5 דרכים לסיים את הקשר עם המתח

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בקבוצות הוואטסאפ
קבוצות הוואטסאפ

מתח הוא לא דבר פיזי שאפשר לצאת לאסוף או לקנות. גם אי אפשר לשים אותו בצד או לזרוק אותו. מתח קיים אך ורק במוחכם כתגובה לדברים, לאנשים או לפעולות בסביבה שלכם. מתח קורה כאשר אתם מגיבים לאיום נתפס, בין אם אמיתי או מדומה. אתם יוצרים מתח כתגובה לסביבה שלכם, אך יש לכם שליטה מלאה על עצמכם ואיך להגיב על דברים.

הנה חמישה דברים שאתם יכולים לעשות כדי לחסל את המתח:

1. למדו לומר לא

הזמן הוא משאב יקר.רק בגלל שמישהו מבקש מכם לעשות משהו בשבילו זה לא אומר שאתם צריכים להגיד כן. להגיד לא זה לא אומר שאתם לא אוהבים את אותו אדם או שהוא לא חשוב לכם. אתם לא אומרים לו לא. אתם אומרים כן למשהו אחר גבוה יותר ברשימת העדיפויות שלכם.

2. תתמודדו עם הפחד שלכם

"הפחד הוא רוצח הנפש, הפחד הוא המוות הקטן שמביא לחיסול מוחלט." פרנק הרברט ידע על מה הוא מדבר כשכתב את השורות האלה. פחד קטן הוא דבר טוב אשר מונע מאיתנו לעשות דברים מטופשים באמת שיכולים לגרום לנו או לאחרים להיפגע. פחד הוא הסיבה לכך שמתח קיים מלכתחילה. אם אתם באמת רוצים להפחית את הלחץ שלכם, תתמודדו עם הפחדים שלכם לפני שהם מציפים אתכם.

3. תחסלו מחשבות שליליות

הפחד גורם ללחץ ולחשיבה שלילית ומחזיר את הפחדים. כאשר אתם מזהים מחשבות שליליות כמו, "אני הולך להיכשל" או "אני אף פעם לא יוצא מתוך הבלגן הזה" אתם צעד אחד קרוב יותר כדי להפחית את הלחץ שלכם. ברגע שאתם מזהים את המחשבות האלה, תעצרו רגע ותנסו להבין מה הם; פחדים לא רציונליים וספקות עצמיים. תחליפו אותם במחשבות חיוביות ואמיצות כמו, "יש לי את זה." או "אני הולך לעבור את זה." אין בעיות בלתי פתירות – רק פתרונות מורכבים.

4. תהיו פעילים פיזית

סק ס ופעילות גופנית הן פעילויות פיזיות אשר נהדרות בהפחתת הורמוני הלחץ ושחרור הורמונים אחרים כמו דופאמין אשר מגדיל את מצב הרוח שלכם. על ידי פעילות גופנית אתם יכולים להגדיל את קצב הלב שלכם ולשטוף את הורמוני הלחץ האלה מתוך הגוף שלכם.

5. טיפול של המוח והגוף

הנפש והגוף קשורים, את זה כולנו יודעים. אכילה של תזונה לא בריאה עלולה לגרום לנכות גופנית או לאי-נוחות. כאשר אנו לא בנוחות פיזית, אנו נוטים לקבל עצבים נפשיים. כאשר הגוף הוא בריא היטב, אז אנו נוטים להיות אופטימיים יותר וחיוביים בהשקפת עולמנו.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו