בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

11 סימנים שמעידים על חרדות שונות

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

אנשים רבים אינם מתייחסים לחרדה כאל בעיה בריאותית רצינית, אך לעולם אין להתעלם ממנה. מצב זה עלול להפוך אדם לפסיבי, חסר אחריות, עצלן, ומוזר.
לכן, חשוב מאוד ללמוד את ההשפעות של החרדה, ובכך זה יכול לעזור להבין את אלה הסובלים ממנה:

תחושות של תשישות נפשית ופיזית לקום מהמיטה
חרדה מורידה את רמות האנרגיה במידה רבה, ולכן אנשים שסובלים ממנה, לעיתים קרובות עייפים מדי אפילו לקום בבוקר. החוויות המתישות שנגרמות עקב חרדה מצליחות לשתק את האדם, ואז הוא / היא רק רוצה להישאר במיטה.

כאשר מדברים על העתיד, הם חווים התמוטטות
אנשים חרדים לעתים קרובות מרגישים מפוחדים, ומתוסכלים כאשר חושבים או מדברים על התוכניות העתידיות שלהם. הם חווים קשיים בכל רגע נתון בהווה, ולכן הם מאוימים עוד יותר על ידי העתיד, מכיוון שהם בטוחים שהוא צופן להם עוד חוויות קשות.

שיחזור שיחות וויכוחים בראש
אנשים אלה חוזרים כל הזמן על שיחות וויכוחים שהתרחשו בראש שלהם ומנסים למצוא את הטעויות שלהם. בשל כך, הם תמיד מעדיפים להימנע ממריבות. עם זאת, כל העניין הזה של שיחזור שיחות וויכוחים שקרו פשוט מעייף, ומוביל לתחושה של אשמה.
אם הם לא מקבלים תשובה מהירה, הם מאמינים שעשו משהו לא בסדר
בתקשורת עם אנשים אחרים, אם מישהו לא עונה בזמן, אדם מודאג מתחיל לדאוג שהוא עשה טעות.

אובססיה על דברים טריוויאליים שאנשים אחרים אפילו לא שמים לב אליהם
המוח של אדם מודאג יכול לעבד פיסת מידע פשוטה, כמו מבט או מילה במשך ימים! הם לעתים קרובות אובססיביים על שיחות פשוטות שקרו בעבר, הודעות טקסט, צליל של משפט, וכדומה.

הם אובססיביים לגבי טעויות קודמות
אנשים אלה חווים עינוי אמיתי בכל פעם שהם עושים טעות, במיוחד בעבודה. הם נאבקים כדי להיות מושלמים, אבל זה לא טבעי להיות מושלם ולהרגיש ככה, וחרדה רק עושה את זה הרבה יותר גרוע.

הם תמיד מודאגים לגבי התרחיש הגרוע ביותר שיכול לקרות
מטופלי חרדה נוטים תמיד לדאוג לגבי התרחיש הגרוע ביותר האפשרי בכל מצב ולא נהנים מהרגע הנוכחי. הם פשוט בטוחים שדברים ישתבשו, שהם יסבלו מהמחלה הקשה ביותר, שהדייטים שלהם ישתבשו מאוד, וראיונות העבודה שהם ילכו אליהם יהיו כישלון עצום.

קשיים להירדם וגם יקיצה מוקדמת
העיבוד של הדברים שמטרידים והמאבק בתוך הראש אינם מאפשרים לחולה החרדה להירדם בקלות. מצד שני, שעון החרדה מתקתק השכם בבוקר, וברגע שהוא מעיר אותך, המוח פשוט לא יכול להפסיק לחשוב על הדברים הרבים שמטרידים אותך, ואתה פשוט לא יכול לחזור למיטה כדי להמשיך לישון.

כאשר מישהו מראה סימן של דאגה, הם מודאגים עוד יותר
אם מישהו שואל אדם מודאג אם הדברים הולכים טוב, הוא / היא הופכים למודאג יותר, שכן הוא / היא מאמין כי המאבקים הפנימיים והחרדות שבתוכם ניכרים כלפי חוץ, מה שגורם לו / לה להיות מודאג עוד יותר על המצב שלו / שלה.

דוחים הזמנות מאנשים למרות שהם היו מאוד רוצים ללכת
לפעמים, האדם אולי באמת רוצה להשתתף באירוע מסוים או ללכת לפגישה מתוכננת, כאשר לפתע מתרחש התקף חרדה, וזה מנקז את האנרגיה כולה מהגוף. בשל כך, האדם פשוט מבטל את כל מה שתכנן.

כתבות שבריא לדעת
דלקת ריאות

התרופות הביתיות להקלה על דלקת ריאות

היתרונות של זרעי צ'יה

היתרונות הבריאותיים של זרעי צ׳יה

הם משווים את ההצלחה שלהם לאחרים
אנשים אלה הם לעתים קרובות אובססיביים להצלחה של בני גילם, ותוהים אם הם אפילו הולכים להיות כל כך מוצלחים מבחינה פיננסית, זוגית, קריירה וכ על זה הדרך.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

דיאטה

10 טריקים פסיכולוגים כדי להוריד במשקל

19 מזונות שאסור לצרוך, אם רוצים לרדת במשקל

באיזו תדירות כדאי לעשות קקי?

5 סימנים למחסור כללי בויטמינים ואיך לטפל בזה

באותו נושא