היתרונות הבריאותיים של פעילות גופנית במים

9 היתרונות של פעילות גופנית במים

עבור אלו שנאבקים באימוני קרקע רגילים או שמשתעממים משגרת חדר הכושר המונוטונית, ישנן חדשות טובות. אימון במים נמצא כמועיל ובמיוחד לאנשים עם פציעות בשרירים, גידים ועצמות, לאנשים שסובלים מעודף משקל או השמנת יתר, נשים בהריון ולקשישים.
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בקבוצות הוואטסאפ
קבוצות הוואטסאפ

פעילות גופנית במים יוצרת התנגדות רבה יותר מאשר האוויר אך במחיר של פחות כאב ועייפות. המים מציעים ציפה אשר מפחיתה את ההשפעה של התרגילים על הגוף. מכאן ברור שישנם יתרונות גופניים רבים לאימון בבריכה אך כדאי לדעת שהם לא מוגבלים רק לפן הפיזי.

חיזוק שרירים ובניית סיבולת

באופן כללי אפשר לראות כי תרגול אירובי מתמקד בשרירים הגדולים. שילוב עם תרגול במים מוביל לשרירים חזקים יותר כשהמים מפעילים כוח מכל הכיוונים ממש כמו משקולות שקשורות לגוף. המלצה – כדאי לבצע חימום לפני התרגול במים וזאת כדי להבטיח ביצוע נכון של התרגילים השונים.

שיפור הגמישות וטווח התנועה

הבריכה מעניקה מרחב משוחרר בו ניתן לבצע יותר תנועות וכל זאת ללא השפעה של כוח הכבידה וללא פחד מנפילה. במים אפשר להשתחרר מדאגות פיזיות רבות ולכן להגדיל את טווח התנועה ולהפעיל שרירים שאנחנו לא מפעילים בדרך אחרת.

הקלה על כאב כרוני

פעילות גופנית במים יכולה להקל על כאבים כשההתנגדות של המים יכולה גם להפחית את הנוקשות שנגרמת כתוצאה מהכאב. תרגילי אירובי במים יכולים להקל אפילו על מצבי כאב כרוניים כמו דלקת מפרקים ניוונית של הברך והירך. אימון בבריכה יכול להקל גם על כאבי גב תחתון בקרב נשים בהריון.

תמיכה בבריאות העצם

לרוב, מסת העצם נמצאת במיטבה בגיל 30 ולאחר מכן צפיפות העצם יורדת. בקרב אנשים ובמיוחד נשים לאחר גיל 50 ישנו גם תהליך של אוסטאופורוזיס שכולל אובדן מסת עצם. תרגילים שונים המתבצעים במים יכולים להאט את תהליך האוסטאופורוזיס באופן טבעי ולשפר את בריאות העצם באופן כללי.

תיקון תנוחת הגוף

עצם העמידה בבריכה מאפשר לתקן את תנוחת הגוף הכללית. הציפה במים תומכת בכל הגוף כולל בשרירים החלשים והיא מאפשרת לשמור על איזון תקין במהלך העמידה במים. יחד עם היתרון של גמישות וניידות, הפעילות במים יכולה להועיל ליציבה ולהביא ערך רב במקרה של עקמת, כאבי גב ובעיות אחרות בעמוד השדרה.

עידוד תהליך ירידה במשקל

אימונים אירוביים הם הטובים ביותר לירידה במשקל ותרגילים המתבצעים במים מומלצים מאד לאלו שנלחמים בהשמנה. הציפה של המים מאפשר לבצע תרגילים שהרבה יותר קשה לבצע אותם על הקרקע. חוסר המשקל מקל על המפרקים והשלד כך שאנחנו יכולים לעשות הרבה יותר ממה שחשבנו.

הפחתת לחץ הדם

תרגול אירובי במים משפר את זרימת הדם בגוף ויכול להוביל להפחתה של לחץ הדם בקרב אנשים שאובחנו עם עודף לחץ דם. כמו כן הכוח שהמים מפעילים על הגוף יכולים לסייע לתנועת הדם בקלות ומבלי שהלב נאלץ לעבוד קשה מדי בזמן הפעילות הגופנית.

שיפור תפקוד המעי

ברגע שכל השרירים מופעלים גם שרירי האגן מופעלים והאזור כולו מושפע מכך. האימונים במים יכולים לסייע בתופעות כמו בריחת שתן וזאת תודות להגבלת תנועת המעיים. שליטה על תנועת המעיים טובה לכולם ובמיוחד לאלו מאיתנו שסובלים משרירי אגן חלשים.

הפחתת המתח

לצד הרווח הפיזי מפעילות גופנית המתבצע בבריכה ישנו גם יתרון משמעותי של הפחתת המתח. אימוני מים מובילים להרגשה טובה ושחרור אנדורפינים. הם מעודדים את זרימת החמצן לשרירים ומווסתים את הנשימה כשכל הפעולות הללו משפיעות בצורה חיובית על מצב הרוח והרגעת המתח היומי שלנו.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו