20 מוצרי מזון המקלים על עצירות

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בקבוצות הוואטסאפ
קבוצות הוואטסאפ

העצירות היא בעייה מאד אמיתית אצל אנשים רבים, אך רק לעתים נדירות דנים עליה בפתיחות. מה שרוב האנשים לא מצליחים להבין הוא, שצריך לעשות שינוי בסיסי בתזונה שלהם, מה שיכול לחסל את תחושות העצירות הללו לתמיד.

מזונות המקלים על עצירות

אנחנו באמת באים לידי ביטוי מבחינת מה שאנחנו אוכלים. המזונות שאנו צורכים, יכולים הן לבנות אותנו, או לגרום לנו לנסיגה. אם התמודדתם אי פעם עם בעייה כזאת בשירותים, אתם בוודאי מבינים עד כמה זה נכון.
אם אתם מוכנים לטפל בעצירות, קראו על 20 מזונות העל שלהלן, הפועלים כדי להקל על עצירות.

זיתים
האם ידעתם שהתרופה לעצירות נמצאת ממש במזווה שלכם?

אם יש לכם זיתים בהישג יד, תוכלו לדרבן את ייצור מיצי המרה בגוף. ייצור מיצי המרה בגוף, עוזרים לו לעיכול טוב יותר של המזון.

התהליך כולו עוזר לסילוק רעלנים, באמצעות הצואה.

שוקולד מריר

אנשים רבים בדרך כלל שומעים על כך ששוקולד מריר הוא בריא, אך רק מעטים מבינים את כל היתרונות המפתיעים הקיימים באכילתו של שוקולד מריר. באמצעות צריכתו של שוקולד מריר, אפשר לחזק את צריכת המגנזיום בגוף.

המגנזיום פועל להרפיית השרירים במערכת העיכול (וכן בשאר הגוף). הוא עוזר לשפר את ההליכה, ומפחית את הסיכון לעצירות. נסו לחפש אחר חטיף שוקולד המיוצר כולו מחומרים טבעיים והמכיל 72% של קקאו. ככל שהשוקולד מריר יותר, כך אפשר טוב יותר ליהנות מיתרונותיו ומהקלה על עצירות.

שמן פשתן

צריכת זרעי פשתן מגבשת את הצואה, אך שמן זרעי פשתן פועל כמשלשל, וכדי לקדם את הפרשת הצואה באופן קבוע. כדאי ליטול שמן זרעי פשתן לפני שאוכלים משהו, כדי למקסם את יתרונותיו כשמטפלים בעצירות.

 

צנוניות

אם מעולם לא מצאתם כל סיבה לצרוך צנוניות קודם לכן, תחושות ההקלה בעצירות, יכולה בוודאי להיות סיבה טובה. לירק זה יש יתרונות ייחודיים מבחינת סילוק רעלים מהכבד וחיזוק תהליך פעילות המעיים. תנועת המעיים הוא תהליך של התכווצות והרפייה של המעיים, ולכן, אם אתם מגלים שאתם נאבקים בתנועות המעיים, הוסיפו צנוניות לתזונתכם, מה שיכול לחולל את השינוי.

שזיפים יבשים

שזיפים יבשים עברו דרך ארוכה מאז שנחשבו למזון המקל על עצירות. לכן, כדאי לצרוך אותם קבוע מבחינת התזונה. כדאי לצרוך אותם בארוחת הבוקר, ושוב, לפני השינה. ככל שאוכלים יותר שזיפים יבשים, כך מתרגלים יותר. עם זאת, וודאו שאתם שותים מספיק מים כשאתם צורכים אותם, מאחר והם מהווים מקור תזונתי מצויין, והם יעילים מאד כמשלשלים.

יוגורט

מאחר ולא כל סוג של יוגורט הוא בעל איכויות משלשלות, קיימים סוגים מסויימים שיעזרו לשפר אותם. יוגורטים אורגניים תוצרת בית, מכילים כמויות משמעותיות של פרו-ביוטיקה. בנוסף לשיפור בריאות המעיים, סוג כזה של יוגורט יעזור לחזק את הרגלי היציאות הקבועות.

ירקות משומרים

למרות שאנשים רבים לא מתייחסים לירקות משומרים כאל דבר הקשור ליציאות קבועות, האמת היא שאותם ירקות עשירים בסיבים, וכן עשירים בפרו-ביוטיקה.

ירקות כגון כרוב חמוץ, הם חלק מהמזונות הטובים ביותר לצריכה, כדי להקל על בעיות עצירות.

בעוד שניתן לקנותם בחנות, ניתן להפיק את מיטב התועלת שלהם כשמכינים אותם בבית. המלחתם של הירקות הללו בעצמכם, תבטיח שהם מלאים באנזימים של מעיים בעלי עוצמה ומיקרואורגניזמים המשפרים את היציאות.

ירקות עלים ירוקים

תמיד אמרו לכם לצרוך עלים ירוקים? אם אתם מתמודדים בקביעות עם עצירות, קרוב לוודאי שעליכם לצרוך יותר ירקות ירוקים בחייכם.

עלים ירוקים כגון כרוב, סלק ירוק, ברוקולי ירוק, כרוב סיני וגרגר נחלים, הן אופציות מצויינות אם אתם מחפשים אחר הקלה.

הם עמוסים בחומרי פיטו מזינים, וללא ספק יעניקו לכם מנה טרייה של סיבים דיאטטיים ומגנזיום. כדאי לצרוך אותם טריים, והם יספקו את כמויות המקסימום של הויטמינים והחומרים המזינים, שיפעלו כדי לשמור על הבריאות באופן כללי.

תפוחי אדמה מתוקים 

הנטייה בדרך כלל להימנע מתפוחי אדמה, היא בגלל תכולת העמילן שבהם, לתפוחי אדמה מתוקים יש הרבה מאד יתרונות בריאותיים, שאחד מהם הוא שהם משפרים את צריכת הסיבים.

כשהם מכילים 4.8 גרמים של סיבים, תפוחי האדמה המתוקים מהווים צורה מאד בריאה כדי לטפל בעצירות.

כדאי לבשל אותם בגריל או להרתיח אותם, כדי לנצל את יתרונות הבריאות המצויינים שלהם. אם רוצים לשמור על ארוחה כזאת כבריאה ככל שניתן, כדאי לשמור עליהם בצורה טבעית, ללא טיגון.

אגוזים

החל מאגוזי מלך ועד לבוטנים, ואגוזי בריל, מזון על זה מציע אופציות רבות, אם אתם חשים בצורך לשפר את יציאותיכם. האגוזים למיניהם מכילים הרבה קלוריות, וגם עשירים בסיבים. אם אתם באמת נאבקים עם עצירות, אכלו חופן של אגוזים, מה שיעזור לכם להשתחרר במהרה.

אגסים, תפוחים ופירות

פירות מלאים היא דרך נוספת שאפשר לצרוך דרכה סיבים. הבחירה באגסים, תפוחים ושזיפים, וכבר מקבלים הרבה מאד אפשרויות של פירות העשירים בסיבים, מאחר והקליפה שלהם מכילים כמויות משמעותיות של סיבי פקטין.

אגסים לא מבושלים, מספקים 4.4 גרמים של סיבים, ותפוחים עם קליפה, מעניקים 3.3 גרמים של סיבים. בעוד שבישולם עדיין יספק את החומרים המזינים, עדיין תוכלו ליהנות משלושת הפירות הללו, אם צורכים אותם באופן טבעי.

ברוקולי

ברוקולי הוא מזון על נוסף העשיר בסיבים. אם אתם אוהדי ברוקולי לא מבושל, זוהי הדרך הטובה ביותר לצריכתו בגלל תכולת הסיבים שבו.

למרות שבישול הברוקולי יגביל את כמויות הסיבים שצורכים, כדאי לשקול את אפייתו, צלייתו, או אידויו של הברוקולי אם מרגישים שחייבים.

 

דגנים

דגנים נראים בדרך כלל כעמוסי פחמימות וסוכר, אולם יש גם אופציות של דגנים שעשירים בסיבים ושיעזרו להקל על העצירות.

בעוד שדגנים העשירים בסיבים היו בעלי טעם של קרטון בעבר, בהווה, קיים מיגוון נרחב של דגנים טעימים שאפשר לבחור בהם. יש לקחת בחשבון דגנים עם סובין חיטה או זרעי פשתן, כדי להבטיח את מינוני הסיבים הנחוצים.

לחם דגנים מלאים

לחם דגנים מלאים, אינו רק בריא יותר מאופציית הקמח, אלא הוא בעל מינונים נמוכים מבחינת השומן, וגבוה ברמות הסיבים המסיסים ובפחמימות מורכבות. לחם מדגנים מלאים הוא הפתרון המושלם לכל אחד המחפש אחר הקלה מסויימת. ברגע שמתחילים לצרוך לחם מדגנים מלאים על בסיס קבוע, כך תגלו שאתם מסוגלים ללכת לשירותים בקלות.

פירות יבשים

משמשים, תאנים ותמרים יבשים, יעזרו לכם בהקלה על עצירות. אמנם, שזיפים בלבד ידועים מזה זמן רב המטפלים במצב כזה, אך האופציות הנוספות, מספקות את אותה פעולה.

בין אם צורכים את הפירות הללו ביחד, או אוכלים אותם בפני עצמם, תגלו שככל שהם הופכים להיות מצרך קבוע בתזונה שלכם, כך זה יקל על העצירות.

קטניות

אנשים רבים בוחרים להוסיף קטניות לתזונה שלהם, כדי לשפר את צריכת החלבונים שלהם, אולם, קיימים יתרונות רבים אחרים בצריכת שעועית. צריכתם של קטניות בצורת כליות ומנומרות, כחלק קבוע מהארוחות, ותגלו שאתם חווים רק לעתים רחוקות מאד בעיות של עצירות.

צריכת מיגוון של קטניות היא חלק מהדרכים בהם אתם יכולים לצרוך אותם על בסיס קבוע. בין אם אתם אוהבים לאכול אורז ושעועית, או שאתם מנסים מצד שני להכין המבורגר משעועית, ככל שאוכלים יותר קטניות, כך זה יעשה טוב יותר לגוף.

פופקורן

בעוד שהפופקורן נחשב בדרך כלל כמכיל חמאה, סוכר, וכבן לוויה בסרטים, הוא הרבה יותר מזה. הפופקורן בדרך כלל מפתיע מבחינת התפיסה אצל האנשים, כשהם מגלים שהוא בעל תכולה גבוהה של סיבים.

הפופקורן הוא בעל מעט קלוריות ומשביע, ויכול להיות מתאים למגבלות התזונה אצל אנשים רבים.

אכילת פופקורן בפני עצמו, היא דרך טובה להקל על עצירות.

פטל

מזון על כגון פטל , עמוס בסיבים. כמחצית כוס של פטל טרי, מכילה כ-2 גרמים של סיבים, ופרי זה הוא חטיף מושלם כדי להפיג את הרעב ולשמור על יציאות קבועות.

שיבולת שועל או שעורה

הוספת שעורה או שיבולת שועל לתזונה היומית, תגרום ליציאות קבועות. כדאי לערבב 3 כפיות של שעורה או שיבולת שועל במים.
מנה כזאת פעם או פעמיים ביום, כדאי לצרוך באופן קבוע. אם כי מנה כזאת איננה טעימה במיוחד, היתרון שמפיקים מכך הוא בהקלה על פעולת המעיים ושיפור היציאות באופן קבוע.

מים

מאחר ומים אינם מזון, הם מהווים את מקור החיים. יש לשתות קביעות, מה שמהווה את אחת מהדרכים החשובות ביותר כדי לשמור על הבריאות.

ככל ששותים יותר, כך הגוף יתפקד בצורה טובה יותר.

מחשבות אחרונות על מזונות המקלים על עצירות

המזון שאנו אוכלים, צריך לצאת. כדי לוודא שתהליך העיכול הזה מסתיים בצורה פשוטה ככל שניתן, יש לוודא שצורכים מזון בריא ועל בסיס קבוע.

אלו הם 20 עצות שניתנו, כדי לעזור בהקלה על עצירות ולשמירה על בריאות הגוף ככל שאפשר. גם אם לא מנסים לאכול את כל המזונות הללו, הנקודה היא שכדאי להשלים את התזונה באמצעות חלק מהם, ולראות עד כמה זה משפר את החיים.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו