בריא לדעת
Search
Close this search box.
זה מה שקורה לגוף שלנו כשאנו מפסיקים לשתות אלכהול

זה מה שקורה לגוף שלנו כשאנחנו מפסיקים לשתות אלכוהול

שתיית אלכוהול יכולה להיות מהנה מאד כשהיא נעשית במידה ומדי פעם. לצד זאת כדאי להכיר את הנזקים שהאלכוהול יכול לגרום לנו ומה בעצם קורה כשאנחנו מפסיקים לשתות אלכוהול:
הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

הפחתת סיכון תאונות

אלכוהול מהווה את אחד מגורמי הסיכון לתאונות ובתוכן גם תאונות דרכים. כולנו יודעים מה הסיכון של שילוב שתייה ונהיגה אך כדאי לדעת שגם טביעות ותאונות ביתיות יכולות להיגרם בשל שתיה מרובה של אלכוהול.

שיפור בריאות הלב

יש שחושבים שיין אדום יכול להועיל לבריאות שלנו ואולי זה נכון כשמדובר על לגימה של לא יותר מאשר כוס אחת של יין. יותר מכך עלול להוביל לנזק משמעותי כשהפסקת שתיית האלכוהול יכולה להוביל לירידה בלחץ הדם, הפחתת רמות השומן בשם טריגליצרידים והורדת הסיכון לאי ספיקת לב.

החלמה של הכבד

תפקידו של הכבד הוא לסנן רעלים ואלכוהול רעיל לתאים שלנו. שתייה מרובה עלולה לגבות מחיר יקר ולהוביל לכבד שומני, שחמת ובעיות נוספות. החדשות הטובות הן שהכבד שלנו יכול לתקן ואפילו לחדש את עצמו וכשאנחנו מפסיקים לשתות אלכוהול אנחנו יכולים להוביל להחלמה.

ירידה במשקל

בכוס בירה רגילה יש 150 קלוריות וכוס יין 120 קלוריות. אלו הן קלוריות ריקות ולא זאת בלבד אלא שאלכוהול גם מוביל להגברת התיאבון והאימפולסיביות, מה שעלול להוביל לכך שיהיה לנו קשה לעמוד בפני שלל פיתויים מתוקים ומלוחים. הפסקת אלכוהול יכולה להוביל לצריכה נמוכה של קלוריות ובהתאם לירידה במשקל.

השפעה על מערכות היחסים

הנאה חברתית מאלכוהול יכולה להיות טובה אך רק בתנאי שאנחנו שותים בכמויות סבירות אשר מרימות את מצב הרוח ועוזרות ליצירת קשר עם אחרים. עם זאת שתייה לב או מספר משקאות מדי יום, בכל יום, יכולה להפוך להרגל לא בריא. לאלו שמרגישים שהם לא יכולים לשלוט בכך, כדאי לדעת שייתכן מאד שמדובר בהפרעה ויש צורך בייעוץ מקצועי לעזרה.

הפחתת סיכון להתפתחות סרטן

ברור כי אלכוהול ושתייה מרובה במיוחד יכולים להגביר את הסיכויים למספר סוגים של סרטן כולל בוושט (צינור המזון), הפה, הגרון והשד. מספר מחקרים מצביעים על יתרונות פוטנציאליים הקשורים להפחתת הסיכון להתפתחות הסרטן עם הפסקת צריכת האלכוהול.

שינה טובה יותר

מצד אחד אלכוהול יכול לגרום לנמנום אך מצד שני הוא עלול להוביל להתעוררויות מרובות לאורך הלילה. הוא גם משבש את שלבי ה-REM ויכול להשפיע על הנשימה. שתיית אלכוהול יכולה להוביל לצורך במתן שתן במהלך הלילה כשהפסקתה יכולה להשפיע על אספקטים שונים של השינה.

הפחתת מחלות

שתית אלכוהול יכולה להחליש את המערכת החיסונית. ככל שאנו שותים יותר אלכוהול כך המערכת החיסונית שלנו עלולה להיחלש ולפגוע ביכולת של הגוף לתקן את עצמו. הפחתת שתיית האלכוהול יכולה לסייע להתמודדות טובה יותר עם מחלות.

הורדת לחץ דם

אנשים ששותים ושסובלים מלחץ דם גבוה יכולים לראות לא פעם השפעה משמעותית בהפסקת האלכוהול. לפעמים פעולה אחת יכולה להיות משמעותית ולהוריד את לחץ הדם חזרה לרמות תקינות.

ניקיון החשיבה

תלות באלכוהול יכולה להקשות על החשיבה ועל הזיכרון כאשר שתייה מרובה עלולה להשפיע על תפיסת מרחק, נפח ולהאט או לפגוע במיומנויות מוטוריות. האלכוהול יכול להשפיע גם על היכולת להתנהל בצורה תקינה בחברה וכל זאת כיוון שהמוח לא במיטבו.

כתבות שבריא לדעת
גורמים לעליה במשקל

6 גורמים סביבתיים שגורמים לעלייה במשקל

איך להרגע מהכעסקים

הכעס שולט בך? 9 אסטרטגיות שיעזרו לך להשתחרר

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

תזונה

זהירות : 7 המאכלים שאסור לחמם אותם שוב !

6 דרכים טבעיות כדי להדק את הסנטר הכפול

11 סיבות אפשריות של יובש בפה וכיצד לטפל בזה

8 סיבות לכך שנשים צריכות לישון יותר מאשר גברים

באותו נושא