5 סימנים של מנת יתר של קפאין, מס' 3 קרה לכולנו

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

אין ספק כי קפאין בכמויות מתונות – יכול להביא יתרונות מסוימים. הסיבה לכך שרוב האנשים נהנים לצרוך קפאין היא פשוטה: הוא מספק דחיפת אנרגיה נחמדה. עם זאת, משקאות המכילים קפאין – משקאות אנרגיה, תה, קפה ואחרים – מכילים למעשה כמה תרכובות ביולוגיות אשר מסבכות בצורה מורכבת כמה מהמנגנונים הפיזיולוגיים של הגוף.

מהי מנת יתר של קפאין?

מנת יתר של קפאין מתרחשת כאשר מישהו לוקח יותר מהכמות הנורמלית או המומלצת. כמויות אלו, כאמור, 400 מ"ג למבוגר בריא ו -100 מ"ג לנער. ילדים, מסיבות מובנות, לא צריכים לצרוך קפאין כלשהו.

כאמור, כמויות מתונות של קפאין אינן מסוכנות בדרך כלל – ואף יכולות להיות מועילות לנו. עם זאת, רמות מוגזמות של קפאין בגוף יכולות להזיק.

ההשפעות של הקפאין על הגוף:

– מעלה לחץ דם

– משפיע על מערכת העצבים המרכזית (CNS)

– משנה את האיזון ההורמונלי

– משפיע על רמות הסוכר בדם

5 תסמינים של מנת יתר של קפאין

כתבות שבריא לדעת

למה השרייתם של שקדים במים, מועדפת על פני אכילתם בצורתם הגולמית

5 היתרונות המפתיעים שיש למלפפונים להורדת השומן הבטני

1. קצב לב לא סדיר

באופן לא מפתיע, קפאין הוא ממריץ CNS, אחד הדברים הראשונים שהוא עושה הוא להגביר את לחץ הדם. אם יש לכם קצב לב לא סדיר, קפאין עלול לגרום ללב לעבוד קשה יותר.

2. צימאון והתייבשות

משקאות המכילים קפאין יכולים בסופו של דבר להגדיל את הצמא. במקרה של מנת יתר של קפאין, סימפטום זה יכול להתבטא בהתייבשות – מצב מסוכן (אפילו קטלני).

מינהל המזון והתרופות האמריקני (ה- FDA) קובע כי צריכת משקאות המכילים קפאין אינה עונה על הצורך של הגוף שלנו בנוזלים.

3. כאבי ראש

את הקשר בין צריכת קפאין לבין התרחשות כאב ראש קשה להסביר. עם זאת, כל צריכה פתאומית של קפאין מעבר לרמות הנורמליות יכולה להגדיל את הלחץ, אשר יכול לגרום לכאבי ראש.

כמו כן, לעצור או לצמצם בפתאומיות את צריכת הקפאין יכול לגרום לכאבי ראש. למרבה האירוניה, הרבה מהתרופות נגד כאב ראש (OTC) מכילות קפאין.

4. אי נחת

קפאין מגיע למוח מהר מאוד, ומתנהג כמו ממריץ CNS. אחת התחושות הראשונות שקפאין יוצר היא תחושה מוגברת של ערנות. עם זאת, יתרה מכך, תועלת זו יכולה להתבטא במקרה לא רצוי של "עצבנות".

5. דיכאון / או הקאות

הקפאין יגביר את רמות חומצת הקיבה; דבר שבדרך כלל יצור תחושה של צרבת או כאבי בטן.

עם זאת, נסיגה פיזית של קפאין יכולה לגרום לבעיות במערכת העיכול (GI), כולל בחילה והקאות. שלשולים יכולים להתרחש הן במהלך מנת יתר של קפאין והן בתקופת הנסיגה.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

לחם לבן לא בריא לשיניים
בריאות

7 המזונות שעלולים להזיק לשיניים שלנו

מוצרי מזון מומלצים, או שאינם מומלצים, להפחתת כאבי פרקים

5 דרכים שבאמת עוזרות לרפא לב שבור

פלפל חריף עוזר לשרוף שומנים

10 מזונות בריאים שעוזרים לשרוף שומנים

באותו נושא