בריא לדעת
Search
Close this search box.
דרכים לאפס את המחשבות

5 דרכים קלות שיעזרו לכם להיפטר מהמחשבות השליליות

המחשבות שלנו יכולות להיות מבלבלות מאד. העולם שלנו מלא בגירויים, טרדות והמהירות בה המידע מגיע אלינו יכולה להוביל לאי נוחות רבה. השקעה בעצמנו, אפילו מספר דקות ספורות ביום, כדי להירגע ולהשתחרר ממחשבות שליליות וכאלה שלא תורמות לנו, יכולה להיות יעילה מאד ולהשפיע על האופן בו אנחנו מתנהלים ביום יום.
הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

אנחנו לא צריכים להשקיע שעות רבות אלא בעיקר ללמוד כיצד לנקות את המחשבות שלנו ולהקדיש לכך מספר דקות מדי יום. איך אנחנו יכולים לעשות זאת? הנה חמשת הדרכים לעשות זאת.

רשימת מטלות

עומס במחשבות ובמטלות יכול להוביל לעומס רגשי ואחת הדרכים להתחיל לסדר את אותן המחשבות הוא ליצור רשימת מטלות. כתיבה של כל המטלות, של המחשבות וכל מה שאנחנו צריכים כדי להישאר מאורגנים יכולה לסייע לנו ״לרוקן״ את המחשבות ולהתחיל לעשות סדר.

כולנו יכולים להיות מלאים במשימות ורשימות ורבים מאיתנו מנסים לזכור את הכול בראש ומוטרדים מכך. מתור לרופא ועד למשימה שיש לנו לבצע בעבודה, ברגע שאנחנו מוציאים את כל מה שיש לנו בראש, כל הדברים שאנחנו מנסים לזכור כל היום, אנחנו יכולים להקל על עצמנו ולחשוב בצורה נקייה יותר.

ללמוד להגיד ״לא״ מדי פעם

אנחנו לא חייבים תמיד להסכים לכל דבר ולהתנדב למשימות רבות. עלינו לזכור כי הזמן שלנו הוא משאב יקר ומוגבל ולכן חשוב שמדי פעם נסרב להצעות ונחשוב על עצמנו. יותר מכך, לקיחת מטלה שאנחנו לא יכולים לקיים, בשל מגבלות זמן או אחרות, עלולה להוביל ללחץ גדול עוד יותר על חיינו.

לפעמים אנחנו צריכים לסרב למשימות נוספות בעבודה ולעתים בחיים הפרטיים כשאין כל סיבה להילחץ מסירוב לבצע משימה. סירוב שכזה יכול להשאיר לעצמנו יותר זמן וכשאנחנו דואגים לעצמנו קל לנו יותר לדאוג גם לאחרים מסביבנו ובראש נקי.

הימנעות מדחיית דברים

דחיינות יכולה לגרום לבלבול ולהגביר את הלחץ. אנחנו יודעים שיש לנו משימה לבצע אך אנחנו מחכים איתה וכל עוד אנחנו לא מבצעים אותה הדעה שלנו מוסחת. משימות שכאלה יכולות לגרום להוספה של הלחץ כשבסופו של דבר ברור שנבצע אותן.

כדי להימנע מדחיית דברים כדאי מאד לעצור את הסחות הדעת ולהצליח להתמקד במשימה שעומדת לפנינו. לשם כך כדאי לסגור אפליקציות שלא נחוצות לנו בזמן המשימה, לסגור את הדלת ולמצוא מקום נקי מהפרעות וזאת כמובן בהתאם ליכולת הריכוז שלנו.

לקחת הפסקה מדי פעם

לפעמים כל מה שאנחנו צריכים זה לקחת לעצמנו הפסקה. אנחנו יכולים לחשוב שיש לנו משימות רבות, שאנחנו עסוקים ושאין לנו זמן לנוח אך בפועל כשאנחנו לא לוקחים לעצמנו פסק זמן אנחנו מסתבכים עוד יותר עם המשימות השונות וסובלים ממחשבות טורדניות.

לפעמים דווקא התרחקות ולו אפילו זמנית ממה שאנחנו אמורים לעשות היא זו שעוזרת לנו להתקדם ולהרגיש טוב יותר. זו יכולה להיות הליכה קצרה, הקשבה למוזיקה, קריאה, מדיטציה או פעילות גופנית והעיקר שנתנתק ממה שמטריד אותנו וזאת כדי לחזור ליום יום שלנו נקיים ממחשבות.

פניה לעזרה

כשאנחנו מלאים במחשבות ומשימות פניה לעזרה יכולה להיות הדבר הנכון ביותר. בין אם מדובר בעזרה בעבודה מול המשימות השונות, בעזרה בבית ובין אם מדובר על ייעוץ של ממש. כל מה שיכול להקל על העומס הנפשי והפיזי שלנו יכול להיות משמעותי למקום בו אנחנו נמצאים.

כתבות שבריא לדעת
איך להרגיע סטרס

איך להוריד סטרס (תוך פחות מחמש דקות)

מחסור בברזל בגוף

מחסור בברזל ללא אנמיה, יש דבר כזה?

חלקנו חוששים לבקש עזרה אבל מגלים כי מדובר בשינוי גדול ברגע שיש מישהו לצידנו ובמידת הצורך יש לפנות גם לעזרה מקצועית ותמיכה, בקבוצה או בטיפול יחידני.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

4 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
לאה
לפני 4 חודשים

שמחה על כל כתבה שלכם לריפוי ומשתמשת בלא מעט עצות.
תודה על מי שאתם ומה שאתם.
סוף שבוע טוב ובבריאות איתנה.
לאה.

אאאא
לפני 4 חודשים

תודה. נראה נכון

קאפח רונאל
לפני 4 חודשים

מוטיבציה. להתעורר

ייל
לפני 4 חודשים

שמחה על האמרה שמותר להגיד לא זה לא מובן כלל יש אנשים שקשה להם להגיד לא ואני בנהם

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

תזונה

אלה המאכלים המועילים ביותר לבריאות הלב

דברים אלה קורים לגוף שלכם כאשר אתם לא חשופים מספיק לשמש

כיצד להפסיק התקפי פאניקה: 5 טכניקות פשוטות

סימנים שאתם צריכים לשתות מים

5 סימנים לכך שאתם צריכים לשתות יותר מים

באותו נושא