בריא לדעת
Search
Close this search box.

6 דרכים לקידום צמיחת החיידקים הבריאים במעיים שלכם

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

טריליוני החיידקים שנמצאים בגופכם, עוזרים לעיכול המזון, לטיפול בדלקת מפרקים שגרונית, למניעת סרטן, לצמצום הסיכון למחלת לב ואפילו מחזקים את המערכת החיסונית. כדי לתת חיזוק בריאותי למכלול המיקרואורגניזמים שבגוף, איכלו מזון עשיר בפרוביוטיקה ומזון עתיר בסיבים. כמו כן, השתדלו לישון מספיק שעות ולהתאמן על בסיס קבוע. בנוסף, עסקו בעבודות גינון, ולכלכו את ידיכם, מאחר וידוע שחיידקים בריאים נמצאים בבוץ.

למרות שהבקטריות והחיידקים האחרים במעיים נתפסים באור שלילי, לא כולם מזיקים לבריאות האדם. למעשה, רבים מהם מקיימים קשר ארוך וסימביוטי עם גופכם. החומר הגנטי שלכם התפתח למעשה כדי להתמודד ואף לשתף פעולה עם אותן תושבות חיידקים. ככל שזה לא ייאמן, גופכם מכיל שעורים שווים של תאים וחיידקים !

החיידקים הבריאים שנמצאים במעיים, יכולים לעזור ולטפל בדלקת מפרקים שגרונית, סרטן, מחלת לב ואפילו לחזק את המערכת החיסונית של גופכם. קיימות דרכים רבות לתת למכלול האורגניזמים שלכם – לקהילה הבקטריאלית שנמצאת במעיים – חיזוק, ולהלן כמה מהן:

לאכול מזונות פרוביוטים

מזונות פרוביוטים הם מיקרואורגניזמים חיים, או תרביות פעילות של חיידקים, המסייעים לעיכול ומונעים אלרגיות. מזונות עשירים בפרוביוטיקה כוללים מוצרי סויה ומחלבה מותססים. מוצרי המחלבה המעובדים כוללים יוגורט, חמאה, כמה סוגי גבינה והתמחויות איזוריות אחרות ברחבי העולם.

מוצרי סויה מותססים, לא רק שחושפים את המעיים לחיידקים מועילים/טובים, אלא הם גם משפרים את יכולת עיכול הקטניות. חלק ממוצרי הסויה המותססים הנצרכים ביותר כוללים בתוכם: טמפה, מיסו, רוטב סויה ופולי סויה מותססים, שהציגו את יכולתם בשיפור ספיגת החומרים המזינים של המזון, וכמעכבי צמיחת יתר של בקטריות פתולוגיות במעיים.

אכילת סיבי מזון

מזונות פרוביוטיים הם מזונות העשירים בסיבים והמזינים את החיידקים במעיים. הם נמצאים כמעט בכל המזונות על פני כדור הארץ. כדי להגביר את צריכתם של המזונות הפרוביוטיים, צרכו תזונה עשירה בסיבים המורכבת מירקות, דגנים מלאים וקטניות על בסיס קבוע. אם אינכם צורכים מספיק מזונות עם סיבים, בחרו באפשרות צריכתם של תוספים פרוביוטיים.

הורידו מצריכת הסוכר שלכם

אם אתם צורכים לעתים קרובות מזונות עתירי סוכר, אזי, בריאות המעיים שלכם עלולה לסבול מכך. מזונות המכילים סוכר מזוקק ורמות גבוהות של סירופ תירס פרוקטוז, מגבירים את צמיחתם של מחלות הגורמות למחלות, פטריות ושמרים. תכולת סוכר גבוהה מורידה גם את זמינות המים במעיים, ולכן זה מעכב את צמיחתם של החיידקים ה"טובים". תזונה עשירה בסוכר על פי האמונה, גורמת לשינויים בקטריאליים מסויימים שעלולים להוביל לאובדן התפקוד הקוגניטיבי ולהשפיע על הזיכרון, הן לטווח הארוך והן לטווח הקצר.

כתבות שבריא לדעת
ניקוי רעלים מהגוף

8 דרכים יעילות לניקוי הגוף מרעלנים

איך להרגיע סטרס

איך להוריד סטרס (תוך פחות מחמש דקות)

התלכלכו

האם אתם זוכרים את הימים הטובים ההם שביליתם במשחקים בעפר? למרות שחשיפה ללכלוך נחשבת לדבר לא היגייני, האמת היא שכמה מהחברים הטובים ביותר שלכם, יכולים להימצא בעפר. כמובן שאיננו מציעים שתתבוססו בבוץ, אלא אולי רק להתכרבל עם חיית המחמד המשפחתית שאוהבת את העפר, או לבלות את זמנכם בגינה ולעסוק בעבודת גננות ?

 

החיידקים בגוף שנרכשו כתוצאה ממשחק בסביבה, משחקים תפקיד חשוב בהכשרת המערכת החיסונית שלכם, כדי שתתפקד בצורה נכונה. למעשה, ילדים שגדלו בסביבות כפריות – שבהן זה היה דבר נפוץ לשחק בחול ולהיות בסביבת חיות המשק – ידועים ככאלה שסובלים פחות ממקרים של אלרגיה ומצבים אוטואימוניים אחרים. יתכן וזה בגלל שהאנשים שחיים בחוות, מקבלים חשיפה רבה יותר למערך נרחב של חיידקים המגיעים מהקרקע.

מתן עדיפות לשינה

דפוס שינה על בסיס קבוע של בין 7-9 שעות, יעזור לכם ליהנות מיתרונותיהם של מעיים בריאות. כשאתם לא ישנים מספיק, רמות הלחץ שלכם מרקיעות לשחקים, והלחץ עלול לצמצם את החיידקים הידידותיים במעיים. במחקר שבדק את השפעתיו של הלחץ על החיידקים בקיבה, נצפה שלסטודנטים באוניברסיטה היו פחות כמויות לקטובציליות (תרבית ידידותית של חיידקים) בדגימת שתן שנלקחה מהם, ממה שהיו להם במהלך הימים שהם היו מוטרדים פחות יחסית, מוקדם יותר בסמסטר.

לכן, מחסור בשינה ולחץ פסיכולוגי, עלולים לדכא את נוכחות החיידקים הבריאים בגופכם.

אימוני כושר על בסיס קבוע

באמת, אין קיצורי דרך כדי להיות בריאים. מחקרים מראים שאימון כושר על בסיס קבוע, יכולים להביא לשינוי חיובי בחיידקי המעיים שלכם, ולהגדיל את צמיחתם של החיידקים הבריאים. לכן, וודאו שאתם מתרגלים לפחות במשך 30 דקות כל יום, כדי לשפר את בריאות המעיים שלכם.

חיידקים בריאים מסייעים בעיכול, בנטרול הרעלנים, מפחיתים את המצבים הדלקתיים, תומכים במערכת החיסונית ומחזקים את המטבוליזם. אכילתה של תזונה נכונה ומעקב אחרי שיטות לסגנון חיים בריא, יכולים לקדם את בריאות מכלול האורגניזמים הבריאים, ובתמורה, הם מרחיקים מכם את המחלות.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

מאכלים משמינים
תזונה

5 מזונות שגורמים לעליה במשקל והתחליפים הבריאים שלהם

4 דרכים בהן האלכוהול משבש את השינה

6 סימנים מוקדמים לנזק בכבד שאנשים מתעלמים מהם

טיפים לשינה בריאה

22 דרכים קלות להפוך את השינה שלכם לעמוקה ובריאה יותר

באותו נושא