7 מזונות שאתם חייבים להימנע מהם לפני השינה !

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בהצטרפו לערוץ
הצטרפו לערוץ

הרגלי אכילה חסרי דעת משפיעים על יכולתנו להשיג שינה עמוקה ונינוחה. אנשים רבים סובלים משינה לא סדירה בגלל הרגלי האכילה שלהם. ארוחת ערב צריכה בדרך כלל להיות קלה לעיכול.

מזונות עשירים בשומנים וחלבונים לוקחים זמן רב יותר להתעכל והם משפיעים על השינה. מזונות מסוימים ממריצים ומפריעים להירדמות.

הימנעות ממזון כזה לפני השינה מסייע בשינה טובה יותר.

מזונות שכדאי להימנע מהם לפני השינה:

1. מים

יש אנשים שיש להם מנהג לשתות הרבה מים לפני השינה או באמצע הלילה. שתיית כמויות מספיקות של מים היא חיונית לשמירה על הגוף מפני התייבשות. אבל, זה צריך להיעשות במהלך היום, לא בלילה. זיעה ופעילות גופנית גורמים לאובדן נוזלים במהלך היום. אבל, בלילה, אתם בקושי מזיעים ואובדן הנוזל הוא מינימלי. יתר על כן, שתיית מים רבים מדי לפני השינה גורם לכם להתעורר לעתים קרובות כדי להשתין.

2. קפה
אנשים שותים קפה כדי להישאר ערים ולהישאר ערניים. קפה מכיל קפאין, שהוא מעורר שכיח אשר נמצא גם במשקאות מוגזים רבים. קפאין מגרה את מערכת העצבים המרכזית אפילו כמה שעות לאחר הצריכה שלו. אנשים הרגישים לקפאין מתקשים לישון אם הם צרכו אותו לפני השינה. מכיוון שההשפעות הממריצות של הקפאין עשויות להימשך הרבה יותר משמונה שעות, מומלץ להימנע משתיית קפה לאחר ארוחת הצהריים.

3. מזונות עתירי חלבונים

מזונות מסוימים מתעכלים בקלות בעוד שמזונות עתירי חלבון ומזונות עתירי שומן לוקחים זמן רב לעיכול. למרות שמזונות כאלה עשויים לשמור על הרגשת השובע שלכם למשך זמן ארוך יותר, מחקרים מראים שאכילת ארוחה עשירה בחלבון לפני השינה עלולה לגרום להפרעות שינה.

4. מזון חומצי

מזונות חומציים חריפים יכול לשבש את השינה שלכם ולגרום לאי נוחות בלילה. בסביבות 10 אחוזים מהגברים הצעירים עלולים לסבול מרפלוקס חומצה, אבל הם אפילו לא יכולים להיות מודעים לכך. תסמינים נפוצים של רפלוקס כוללים צריבת תחושה בחלק האחורי של הגרון או בחזה. הרפלוקס גורם לחלק מהתוכן של הבטן לעלות לתוך הוושט והגרון. שכיבה רק מחריפה את הבעיה.

5. פיצה

פיצה מכילה גבינה ורוטב עגבניות, שתיהן יכולות להשפיע על השינה. לשילוב של השומן בגבינה והחומצה ברוטב העגבניות יחד יש השפעה שלילית על איכות השינה שלכם. מזונות חומציים יכולים לעורר ריפלוקס חומצי, במיוחד כאשר הם נצרכים זמן קצר לפני השינה.

6. שוקולד

מלבד הסוכר, רוב השוקולדים עשויים להכיל כמויות קטנות של קפאין. אבל, אפילו כמויות קטנות של קפאין יכולות להפריע או לעצור את השינה. אף על פי שסוגי שוקולד שונים מכילים כמויות משתנות של קפאין, כ -280 גרם שוקולד מריר מכיל כ -79 מ"ג קפאין, שהוא יותר ממחצית מהכוס של 8 גרם.

7. אלכוהול

מחקרים הראו כי אלכוהול יכול להפריע לקצב השינה הרגיל שלכם.

למרות שאלכוהול יכול לעזור לכם להירדם מוקדם יותר, הוא מונע שינה עמוקה, ומעיר מאוחר יותר בלילה.

כוס לילה מאוחרת של יין ידועה כעוזרת בהירדמות מהירה יותר. אבל, זה בעצם מונע מהגוף שלכם להשיג את שנת ה REM שלו, שזו בעצם שנת החלום העמוקה.

לכן, עדיף להימנע מצריכת אלכוהול לפחות כמה שעות לפני שאתם הולכים לישון.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

1 תגובה
Inline Feedbacks
View all comments
יחיאל
לפני 5 חודשים

מה כן נשאר לאכל?

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו