השמנוניות בפנים. זה בהחלט לא אסתטי ואנחנו רוצים להיפטר מזה !

היום, אנו עומדים להציג בפניכם את שלושת הדרכים היעילות ביותר כדי להפחית את האדמומיות ולקבל עור נקי, ומהר. לאחר מכן, נציג רשימה של כמה פתרונות נוספים, שעובדים על רוב האנשים ברחבי העולם. אל דאגה, תוכלו להתגבר על זה.

מה גורם לאדמומיות בפנים מלכתחילה?

התשובה: חיידקים. מעבר לכל סיבה אחרת, חיידקים הם הגורם מספר אחד להופעתה של האדמומיות בפנים. אפילו אלרגיות, חוסר שינה וסערה נפשית, נמצאים במקום השני.

עצות להפחתת האדמומיות בפנים במהירות

העצה הראשונה שלנו היא, לא לגעת אף פעם בפנים.

לגעת בפנים רק בידיים שזה עתה נשטפו עם סבון

ישנם יותר חיידקים על הידיים מאשר בכל חלק אחר בגוף. הידיים הם סוכנים משמעותיים מבחינת המאבק בחיידקים. שום דבר לא ישווה מבחינת הימצאות חיידקים טובים ורעים כאחד, יותר מאשר על הידיים.

אי אפשר לדעת כמה בדרך כלל אנו נוגעים בפנים. אנו עושים זאת לעתים כל כך קרובות ובמהירות, שאיננו שמים לב. לא משנה אם זה בגיל ההתבגרות, או בגיל 80. כל פעם כשנוגעים בפנים, החיידקים מתפזרים בצורה מאסיבית על פני העור.

כשמיטיבים את המראה מול הראי זה תמיד בסדר, אולם, הפעם, לפני כן, יש לשטוף את הידיים עם סבון. לאחר מכן, תוכלו שוב לעשות זאת, וללא רגשי אשמה. זוהי פעילות אחת בלבד שיכולה להפחית את האדמומיות מעל ל-80%, והיא שווה זהב.

כתבות שבריא לדעת
מאכלים שגרמים לנו להזדקן

אלו 8 המזונות שגורמים לנו להזדקן (ושכדאי להגביל אותם)

דרכים ליהרדם מוקדם

6 צעדים פשוטים שיגרמו לכם ללכת לישון מוקדם

כמה דקות בחשיפה לקרני השמש ביום, יעניקו גוון חלק לעור

אפילו אם נכווים בקלות, כמה דקות בשמש, יעניקו לכם ויטמין D, שהוא מרכיב מפתח לעור בריא. עור בגוון בהיר, מועד במיוחד לספוג יותר ויטמין D, מאשר עור בגוון כהה יותר. כלומר, יתכן ואתם צריכים יותר ויטמין D. אם יש לכם גוון עור כהה (אך עדיין כזה הסובל מאדמומיות), יתכן ואתם צריכים להיות בתדירות תכופה יותר תחת השמש, כדי לאזן את גוון העור.

מריחתה של שכבה קלה של שמן קוקוס, תהווה הגנה נוספת על העור

רק בגלל שעורכם נקי, זה אינו אומר שהוא מוגן. העור בדרך כלל מוגן על ידי שכבה שומנית. זה מבטיח את אי חדירת החיידקים, אך גם מבלי להפריע לתהליך ההזעה. מאחר וצריך לשטוף עור מזיע ושומני בסבון ומים, אפשר להחליף צורת הגנה כזאת, על ידי שכבה קלה מאד של שמן קוקוס.

שמן קוקוס הוא בעל אופי מאד מתפשט, כך שצריך להשתמש בכמות מאד קטנה. בטמפרטורת חדר, שמן הקוקוס הוא במצב מוצק. בטמפרטורת הגוף, הוא נמס. לאחר שחופפים ושוטפים את השיער (ללא מרכך), אפשר גם להברישו באמצעות מעט שמן קוקוס, ועם מברשת בעלת זיפים טבעית. זה יחליף את השומן בקרקפת לאחר החפיפה.

שלושת העצות הללו, ובשילובן, יעניקו לכם עור בטוח ומאוזן. להלן מצבים מיוחדים נוספים.

אלרגיה

אלרגיה היא הבעייה העיקרית אצל אנשים רבים שנהנים לבלות את חייהם מול הטלויזיה והמחשב. זה נחשב לאורח חיים טוב, כל עוד הגוף נשאר בריא אצל רובם.

מזון מתקן לאלרגיות עם שינויים קלים

עם אתם סובלים מאלרגיות למזון, יתכן וזה גורם להתפרצות בפניכם. חסנו את עצמכם מפני הבעייה, וזאת באמצעות שילוב קל עם המזון גורם האלרגיה, בתזונה שלכם. זה בונה את הסבילות, ובצורה הדרגתית, תוכלו להסתגל למזון הבעייתי. אם אתם סובלים ממוצרי מזון רבים שגורמים לכם לאלרגיות, עשו זאת כל פעם עם סוג אחד של מזון, כדי שהמערכת תוכל להסתגל לדבר אחד כל פעם.

תקנו את האלרגיות לאבק וקשקשי חיות המחמד, מחוץ לבית

חמצן הוא המפתח כדי לסלק אלרגיות באויר החופשי מכל סוג שהוא. המערכת החיסונית תלויה בחמצן מתאים כדי להניע את התגובה החיסונית לכל סוג שהוא של חיידקים חיצוניים.

תחילה, יש לעסוק בפעילות גופנית בחוץ, מה שאולי יגרום לקצת חרחורים בנשימה, אולם זה בסדר. במהלך הזמן תרגישו פחות אלרגיים גם. כמו כן תפחיתו את האדמומיות מהפנים. ככל שתמשיכו לעשות זאת, הגוף כולו ייראה חזק יותר, וגוון העור יהיה הדוק ומוצק יותר.

התמיכה בזמן השינה

יותר מתזונה מתאימה ועבודה במשרה טובה, השינה היא הצורך מספר אחד של כל בני האדם. השינה היא הדבר הראשון במעלה לפני מזון, מערכות יחסים, בילויים ובזמני מנוחה. השינה נחוצה למוח כדי שיוכל לטהר את עצמו ואת הטוקסינים העצביים. אותם טוקסינים עצביים אינם מופרשים, כל עוד נמצאים במצב של ערות. רק במהלך השינה, המוח יכול לנקות ולשמור על עצמו. השינה היא גם הגורם המגדיר שנמצא בין המצב הרגוע לבין מצב סוער. מצבי מצוקה רגשית ניתן לטהר ולעבד באמצעות שינה וחלומות.

 

סביבה חשוכה ושקטה מביאה לידי מנוחה ארוכה יותר

ככל שישנים יותר, כך מרגישים יותר טוב. העור נמצא במצב נינוח ובתחושת ניקיון. הגוף נמצא במנוחה, ומצב הרוח נרגע. כדאי לישון זמן ארוך יותר בכך שמכבים את כל המכשירים החשמליים (למעט השעון המעורר) בחדר, סוגרים את הדלת ומאפשרים לשלווה ולחשכה לאפוף אתכם במיטה. לכו למיטה מוקדם, כך שתוכלו לישון מספיק. אינכם צריכים להתעורר סתם, אתם צריכים להרגיש מאושרים כשאתם מתעוררים.

מצעים נקיים כדי לפתוח את היום, הם יום חיובי לעור

כלום לא מרגיש טוב יותר מאשר עור נקי על מצעים נקיים. היום שבו מחליפים את המצעים לנקיים, הוא יום חיובי לעורכם, וזאת פעם בשבוע (לא בחודש, תלוי בהרגלי הכביסה שלכם). יום הכביסה מפחית גם את כמות החיידקים על המצעים והגורמים לפריחה או פצעים. יש לזכור ולהשתמש במרכך כביסה, למתן תחושה של משי למצעים.

שמיכות וכיסויים אפשר לכבס פעם בחודש, אולם, מצעים וכיסויי כריות, יש לכבס ולהחליף פעם בשבוע, מאחר והם נמצאים במגע תכוף עם עורכם. כדאי להקפיד על רכותם וניקיונם, כל עת. האדמומיות והגירודים, יצטמצמו באופן מיידי.

מנוחה לאחר שתיית מים, גורמת לתחושת ניקיון (ורזון) ביום למחרת

תאי העור, תאי הגוף ותאי המוח מסוגלים לנקות את עצמם, אם שותים הרבה מים לפני שהולכים לישון. לא נורא להתעורר באמצע הלילה כדי ללכת לשירותים. זה מפחית את האדמומיות ומעניק תחושה טובה ונקיה לרקמות בבוקר.

ממה שהייתם רוצים להימנע ממנו, זה להתעורר יבשים ומיובשים. הגוף כולו יחוש נפוח וסדוק. כשהולכים לישון עם תחושת רוויה, תחושו קל יותר, רעננים ורזים יותר בבוקר למחרת.

אם אתם מגלים שאתם הולכים לשירותים יותר מפעם אחת בלילה, יתכן ואתם שותים מעט במהלך היום. זו הסיבה לכך שהצורך הזה מתעורר בלילות. יש לשתות מעט יותר במהלך היום, וזה יתאזן גם לאחר שהולכים למיטה.

סערת רגשות

כולנו זקוקים למערכות יחסים טובות בחיינו. לדברי ד"ר William Glasser, "האושר מופיע רק כשיש לכם אינטראקציות עם אנשים שאתם רוצים במיוחד להיות איתם בקשר". במלים אחרות, זה קורה כשאתם עושים את מה שאתם רוצים, ועם האנשים שהכי הרבה איכפת לכם מהם.

איכפתיות עצמית, היא ההיפך מאנוכיות

כשמישהו מתכחש לכך שהוא זקוק לסיוע ולטיפול עצמי, זה בדרך כלל הופך להיות מורד חלקלק וספירלי של "צרכים", ומה שגורם למחזוריות לא טובה. זהו מחזור של הרעבה והלעטה. הרעב הוא לתשומת לב, ולאחר מכן צריך "לקחת" מאנשים אחרים, כדי שזה יעלה בקנה אחד עם צרכי הרעבון.

העור זקוק לטיפול עצמי. האדמומיות בעור עלולה בדרך כלל להיות אות להזנחה. הנשמה זקוקה גם לטיפול עצמי. בין אם אתם גבר או אשה, פנקו את עורכם ואת עצמכם לפחות פעמיים בשבוע. לכו למקום שקט, ספגו לחות טובה ותיהנו מהערב שלכם עם ספר טוב, או מתוכנית הטלויזיה האהובה עליכם.

הסדר הוא כזה: אתם במקום הראשון, בן הזוג במקום השני והילדים במקום השלישי

כעת אתם יכולים לחשוב על אנשים אחרים. עם זאת, אתם עדיין צריכים לראות את עצמכם עומדים במקום הראשון. כשהצרכים שלכם מתואמים, זה יכול להזין את בן הזוג. כשאתם ובן הזוג מתואמים, שניכם קולטים אנרגיות רבות שיכולות לטפח את ילדיכם. תחושו טוב יותר, האדמומיות בעור תיעלם, הילדים ובני הזוג יחושו יותר שלווה ובעיותיכם יתחילו להיות ברי-ניהול.

האם ילדיכם באמת נמצאים במקום השלישי ברשימה? כן, מאחר והילדים חשים בטוחים במידה הרבה יותר כשהוריהם מטפלים בעצמם תחילה, ורק אחר כך, בכל אחד אחר. הם חשים שהם במצב איתן עכשיו. המצב טוב יותר שהם חשים בטוחים יותר ככה, מאשר לקבל תשומת לב רגעית.

אפס הבטחות והרבה פעולות אדיבות

הבטחות הן דבר מצויין אצל אנשים שיש להם את הזמן והמשאבים שמגבים אותם תמיד. עם זאת, אם אין לכם מיליון דולר בחשבונכם, עדיין תוכלו ליצור את המוניטין של עצמכם.

לעולם אל תבטיחו הבטחות בגלל שאתם מרגישים את הנטל הזה, בצורך להגשים אותן, או שתאכזבו. במקום זה, בצעו פעולות רבות של אדיבות באופן ספונטאני עבור אנשים. תוכלו להפחית את האדמומיות בעור, פשוט בכך שאתם מפחיתים את רמות המתח שאתם גורמים לעצמכם. כשמבקשים מכם עזרה, עשו מה שאתם יכולים מיד, אך אל תבטיחו אף פעם יותר. בדרך זו, תוכלו להיות אדיבים כלפי אחרים, ומבלי לרוקן את האנרגיה הרגשית שלכם או את הרזרבות.

לסיכום, עורכם משקף באופן ישיר איך אתם מטפלים בעצמכם ואיך אתם חושבים על עצמכם. אם שלושת העצות הראשונות לא מתקנות את הדברים עבורכם, קחו בחשבון את העצות המיוחדות שבאו אחריהן. יתכן ותמצאו משהו שיזין ויטפח את נשמתכם ועורכם בבת אחת. טפחו את השלווה.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

1 תגובה
Inline Feedbacks
View all comments
יוסף
לפני 6 חודשים

באמת לא נגעתי יום אחד בפנים וירד בחצי האדמומיות בפנים

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

כך תטפלו בכאבי כתפיים בעזרת תרופות ביתיות ותרגילים

הצרבת והדרכים הטבעיות לטיפול בה..

10 סיבות מדוע אסור לתת לילדים להשתמש במכשירים חכמים

רופאים מסבירים על 9 דרכים טבעיות להורדת רמות כולסטרול גבוהות

באותו נושא