7 מזונות המסייעים במניעת אובדן זיכרון

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בהצטרפו לערוץ
הצטרפו לערוץ

אובדן זיכרון הוא בלתי נמנע ככל שאנו גדלים וזה חלק טבעי של תהליך ההזדקנות. אין צורך לדאוג כי יש לכם דמנציה או מחלה מוקדמת של אלצהיימר אלא אם הסימפטומים הופכים לחמורים.

פעמים רבות, החיים המופרעים שלנו אשמים בזיכרון הפגום שלנו. לעתים נדירות אנו נותנים את תשומת לבנו המלאה והבלתי מחולקת בימים אלה. כאשר אנו עושים, אנו מסוגלים לבצע פרטים לזיכרון טוב יותר ואנו נוטים יותר לזכור שמות, תאריך ומקומות.

הפתרונות למניעת אובדן זיכרון כוללים משחקי פאזל, פעילות גופנית, אכילת מזונות עם חומרים מזינים המסייעים למוחנו לעבד ולאחזר זיכרונות.

בואו נסתכל על 7 מזונות בריאים המסייעים במניעת אובדן זיכרון ועשויים לסייע בשיפור תפקוד הזיכרון:

1. פירות הדר

נוגדי החמצון נלחמים נגד החיידקים החופשיים בגופנו, אשר גורמים למוות של תאים. ככל שיש יותר נוגדי חמצון כך יורד הסיכוי לאובדן זיכרון. מינונים גבוהים של נוגדי חמצון נמצאים באגוזים, פירות וירקות.

ויטמין C הוא נוגד חמצון חשוב במיוחד אשר מסייע במניעת אובדן זיכרון וכמובן ניתן לקבל הרבה ויטמין C מפירות הדר – תפוזים, לימונים, אשכוליות.

2. שיבולת שועל

אספקת אנרגיה יציבה מסייעת במניעת אובדן זיכרון מכיוון שהמוח אינו מורעב כאשר הוא צריך לעבוד כדי ליצור זיכרונות חדשים.

חוקרים אומרים כי "ש ראיות ראשוניות לכך שחומרים מזינים יכולים להשפיע על הביצועים הקוגניטיביים. הגדלת כוח המוח על ידי אכילת מזונות המונעים אובדן זיכרון זה משהו שכולנו יכולים להפיק תועלת ממנו.

3. תפוחים

קליפת התפוחים מכילה נוגד חמצון בשם קוורצטין, אשר עוזר למנוע אובדן זיכרון. בתפוחים יש גם סיבים מסיסים לגלוקוז, כלומר, הם מתוקים אבל מילוי האנרגיה לכל הגוף הוא איטי ויתפרש לאורך כל היום.

4 פטל וזרעי צ'יה

הם גבוהים בחומצות שומן אומגה -3. אומגה -3 עוזרת להפחית דלקת, ושומרת על תפקוד המוח והגוף בבריאות אופטימלית. חומצות שומן אומגה -3 נקשרו גם לשיפור הזיכרון ותפקוד המוח.

5. כורכום

מדענים החוקרים מזונות המכילים רמות גבוהות של נוגדי חמצון מצאו כי לכורכום היו רמות נוגדות החמצון הגבוהות ביותר, עד 92% בתמצית אחת. המדענים אומרים כי "ירקות אחרים שנמצאו בעלי פעילות אנטי-אוקסידנטית גבוהה (70%) היו קכננאר, אונלה, ג'ינג'ר, חלבה, מנטה, סלק, גזר שחור, נבטי בריסל, ברוקולי, גבעולי לוטוס, בטטה, כוסברה ועגבניות."

6. אוכמניות

על פי מחקר שנערך לאחרונה, אוכמניות הוכחו כעוזרות לאנשים להשלים משימות זיכרון (פאזלים גדולים הכרוכים בזיכרון). לאוכמניות יש פיטוכימיקלים שנקראים אנתוציאנינים, שהם בעצם סופר-נוגדי חמצון ויכולים לסייע במניעת אובדן זיכרון.

7. קינואה

הקינואה מספקת לכם חלבון ושומנים בריאים אשר מספקים למוח שלכם את הכוח שהוא צריך כדי להמשיך לתפקד היטב כל היום.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו