בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

7 הרגלי בוקר שיכולים לעשות את החיים פשוטים יותר

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

שעות הבוקר יכולות להיות קדחתניות, עם דברים רבים לעשות, ויש לזכור שבבתים גדולים הכל יכול להפוך להיות כאוטי. סוג כזה של מתח שמתרחש מיד כדבר ראשון בבוקר, עלול להשפיע מאד על החשיבה החיובית ולא להבטיח טובות לגבי שאר היום. לכן כדאי להתחיל את היום עם הרגלים טובים, שיעשו את החיים פשוטים יותר.

לכן, מה אפשר לעשות כדי לשנות זאת? מתברר, שיש הרבה מאד שיטות שהוכיחו את עצמן, שיכולות לעזור לעצב מחדש את ההרגלים בשעות הבוקר.

להלן 7 הרגלי בוקר שיכולים לעשות את חייכם לפשוטים יותר

הכנת ארוחות בצורה המקלה על החיים

הכנת ארוחת בוקר מוקדם בבוקר, יכולה להימשך זמן רב, מה שעלול לגרום לכם לדלג עליה בימים מסויימים, שזה רעיון לא טוב, מאחר וארוחת הבוקר מספקת יתרונות חיוביים עצומים. לכן, צריך להכין את ארוחת הבוקר כבר בלילה קודם, כדי שאפשר יהיה לצרוך את ארוחת הבוקר בקלות ביום למחר. כמו כן, זה מאפשר הכנתה של ארוחת בוקר בריאה יותר. אם מדובר במשהו שרוצים להכין טרי, כדאי להכין את כל המרכיבים מראש.

אותו הדבר גם לגבי ארוחות צהרים ארוזות. אם לוקחים ארוחת צהרים לעבודה, נסו להכין את הארוחות למפרע. כך אפשר פשוט לקחת אותן ולצאת.

תרופות ותוספי מזון

אם נוטלים תוספי מזון ותרופות, וודאו שהכל מסווג, מאורגן ומוכן לנטילה מהירה וקלה. מומלץ להניח אותם קרוב למקום שבו אוכלים את ארוחת הבוקר, כך שאפשר ליטול אותם לפניה או אחריה, כנדרש. אפשר גם לרכוש קופסא לחלוקת הכדורים, כדי שהכל יהיה מאורגן לחלוטין.

ההכנה להתעוררות

תהליך ההתעוררות עצמו, יכול להיות קצת מאתגר עבור אנשים רבים. להלן איך אפשר לעשות זאת בדרך הנכונה:

כתבות שבריא לדעת
מאכלים שגרמים לנו להזדקן

אלו 8 המזונות שגורמים לנו להזדקן (ושכדאי להגביל אותם)

דרכים ליהרדם מוקדם

6 צעדים פשוטים שיגרמו לכם ללכת לישון מוקדם

לאפשר לאור השמש לחדור פנימה

אור טבעי יכול לעורר את ההורמונים במוח, ולעזור להתעוררות ביתר קלות. לכן, ברגע שמתעוררים, לאפשר לקרני השמש להיכנס, ואם נוטים להתעורר ממש עם זריחתה, מומלץ להשאיר את הוילון פתוח כשנכנסים למיטה, כך שכשמתעוררים, קרני השמש מציפות את החדר.

לא להפסיק את השעון המעורר

זה אמנם מפתה ללחוץ על כפתור ה"נודניק" שבשעון המעורר כשאינו מפסיק. אולם, בכך מעכבים רק את ההתעוררות, וכך יש פחות זמן כדי להתכונן, ומדובר רק ב-5 או 10 דקות של מנוחה נוספת.

לכן, מומלץ לכוון את השעון לזמן המדוייק וברגע שהוא מצלצל, להפסיקו ולקום מיד. אם קשה שלא להפסיקו, אפשר להרחיקו מכם, מה שיאלץ אתכם לקום ולהתעורר כדי לכבותו.

הפעלת מוסיקה

כשמתעוררים, הדליקו מוסיקה שאתם אוהבים שתנגן באופן רציף, מה שיכול גם לגרום לכם לרצות לרקוד, או סתם לתת לכם תחושה טובה. אין ספק שזה יעזור לכם להתעורר !

הכנת דברים שאתם עלולים לשכוח

האם אתם מגלים לעתים קרובות שאתם שוכחים דברים שאתם צריכים? כל מה שצריך לעשות הוא להכינם מראש ! אם אתם מוודאים שהדברים שאתם שוכחים בדרך כלל נמצאים בהישג יד, לא תבזבזו זמן כדי לחפש אחריהם, או שאתם עלולים לחזור הביתה בגללם, או למצוא חלופות. להלן כמה רעיונות:

  • ארגנו כל דבר שאתם צריכים והניחו במקום אחד, לילה קודם לכן.
  • שימו את המפתחות ליד הדלת, והפכו זאת להרגל.
  • ארזו במכונית דברים שאינם מתכלים, מראש.
  • צמצמו את רשימת הדברים שאתם צריכים לקחת מדי יום.
  • בדקו אם יש חלק מהדברים שאתם יכולים להשאיר בצורה בטוחה במקום העבודה.

אל תסיחו את דעתכם בגלל הרגלי בוקר לא טובים

אם אתם מקבלים שיחת טלפון ברגע שאתם מתעוררים, זה יגזול מזמנכם וימנע מכם להכין את הדברים בזמן. הזמן עובר מאד מהר כשמתעסקים עם המכשירים האלקטרונים. לפני שאתם שוב פונים לטלפון, וודאו שכבר התקלחתם, התלבשתם ואתם מוכנים לחלוטין.

חלק האנשים מתבוננים בטלפון, צופים בטלוויזיה, או מאזינים לחדשות ברדיו כשהם אוכלים ארוחת בוקר. אך זה עלול להסיח את הדעת גם בעת שאוכלים. גם קריאתו של ספר או עיתון, עלולים להסיח את הדעת. אל תאכלו כשדעתכם מוסחת (הערה: ולא מדובר רק לגבי ארוחת הבוקר, אלא זה נכון לגבי כל ארוחה).

אם אתם חייבים לבדוק את הטלפון בבוקר, ראשית, התארגנו קודם, לפני שאתם מפסיקים כדי לעשות משהו אחר, כך תפיקו מכך רק שינוי חיובי!

קצרו את תהליך ההכנה

המקלחת, הטיפוח עצמי וההתלבשות יכולים להימשך די הרבה זמן. הדבר נכון במיוחד אם יש כבר שגרת טיפול פנים ארוכה, סידור השיער, או האיפור. אולם, אפשר לקצר את התהליך בכך שמתכוננים במספר דרכים. להלן ההצעות:

להשתמש בטיימר בעת המקלחת

השתמשו בטיימר, כך שתוכלו לדעת כמה זמן אתם אמורים לבלות במלקחת. ברגע שהוא מצלצל, התחילו לסיים את המקלחת, וצאו !

חפיפת השיער יום קודם

אם יש שיער ארוך, חפיפתו בערב קודם, יכולה לקצר את הזמנים בעת הכנות הבוקר. זה נכון במיוחד אם צריך לייבש את השיער ולסדר אותו. יש אפילו כמה סגנונות שניתן להתאים כשהולכים לישון כדי שלא תוטרדו מכך.

הכנת הבגדים בלילה הקודם

במקום למהר ולחפש מה ללבוש, מומלץ להתארגן כבר בלילה הקודם, ואם יש לכם מספיק בגדים, תוכלו להכינם אפילו שבוע מראש.

הכינו את מוצרי הטיפוח העצמי מאורגנים, כך שיקלו על ההכנות

לא כדאי להתחיל ולחפש את כל מוצרי הטיפוח העצמי, או מוצרי השיער. וודאו שהם מסודרים במקום אחד, כדי שיהיו נוחים יותר להתארגנות.

צמצמו את המוצרים שאתם משתמשים בהם

הפחיתו במוצרים שאינם נחוצים לכם לשגרת יומכם. כמו כן, אפשר לבחור בשילוב של מוצרים כדי שיורידו מזמנכם. כמו למשל, השתמשו בסבון עם קרם לחות, להשתמש בצלליות לשימוש כפול. נסו להיות יצירתיים !

הכינו רשימה או לוח זמנים

כשמכינים רשימה לגבי הדברים שיש להכין, זה מסייע ומקל על החיים. אם עדיין אין לכם רשימה כזאת, להלן כמה אפשרויות:

הכינו רשימה של הפריטים שאתם צריכים

אם אתם נוטים לשכוח דברים, ארגנו רשימה לגבי מה צריך להכין, לקחת וכו'. תלו את הרשימה במקום שקל לראות אותה. לרשום זאת על לוח, זה רעיון מצויין, גם. כשיש רשימה כזאת, הראש נמצא פחות בלחץ.

הכינו לוח זמנים לבוקר

הכינו לוח זמנים לגבי מתי אתם צריכים שדברים מסויימים יהיו מוכנים. למשל, אם צריך לסיים את המקלחת בזמן מסויים, או לאכול בזמן מסויים. לוח זמנים כזה יכול למקד אתכם על המשימה ובזמן, עד שהרגלי הבוקר יהפכו לטבע שני.

הסדרת הפעילויות היומיות בהתאם לשירים, או על פי טיימר

אם יש לכם בעייה לדבוק בלוח הזמנים המוזכר דלעיל, הכינו טיימרים שמצלצלים בדיוק בזמן. אם זה נוקשה מדי, נגנו פליייליסט של שירים מדי יום וכך תוכלו לארגן את לוח הזמנים שלכם על פי כל שיר. למשל, כשכבר תדעו שברגע שמגיע השיר החמישי, אתם אמורים להיות לבושים ולאחר הטיפוח העצמי.

הכינו לוח זמנים לשימוש במקלחת בבית הומה

בבית שמתגוררים בו עוד הרבה אנשים, הסדירו לוח זמנים לבוקר למקלחת, כך שכל אחד יוכל לפנותה בזמן. אם מישהו לא עומד בזמנים, הוא יצטרך לחכות עד שהמקלחת תתפנה שוב.

קבעו שגרות שונות של בוקר אם נדרש

אם כל בוקר יש דברים שונים שצריך לעשות, הכינו שגרות שבועיות במקום יומיומיות. זה יאפשר לכם להישאר מאורגנים ועדיין גמישות ועמידה בצרכים השונים בימים שונים.

שמירה על מבוא הכניסה ריק מחפצים.

אם מבוא הכניסה של הבית מבולגן מאד, זה עלול ליצור קושי כשרוצים לצאת החוצה. מומלץ לוודא שהמסדרון מסודר יחסית וכדאי להיפטר מחפצים מיותרים, כגון כסאות עם ערימת פריטים, שולחן שמלא בדואר שלא נפתח, בשקיות קניות שלא הזיזו אותן. כך אפשר לוודא שמסדרון המבוא מסודר רוב הזמן. וודאו גם שהסידור מתאים לעונה בשנה. סלקו מעילי חורף ונעליים חמות בחודשים חמים, וכפכפים וכובעי שמש בחודשים הקרים. כל מה שלא צריך, לא להשאיר!

תנו לעצמכם מרחב נשימה לתמרון

אם לוח הזמנים מתוזמן היטב ולא משאיר לכם זמן לתמרון, מומלץ לשנות זאת. תנו לעצמכם קצת מרחב לנשימה וזמן נוסף. אם אינכם צריכים, אז זה מצויין ! והרווחתם זמן.

מומלץ להיות מוכנים לתקלות, חירום ומצבים פוטנציאליים, שזה דבר חשוב לוודא שהחיים קלים יותר. זה יכול גם להוריד את הלחץ, ולתת חיזוק לחשיבה חיובית להמשך היום.

מחשבות אחרונות: אמצו את הרגלי הבוקר הללו, ותרגישו טוב יותר

7 הרגלי הבוקר הללו יגרמו לחיים להיות פשוטים יותר, ויעזרו להפחית את הכאוס. נסו אותם, ותיהנו מבוקר יותר רגוע ונינוח, מה שייתן לכם את הטון ליום רגוע ומאורגן יותר !

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

1 תגובה
Inline Feedbacks
View all comments
מנחם אבנעים
לפני 4 שעות

נפלא ,תודה רבה 😊 על השיתוף.

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

בעזרת חצי כוס של המשקה הזה תיפטרו מאבנים בכליות !

8 היתרונות המיידיים שיש לקוביות קרח על העור

4 מזונות שמפחיתים את הנפח ועוזרים להשיג בטן שטוחה

הרגלים שגורמים לכאבי ראש

10 הרגלים שיכולים לגרום לכאבי ראש

באותו נושא