בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
הרגלים של אנשים שהגיעו לגיל 100

8 הרגלים טובים של אנשים שזכו להגיע לגיל 100

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

אנשים שחיים עד גיל 100 הם חברותיים, פעילים גופנית, ואוכלים יותר אוכל צמחוני ,ובשר רק לעתים רחוקות. הם שותים כוס יין אדום במהלך הארוחות שלהם .

הם מבלים זמן מספיק מחוץ לבית, מה שמבטיח שהם מקבלים כמות טובה של ויטמין-די .

הם גם טובים בהתמודדות וניהול מצבי מתח ונוטים להיות אופטימיים בדרך כלל. ומנסים לחיות את החיים שלהם עם משמעות.
רוב האנשים רוצים לחיות חיים ארוכים. עם רפואה ובריאות זולים ונגישים ופחות מחלות מסביב,

תוחלת החיים העולמית גדלה באופן כללי, מה שהופך את הדברים לקלים יותר. אחוז מסוים של האוכלוסייה הוא בר מזל מספיק כדי לחיות מאה שנה. הנה כמה הרגלים יומיומיים שלהם, מה שיכול להיות הסוד לאריכות ימים.

1 הם חברותיים

להיות חברותי עוזר לך לחיות יותר, אנשים שיש להם חיים חברתיים משגשגים נוטים לחיות זמן רב יותר. מעגל חברתי תוסס מעניק לך את הרושם שיש לך יותר תמיכה במצבים קשים מאלו שאינם חברותיים ויצטרכו לעבור מצבים קשים בכוחות בעצמם. לאלו שחיים מעל גיל מאה יש הרבה חברים בין שכניהם, ובקבוצות חברתיות אחרות .

2 הם פעילים גופנית
הם עושים כמות מתונה של פעילות גופנית, זה לא בהכרח אומר ללכת לחדר הכושר ולהרים משקולות או לרוץ במסלול של 4 קילומטר. הם עושים פעילויות פשוטות כמו גינון, הליכה או רכיבה באופניים אל ביתו של שכן, או לשאת את המצרכים מהמכולת הביתה בעצמם. הם לא היו מבלים זמן בישיבה כשהם היו צעירים והם עדיין לא. אנשים במקומות כמו סרדיניה שבאיטליה, שם האדם הממוצע יכול לחיות עד 100, לעתים קרובות אין להם דברים כמו שלט רחוק בבית כדי לפעול גופנית כמה שיותר .

3 הם אוכלים בריא

אנשים שמגיעים לגיל 100 בדרך כלל רגילים לאכול דברים יותר צימחוניים כמו למשל הרבה קטניות, ירקות ופירות טריים. משמעות הדבר היא כי הבשר שמור רק לאירועים מיוחדים. דגים הם גם חלק גדול של מהמזון שלהם .

4 הם שותים יין אדום

כתבות שבריא לדעת
דרכים ליהרדם מוקדם

6 צעדים פשוטים שיגרמו לכם ללכת לישון מוקדם

אכילה מהירה

9 הרגלים לא בריאים שגורמים למחלות והשמנה

יין אדום יכול לעזור לך לחיות זמן רב יותר !
מחקרים מראים כי לכוס יין אדום יש שורה של יתרונות בריאותיים ללב ולבריאות הכללית שיכולים לעזור לך לחיות יותר. בכמה מדינות באזור הים התיכון, שתיית כוס יין אדום נהוגה עם כמעט כל ארוחה למעט ארוחת בוקר .

5 הם מבלים זמן בחוץ

כשמבלים זמן בחוץ ועושים פעילויות שונות בחוץ מקבלים כמות הגונה של ויטמין-די, מה שיכול להאריך חיים .

6 הם מתנהלים בצורה טובה במצבי לחץ

הם יודעים איך להתמודד עם העליות ומורדות של החיים, ואלה שחיים עד 100 בהחלט ראו כמה וכמה עליות וירידות. היכולת להתמודד באופן יעיל ולנהל מתח נראה כמו גורם חשוב. גופם של אנשים אלה כבר במצב טוב ללא הסיכונים של מחלת לב, סוכרת או סרטן. הלחץ שלהם לא גורם להחמיר את התנאים בגוף ולקצר את תוחלת החיים שלהם .

7 הם חיים עם מטרה ומשמעות

הם לומדים לחיות עם מטרה כדי להישאר מאושרים,מחקרים מראים כי חלק משמעותי של אנשים נפטרים כשנה מאחרי הפרישה לפנסיה, במיוחד אם הם פורשים לפנסיה מוקדמת. התחושה שלהם ללא מטרה עשויה להניע אותם ללחץ ודיכאון אשר הורס את בריאותם .לכן במקום ללכת לאיבוד ללא הקריירה שלהם, עלהים למצוא מטרות, תחביב או פעילות חדשים כדי לא לשקוע בדיכאון מחוסר מעש .

8 הם אופטימיים

הם אנשים שרואים את הצד החיובי של דברים בחיים.
הם מסוגלים 'לשאת ולתת' עם החיים, לקבל הפסדים, ולהתמודד עם אתגרים באותה רוח גמישה. זה מראה כי כדי לחיות חיים ארוכים אתם צריכים להיות בריאים נפשית, כמו גם בריא מבחינה פיזית .

טיפים אלו עשויים לעזור לכם לחיות לא רק חיים ארוכים, אלא גם בריאים ומאושרים .

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

חלבון עוף
תזונה

זה מה שקורה לגוף כשצורכים יותר מדי חלבון

אלה המאכלים המועילים ביותר לבריאות הלב

5 דברים שיכולים לגרום לסוכר בדם שלכם לעלות או לרדת

7 עובדות מדהימות על מה תינוקות יכולים לשמוע ברחם

באותו נושא