9 סימנים נדירים של מחסור בסידן וסיבתם

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בהצטרפו לערוץ
הצטרפו לערוץ

רוב האנשים יודעים כי סידן הוא חיוני לשמירת בריאות העצמות והשיניים, אבל בנוסף, הסידן הוא מינרל מפתח לשמירה על שרירי הלב וכלי הדם במערכת בריאות.

ובכל זאת, ההערכה היא כי למעלה מ -70% מאיתנו לא מקבלים מספיק סידן בכל יום, מחסור בסידן עלול להוביל לבעיות אחרות הכוללות כאבי שרירים, חוסר יכולת לישון, ועוד.

בנוסף, מחסור בסידן בגוף יוביל לעצמות חלשות, בסיכון מוגבר לשברים. ההשפעות של מחסור בסידן יכולות להיות קטנות או גדולות, לכן חשוב להכיר את הסימנים של שניהם.

תסמינים של מחסור גדול בסידן

קצב לב חריג
עוויתות
דלֶקת בעור
בלבול נפשי

תסמינים של מחסור קטן בסידן

חוסר תיאבון
דגדוג באצבעות
התכווצות שרירים
חוֹסר תחושה

מה יכול לגרום למחסור בסידן?

1. טבק

העצמות צריכות ויטמין D כדי לספוג בדרך נכונה את הסידן, ועישון סיגריות, או מוצרי טבק אחרים, מקשים על הגוף לייצר ויטמין D, דבר אשר יכול לשים אתכם בסיכון גבוה יותר לשברים בעצמות.

2. אלכוהול

מערכת הבריאות באוניברסיטת טמפל בפילדלפיה מצאה כי שתיית 2 או 3 כוסות של אלכוהול על בסיס יומי יכולות לעכב את היכולת של הבטן לספוג סידן כמו שצריך.

3. גלולות

בין אם אתם נוטלים תרופות מרשם שניתנו על ידי הרופא שלכם, או בשימוש עצמי בעקבות פציעה, או באמצעות תוספים כגון סטרואידים, העצמות שלכם יכולות להיחלש בתהליך.

4. קפה

אם אתם נהנים להתחיל את היום שלכם עם כוס קפה, רק תוודאו שאתם צורכים מספיק סידן בגלל שיותר מדי קפאין ללא סידן נקשר עם איבוד העצם והיחלשותה.

5. סודה

סודה יחד עם משקאות מוגזים אחרים מכילה חומצה זרחתית, וכאשר היא נצרכת בכמויות גדולות היא יכולה להחליף את הסידן בעצמות עם חומצה זרחתית.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו