בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

5 מההרגלים בבוקר שיעזרו לכם להתעורר במצב רוח טוב

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

לא כולנו אנשים של בוקר. רבים מאיתנו מתעוררים זועפים, מנומנמים ורוגזים על העולם, כי הכריחו אותנו להתעורר ולהתחיל את היום. אולם, זה לא חייב להיות כך – אפילו אם מעולם לא הייתם מסוג האנשים שאוהבים את הבקרים כדי להתחיל את יומכם.

העובדה היא שלהתחיל את היום עם מצב רוח טוב וגישה טובה, יכולה לחולל פלאים מבחינת הפרודוקטיביות היומית שלכם, על רמות הפעילות, על האושר ועל ההתנהגות הכוללת. תופתעו באמת ובתמים מהדרכים, בהן מינון טוב של חשיבה חיובית, יכול להיטיב עמכם לכל שארית היום.

החלק הטוב ביותר הוא שזה בהחלט בר-ביצוע, ככל שזה אולי נראה מופרך ! להלן כמה מההרגלים בבוקר שיעזרו לכם להתעורר עם מצב רוח טוב.

"אנשים עם מצב רוח טוב, טובים יותר בלהעניק השראה עם היגיון, ובפתרון בעיות יצירתי." Peter Salovey

להלן 5 הרגלי בוקר שיעזרו לכם להתעורר במצב רוח טוב.

 

 • הגדירו שעת השכמה ספציפית – ודבקו בה !

מטבע הדברים, בני האדם הם יצורים של הרגלים. קבעו לעצמכם זמן יקיצה ספציפי כל בוקר, ולא משנה מתי אתם נרדמים בלילה. בין אם אתם נרדמים בשעה מאוחרת מהרגיל, או בזמן, התעוררו באותה שעה קבועה כל בוקר, וכן, זה כולל גם את סופי השבוע !

השינה בסופי השבוע, לעומת היקיצה המוקדמת בימי החול, יכולה להיות בפועל כתוצאה של משהו שנקרא האינרציה לישון, כשהמוח שרוי עדיין בשינה עמוקה בעקבות לוח הזמנים של סוף השבוע, לעומת זה שהוא נמצא במצב של עוררות בימי החול. מצב כזה יגרום לחלקים במוח החשובים לקבלת החלטות, להיות במצב של עוררות מעוכבת, מה שעלול לגרום לסתירות.

חשוב לדבוק בשעת ההשכמה שקבעתם לעצמכם, ויהי מה. מאד מפתה ללחוץ על כפתור ה"נודניק" בשעון המעורר, אולם לאחר מכן, יתרונות השינה הולכים לאיבוד. למעשה, הלחיצה על ה"נודניק" עלולה לגרום למצב המכונה תקיפת הלב וכלי הדם בגוף, מה שעלול להוביל להרגזה רצינית של מערכת העצבים. אז ברגע שאתם שומעים את צליל השעון המעורר, צאו מהמיטה והתחילו את יומכם. אמנם גופכם ומוחכם צריכים להסתגל לכך, אך ברגע שהם עברו זאת, אתם תהיו מרוצים.

 • הקדשת מחשבה לבגדים

כשאתם חשים אדישים ואיטיים בבוקר, אתם עשויים למצוא את עצמכם פשוט זורקים עליכם בגד כלשהוא שמצאתם, וזאת במהירות, החל מהזמן שבו אתם זוחלים מתוך המקלחת. זה עלול לגרום לכם להתלבש בצורה מבולגנת, להיות עם שיער סתור ותחושה של מעט רישול, כשאתם ממהרים אל הדלת, כדי לצאת.

כתבות שבריא לדעת
מאכלים שגרמים לנו להזדקן

אלו 8 המזונות שגורמים לנו להזדקן (ושכדאי להגביל אותם)

דרכים ליהרדם מוקדם

6 צעדים פשוטים שיגרמו לכם ללכת לישון מוקדם

אפילו אם אינכם אנשים שבדרך כלל איכפת להם איך הם נראים, או מה הם לובשים, השקעה של מאמץ קטנטן בבגדים שאתם לובשים מדי יום, יכולה להוסיף מעט קפצנות לצעדים שלכם. ההתהדרות במראה שלכם, ואפילו במעט, יכולה לשפר לכם את הביטחון העצמי, מאחר שכשאתם נראים מצויין, גם תרגישו מצויין.

מודאגים בגלל הזמן שייגזל לכם כדי לבחור בבגד המתאים, או לגבי הופעתכם, שעלול לקחת יותר מדי זמן? הכינו את הבגדים ליום הבא כבר בלילה הקודם, ויש לכך יתרון נוסף, כבר תהיה לכם רשימה של בגדים שכבר ניסיתם וכך תוכלו ללבוש אותם מתי שתצטרכו חיזוק מיוחד לביטחון שלכם.

 • פעילות גופנית

מובן שהרעיון על ביצוע פעילות גופנית כדבר ראשון בבוקר, אינו ממש אטרקטיבי. אולם, יש לכך יתרונות כל כך רבים שפעילות גופנית בבוקר מביאה עימה, וסיבות אינספור, שאנשים רבים מחשיבים את שעות הבוקר כשעות הטובות ביותר כדי להתאמן !

אנשים שמתעמלים לפחות 2.5 שעות בשבוע, ידועים ככאלה שחווים איכות שינה טובה יותר. כמו כן, הם בדרך כלל חשים פחות עייפים כל יום ויש להם פחות קשיים כדי להירדם. הפעילות הגופנית עוזרת גם לשחרור אנדורפינים, שהם הורמונים המעניקים תחושה טובה, ומה שישפר לכם את מצב הרוח מהר.

פעילות גופנית יכולה גם לשפר את הריכוז הכללי מבחינה מנטאלית וגופנית, את הביצועים והאנרגיה. מעל לכל, אם אתם מנסים להוריד במשקל, אזי, סביר יותר שהאימון בבוקר, יעזור לכם להגיע מהר יותר למטרתכם !

אינכם צריכים להתאמן יותר מדי, כדי לראות את היתרונות. בצעו חצי שעה בלבד של פעילות פיסית מתונה – או אפילו בסביבות 10-15 דקות, אם זה כל הזמן הפנוי שיש לכם – וזה כבר יתן לכם יתרונות חיוביים נטו, שישפרו את מצב רוחכם ויעזור לכם להרגיש נהדר.

 • יצירת הרגלי שינה טובים יותר

הדרך בה אתם ישנים, תשנה לכם את התחושות שתהיינה מרגיעות יותר כשתתעוררו, לכן, התחילו בטיפוח הרגלי שינה בריאים. הם יעזרו לכם להירדם בצורה קלה יותר ויקדמו את השינה בצורה מרגיעה יותר, כך שתרגישו יותר עירניים ועם השראה, מדי בוקר !

כדי להתחיל, נסו להירדם בסביבות אותה שעה מדי לילה, וודאו שהיא מוקדמת יחסית. באופן אידיאלי, תרצו להגיע ל-8 שעות שינה לפחות בלילה. אתם אמורים גם לכבות את המכשירים האלקטרוניים שלכם, לפני שאתם הולכים למיטה, מאחר ואור המכשירים עלול למנוע מכם את השינה ולהפריע לייצור המלטונין.

בנוסף, הימנעו מאכילה 3 שעות לפני שאתם נרדמים, ובמיוחד, להימנע מאלכוהול בלילה. למרות שהאלכוהול יכול לעזור לכם להירדם מהר יותר, הוא עלול גם למנוע מהגוף את השינה במצב העמוק בצורה טובה, ויותיר אתכם עייפים בבוקר.

 • התחילו בשיגרה חדשה, כפי שאתם אוהבים

לפעמים, כל מה שנדרש, הוא דבר פשוט, אך משמעותי שתאהבו, כדי שיעזור לכם לצפות ולצאת מהמיטה. ייצרו לעצמכם שיגרת בוקר חדשה, שאותה תוכלו לבצע מדי יום ואף לצפות לה, ובהצלחה.

תוכלו גם לחשוב על כך כעל חיזוק חיובי. אתם יוצאים מהמיטה בזמן, ואתם משפרים את הבוקר שלכם ככל שאתם יכולים, כך שמגיע לכם תגמול קטן שיגרום לכם אושר ותוכלו להסתכל קדימה כל בוקר !

מבולבלים לגבי איך הרגל של בוקר טוב ומאושר יכול להיראות ? להלן כמה רעיונות:

 • האזינו למוסיקה המועדפת עליהם.
 • הוציאו את הכלב לטיול.
 • חבקו ושחקו עם חיית מחמד.
 • קראו, האזינו, או צפו בחדשות.
 • אכלו ארוחת בוקר טעימה.
 • האזינו לפודקאסט, או לספר.
 • קראו כמה עמודים מספר או כתב עת.
 • כיתבו יומן קצר.
 • ציירו, שרטטו, או צבעו משהו.
 • ריקדו.

כל מה שתבחרו לעשות, כל עוד זה גורם לכם לאושר, זה יעניק לכם סיבות רבות כדי להתעורר כל בוקר !

מחשבות אחרונות

להתחיל את היום במצב רוח רע, עלול רק לגרום לעצירה ועיכוב בחשיבה ולהאט את לוח הזמנים שלכם שלא לצורך. בכך שאתם יוצרים שיגרה בשילוב חמשת ההרגלים הללו, תוכלו להימנע מתחושת הכעס של הבוקר, ולהפוך ולהיות אנשים של בוקר, מה שמעולם לא ידעתם שאתם מסוגלים !

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

1 תגובה
Inline Feedbacks
View all comments
🖐🖐🖐
לפני 1 חודש

10…10….10

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

8 תרופות ביתיות עבור התכווצויות ביד

למה יש כאב בטן לאחר אכילה?

אכלו את המזונות האלה כדי לחזק את מערכת החיסון לקראת החורף!

10 דרכים להיות מאושרים עוד לפני שתצאו מהמיטה

באותו נושא