בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

5 דרכים על כך שהקינמון טוב לבריאות הלב שלכם

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

מתוך כל התבלינים שנמצאים במזווה שלכם, הקינמון קרוב לוודאי הוא היחיד שיש בו יתרונות עצומים להגנה על הלב. הפוטנציאל הגבוה שלו מבחינת נוגדי החימצון, יכול לעזור נגד התחמצנות תאי הדם, ובכך להוריד את רמות הכולסטרול LDL (הרע), ולשפר את פרופיל השומנים הכולל. הקינמון יכול גם להילחם בדלקות הקשורות להשמנת היתר, ולשמור עליכם שלא תפתחו בעיות לב קשורות.

יתרונות הקינמון עבור הלב

  • מציע נוגדי חימצון הבריאים הלב.
  • מוריד את לחץ הדם.
  • משפר את פרופיל הליפידים בדם.
  • מוריד את הסיכון לבעיות לב אצל סוכרתיים.
  • מונע בעיות לב הקשורות לדלקות והשמנת יתר.

אותו קמצוץ של קינמון שאתם מוסיפים לקינוחים שלכם, או לקפה, יכול לעזור לכם בשקט לבריאות הלב, וזאת אפילו מבלי שתדעו מכך. מחקר מאשר כעת שהקינמון הוא תבלין מצויין כדי לכלול אותו במשטר הבריאות שלכם, ובמיוחד אם אתם רוצים לעבוד על בריאות הלב וכלי הדם.

מציע נוגדי חימצון

על פי האגודה האמריקאית ללב, ככל שאתם צורכים יותר נוגדי חימצון באמצעות התזונה שלכם, כך תוכלו לעזור לבריאות הלב וכלי הדם שלכם. האגודה טוענת גם, שאותם נוגדי חימצון אמורים להגיע מתוך המזון ולא דרך תוספים,

הקינמון מכיל פלבונואידים, שהם נוגדי חימצון רבי עוצמה שיכולים להפוך את גופכם לעולם שכולו טוב. הם נגד מתח חימצוני, אנטי דלקות ומורידים את הסיכון למיגוון של מחלות, כולל מחלות לב.

מוריד את לחץ הדם

צריכת הקינמון יכולה גם להוריד את לחץ הדם. הקינמלדהייד שנמצא בתבלין, גורם להרחבת כלי הדם (vasodilatation), שבתורו מקל על לחץ דם גבוה.
מחקרים רבים שנערכו על בעלי חיים, גילו שהקינמון יכול להרחיב בצורה חלקה את שרירי כלי הדם. החוקרים טוענים שהקינמון יכול לעזור לרוקן מראש את לחץ הדם הגבוה אצל כל אחד הסובל מסוכרת מסוג 1 ומסוג 2, בעקבות השפעתו.

מוריד את הכולסטרול ואת הטריגליצרידים

מעקב אחר פרופיל השומנים, חשוב, אם אתם רוצים לב בריא. כל הפרמטרים, בין אם זה הטריגליצרידים, או הכולסטרול, צריכים להיות תחת שליטה. יותר מדי כולסטרול רע LDL, שנמצא בעורקים, הוא מתכון למחלת לב, והקינמון יכול לעזור לכם ולמנוע זאת.

כתבות שבריא לדעת
דרכים אלטרנטיביות לדיכאון

דיכאון: אלה הטיפולים האלטרנטיביים שיכולים לעזור

זה מה שקורה לגוף שלנו כשאנו מפסיקים לשתות אלכהול

זה מה שקורה לגוף שלנו כשאנחנו מפסיקים לשתות אלכוהול

חוקרים גילו שצריכה על בסיס קבוע של קינמון במשך 12 שבועות, מורידה את הכולסטרול לחלוטין, את הטריגליצרידים ואת רמות הכולסטרול LDL כשנבדקים.

אם אתם סובלים מהיפר-ליפידמיה, מצב הגורם לכם לרמות מופרזות של כולסטרול, שומנים וטריגליצרידים בדם, צריכת קינמון יכולה להפחית במידה מסויימת את הנזק.

תמצית מימית של קינמון ששימשה במחקר אחד על בעלי חיים, כדי להילחם בהיפרליפידמיה, עשתה זאת בהצלחה, ומטבוליזם השומנים השתפר כשעמידות האינסולין ירדה בזמן הבדיקות.

מוריד את הסיכון לבעיות לב בעקבות סוכרת

אצל אנשים הסובלים מסוכרת סוג 2, צריכת הקינמון על בסיס יומי, יכולה לסייע בהורדת הטריגליצרידים, את הכולסטרול הרע, LDL ואת רמות הכולסטרול – שהם כל גורמי הסיכון שעלולים לגרום למחלת לב. זאת בתוספת להורדת רמות הגלוקזה בדם. שילוב זה עושה את הקינמון בעל ערך לסוכרתיים, שכבר נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח מחלת לב וכלי דם, לעומת אדם בריא נורמאלי.

מחקר אחד גילה ש-6 gm מהתבלין שנלקחים על בסיס קבוע, יכולים לגרום להשפעות כאלה, ולהוריד את הסיכון בגלל הפרמטרים הללו.

נלחם בבעיות לב הקשורים לדלקות והשמנת יתר

אם אתם סובלים מבעיית משקל הקשורה להפרעה מטאבולית, או בעיות כגון רגישות לאינסולין, מתסמונת שחלות פובליציסטיות, או סוכרת, הקינמון יכול לעזור בכך שהוא מתמודד בדלקות הקשורות להשמנת יתר. בכך שהוא מקל על עומס עודף המשקל, אתם מפעילים לחץ על מערכת הלב וכלי הדם שלכם.

הקינמון יכול אפילו לעזור ולמנוע את הסינדרום המטאבולי, או את העמידות לאינסולין מלכתחילה. על פי דו"ח אחד, בין 1-6 gm מהתבלין שנצרכים על בסיס יומי, יכולים להוריד את רמות הגלוקוזה בסרום בעת צום, בצורה משמעותית בסביבות 40 יום.

מכל וכל, קיימות סיבות רבות כדי לפנות לקינמון כתבלין בבחירה מועדפת. לכן, פתחו את בקבוק הקינמון ותיהנו קודם כל מהארומה שלו במזון ובמשקאות שלכם !

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

עובדות על קלקול קיבה
בריאות

8 עובדות על קלקול קיבה שככל הנראה לא ידעתם

סימנים מוקדמים לסוכרת שאפילו רופאים לא מכירים

היתרונות הבריאותיים של העגבניות

13 היתרונות של העגבניות: מוכנים ליכולות הריפוי של האדומות הללו?

8 סימני האזהרה של טרום סוכרת, משינויים בעור לעייפות כבדה

באותו נושא