בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

5 דברים פשוטים שישפרו את ההערכה העצמית שלכם!

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

העולם היום שם הרבה דגש על אלמנטים שטחיים. בעוד שהדברים האמיתיים נשארים מאחור. אנחנו חיים בעולם מדיה חברתית שבו תמונות שעברו פילטרים יכולות לגייס יותר לייקים מאשר לדוגמא ספרות טובה. אנשים מושווים כל הזמן ונשפטים על סמך המראה שלהם, הצפיות מהם, וכמות הלייקים שהם קיבלו. כל כך הרבה שיפוט יכול לגבות מחיר עצום על ההערכה העצמית שלנו. הערכה עצמית היא לא דבר קל שאפשר לגייס בנסיבות רגילות. לפיכך, בעולם הקריטי של היום הרצון להחזיק בהערכה העצמית יכולה להיות משימה לא קלה.

אם חווינו דברים לא טובים שניפצו לרסיסים את ההערכה העצמית שלנו, כיצד נוכל לשפר את זה?

הנה חמישה דרכים פשוטות

היו נחמדים לאנשים שאתם אוהבים

לעשות משהו נחמד עבור מישהו קרוב אליך היא הדרך המהירה ביותר להשיג קצת אושר בחיים. כאשר אנו יכולים לעשות קצת טוב עבור מישהו שאנחנו אוהבים, בלי לצפות לקבל תמורה, אז אנחנו יכולים לראות כמה הדברים נהפכים לקלים וטריוויאליים . כמו כן, זה נותן לנו נקודת מבט חדשה על עצמנו ועל היכולות שלנו. לא היינו מרגישים חסרי תועלת לחלוטין אם אנחנו יודעים שאנחנו יכולים להביא קצת טוב לעולם הזה.

חייכו חיוך גדול

חיוך גדול הוא עוד דרך מהירה לשנות את מצב הרוח. זה לוקח בערך כמה שניות למוח שלך כדי לקלוט שאתה מחייך. ואז, המוח שלך מתחיל לייצר אנדורפינים שהם נוירוטרנסמיטורים [מעבירים בין-עצביים] האחראים לרומם את מצבי הרוח שלנו. חיוך מגדיל את האושר שלנו על ידי שינוי תווי הפנים. אז, השתמש בהומור שלך כאשר אתה מרגיש מצב רוח ירוד והוא ייתן לך דרך מהירה לשחזר את ה'עצמי' שלך בחזרה למצב הרגיל. חיוך הוא אחד הדברים הנדירים בחיים שלא פוגעים בנו בכל מקרה. וכפי שאומרים, "כאשר אתה מחייך, העולם מחייך אתך." אז חייך והפץ את השמחה סביבך.

היו אדיבים

יש הרבה דברים שאנחנו יכולים לעשות כדי להחזיר לעולם בדרכים חיוביות. כמו להחזיק דלת כניסה לזר או להורה עם עגלת תינוק. פעולה זו תעודד את שניכם ואת הזר שפתחתם לו את הדלת. לברך את המאבטח במשרד שלך ולשאול אותו מה שלומו. זה לא יכול לעשות הבדל גדול בחיים שלך, אבל זה בהחלט יהיה יום טוב יותר שלו / שלה. אם תהיו הסיבה מאחורי החיוך של זר או עמית לעבודה זה בהחלט ישפר את הרגשתכם.

למדו מיומנות חדשה
אין דבר מעצים יותר מללמוד משהו חדש. ככל שאנו מזדקנים, אנחנו לעתים קרובות מפסיקים ללמוד, וקופאים על הכישורים והחינוך שלנו. אנחנו יכולים בקלות לשבור את המונוטוניות הזאת על ידי למידה של מיומנות חדשה. הצטרף לשיעור אפייה קרוב לבית, או הירשם בעצמך ללימוד שפה זרה. מיומנות חדשה יכולה להגביר את רמת הביטחון שלך. כאשר אנו מרגישים ב'דאון', יש לנו הרבה אנרגיה שאנחנו משתמשים כדי להתמקד במה שרע. אבל במקום לשבת ולהתלונן, אנחנו יכולים להפנות את האנרגיה הזאת ללימוד משהו חדש ולהעשיר את חיינו בדרכים משמעותיות יותר.

כתבות שבריא לדעת
מאכלים שגרמים לנו להזדקן

אלו 8 המזונות שגורמים לנו להזדקן (ושכדאי להגביל אותם)

דרכים ליהרדם מוקדם

6 צעדים פשוטים שיגרמו לכם ללכת לישון מוקדם

לחיות את הרגע

לעתים קרובות אנחנו מרגישים רע עם עצמנו, כי אנחנו זוכרים וחושבים על טראומה ישנה או חושבים על טרגדיה קרובה שקרתה . אנחנו אף פעם לא חיים את הרגע. זכור כי ברגע זה עכשיו, אתה חי . אז, במקום להרגיש רע עם עצמך, פשוט התמקד ותהנה מהרגע שאתה חי בו. אל תמדוד את הערך שלך על ידי השוואת עצמך לאחרים והשוואת ההצלחה שלך עם שלהם. לכל אחד יש מסלול אחר בחיים שהוא צריך לצעוד בו. אז, השוואה היא בזבוז זמן כי הנתיב שלך בחיים לא יכול להיות כמו אחרים. שים דגש על עצמך ועל האושר שלך במקום להשוות את עצמך.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

מה בריא יותר לגברים – להשתין בעמידה או בישיבה?

האם יש לכם רגישות לגלוטן? כל הסימנים והתסמינים

סיבות להוסיף חומוס לתזונה

8 היתרונות הבריאותיים של החומוס שאף אחד לא סיפר לכם

5 מוצרי מזון שמחריפים את האלרגיות

באותו נושא