5 תופעות לוואי בריאותיות של אכילה מופרזת של אוכמניות

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

כשמדובר בפירות, אי אפשר לטעות עם אוכמניות. כל שעליכם לעשות הוא לשטוף אותם וליהנות! אפילו אין צורך לקלף או להכין אותם. באופן לא מפתיע,

זה יכול להיות מפתה לאכול בכמויות את פירות היער הטעימים האלה. הם בריאים, אז זה חייב להיות בסדר … נכון? טוב, אולי לא.

אכילת יתר של אוכמניות יכולה להוביל להשפעות שליליות על הבריאות שלכם.

הנה 5 תופעות לוואי של אכילת יתר של אוכמניות

1. משפיע על הפעילות הגופנית

באוכמניות יש רזברטרול, נוגד חמצון רב עוצמה. זה פיטוכימיל שנותן לאוכמניות את גוון הכחול עמוק שלהם! הרזברטרול יכול גם להועיל ללב שכן הוא מרחיב כלי דם ומפחית קרישי דם. אבל אם אתם צורכים יותר מדי? זה עלול להפריע לפעילות הגופנית שלכם משום שהרזברטרול יכול להוריד את ספיגת החמצן המקסימלית ל-45 אחוזים.

2. דימום מוגבר
אם יש לכם הפרעת דימום כמו המופיליה, תאכלו אוכמניות במתינות. ברזברטרול שלהן יש ויטמין E שיגדיל את כלי הדם ויגביר את הסיכון שלכם לדימום. קרישת הדם האיטית של חומרים מזינים אלה גם לא תעזור. אם אתם מאבדים יותר מדי דם, זה יכול להיות מסכן חיים. כדי למנוע תופעות לוואי אלה, תאכלו אוכמניות במתינות.

3. בעיות בקיבה

אכילת אוכמניות רבות מדי יכולה גם לגרום לתופעות לוואי לא נוחות במעי. הצריכה הגבוהה של רזברטרול נקשרת עם בחילה, שלשולים, כאב וגזים. תופעות אלו יכולות להימשך כארבעה ימים. לא, תודה!

4. אפקט דמוי אסטרוגן

כתבות שבריא לדעת

התוצאה הרעה של ישיבה ממושכת וסכנותיה

7 מזונות שאסור לכם לאכול כאשר אתם חולים

הימנעו מאכילה מופרזת של אוכמניות אם יש לכם רגישות להורמונים. דוגמאות כמו אנדומטריוזיס, או סרטן השד, הרחם, או השחלות. לרזברטרול באוכמניות יש השפעה דומה לאסטרוגן, ולכן זה עלול להחמיר את התנאים האלה. אחרי הכל, תנאים אלה כבר מקושרים לרמות גבוהות של הורמון זה.

5. אינטראקציות בין תרופות

האם אתם נוטלים תרופות נוגדות קרישה או נוגדות טסיות? אז אכילת יתר של אוכמניות יכולות להיות חדשות רעות. תרופות אלה מונעות קרישת דם, אבל כך גם הרזרבטול באוכמניות. יחד, הם יגבירו את הסיכון לחבורות ולדימום.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

1 תגובה
Inline Feedbacks
View all comments
א א
לפני 11 חודשים

כמה זה אכילת יתר?

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות, תזונה

5 מזונות נפוצים שגורמים למיגרנות

בריאות הבטן: 5 דרכים לסילוק רעלים ואיבוד שומן בטן

10 ירקות העשירים בברזל שיחזקו אתכם !

11 דרכים איך להיות תמיד שמחים בסביבת אנשים לא מרוצים

באותו נושא