בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
סימנים שהגוף זקוק לניקוי רעלים באופן מיידי

8 סימני אזהרה שמצביעים על כך שהגוף זקוק לניקוי רעלים באופן מיידי

האמת המצערת על המחיר שמשלמים על החיים בעיר כיום, היא שאי אפשר לברוח מכמות הרעלים שהגוף סופג כתוצאה מכך. האוכל והמים שצורכים עוברים עיבוד של כימיקלים, בעוד שהאוויר רווי בזיהום מכלי רכב וענפי תעשיה שונים.
הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

בנוסף לכך, אנו משתמשים בכימיקלים בשיגרה שבאים בצורה של חומרי ניקוי, קוסמטיקה וצבעים. בעוד שאלו מהווים מקורות חיצוניים של רעלים, הלחץ, החרדה והשיאים והשפל הרגשיים שחווים כתוצאה מהחיים המודרניים, יוצרים יותר בסופו של דבר רדיקלים חופשיים בגוף.

למרבה המזל, גוף האדם נועד גם להדוף, להרוס או לשטוף את הרעלים מהגוף. לגוף יש מנגנונים כגון עשיית צרכים, הטלת שתן, הזעה ובכי כדי להתמודד עם הצטברות הרעלים בגוף.

רוב האנשים מאמינים שהגוף זקוק מדי פעם לתהליך ניקוי רעלים כדי לחזק את הבריאות הכוללת ולמאבק במחלות שונות. האמת היא שהגוף פשוט מוצף בגלל הרעלים שהוא צריך להתמודד מולם על בסיס יומי, וניקוי רעלים שמורכב פשוט מתזונה טבעית ושתייה של הרבה מים, עוזר לגוף לחזור למצבו הטבעי.

אז איך יודעים אם הגוף נמצא תחת עומס של רעלים? ובכן, קיימים מספר סימנים שהגוף מאותת עליהם, וכל מה שצריך הוא להתבונן ולהקשיב. למרות שיתכן והסימנים הללו עשויים להיראות טריוויאליים, ההתעלמות מהם עלולה לגרום לבעיות רפואיות בהמשך הדרך.

להלן 8 סימנים שמומלץ להקדיש להם תשומת לב.

1. לשון לבנה/צהובה

לשון שצבעה אדום חיוור או ורוד בוהק היא סימן לבריאות טובה. אם בלשון יש יותר מדי גוונים של צהוב או לבן, זה אחד מהסימנים לכך שהגוף זקוק לניקוי רעלים באופן מיידי.  ריח רע מהפה היא דרך נוספת שבה אפשר לגלות אם סובלים מעומס של רעלים בגוף.

2. בעיות עור

העור מהווה אינדיקטור ישיר לבריאות המעיים. אם עורכם יבש תמיד ונוטה לפריחה או אקנה, יתכן ויש בגוף עודף רעלים שצריך לשטוף החוצה.

3. בעיות בכיס המרה

אם המרה המשתחררת מכיס המרה מהכבד מרוכזת מדי, זה מצביע על כך שהגוף עמוס ברעלים. מה שסותם את כיס המרה ומעלה את הסיכון להימצאותן של אבני מרה.

4. סינוסים גדושים

זיהום גורם לדלקת בסינוסים רגישים ולכן בעיות בסינוסים הפכו להיות נפוצות ובמיוחד בערים צפופות. ניקוי רעלים יכול לעזור להפחתת הגודש בסינוסים.

5. התחממות יתר

כשהגוף מכיל יותר מדי רעלים, זה מפעיל לחץ על הלב, מה שמוביל למצב שנקרא "התחממות יתר". בעיקרון, חום הגוף עולה וגורם לו להזיע לעתים קרובות יותר, מאחר והזעה היא מנגנון הקירור הטבעי של הגוף, והיא עוזרת גם לסילוק רעלים.

6. שומן ביטני

השמנת יתר הפכה לבעיה נפוצה בחברה המודרנית. בעוד שהתזונה ואורח חיים בצורה לקויה מהווים את הסיבה המרכזית, גם הרעלים ממלאים תפקיד בכך. הצטברות של רעלים בגוף  הנגרמת ממתח, חרדה, רגשות שליליים, כעס ובעיות יומיומיות עלולה להשפיע על יכולת הגוף לווסת את רמות הגלוקוז והכולסטרול, מה שבתורם זה עלול לגרום להצטברות שומנים סביב המותניים.

כתבות שבריא לדעת
היתרונות של זרעי צ'יה

היתרונות הבריאותיים של זרעי צ׳יה

ריח רע מהפה

10 דברים שיפתיעו אתכם שגורמים לריח רע מהפה

7. נדודי שינה

לא מצליחים לישון טוב? יתכן וזה בגלל הרעלים המצויים בגוף. הרעלים מפחיתים את כמויות המלטונין המשתחררות על ידי הגוף המשמשים כדי לאותת לגוף שהוא צריך לישון. לכן, יתכן וזאת הסיבה שנשארים ערים או מרגישים חוסר מנוחה בלילות.

8. כאבי ראש

גם כאבי ראש מהווים אינדיקטור טוב לחוסר האיזון הקיים בגוף. אם אינכם סובלים מבעיות בגלל מגרנה, אבל עדיין סובלים מכאבי ראש, יתכן וזה בגלל עומס רעלים שקיים בגוף.  ניקוי רעלים יכול לסייע בסילוק הרעלים הללו.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

3 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
כריש האיש
לפני 5 חודשים

שומן בטני כולם צריכים ניקוי

רפי בר-און
לפני 5 חודשים

היכן ניתן לבצע ניקוי רעלים

יחיאל
לפני 5 חודשים

מה זה ניקוי רעלים?

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

3 דרכים להפחית את הסיכון לאי ספיקת לב

3 תופעות לוואי ידועות בעקבות אכילת יתר של אגוזי מלך

מאכלים שעלולים לגרום לשמנה

11 המזונות שעלולים להוביל לעלייה במשקל

3 הרגלים שמקלקלים את השינה (ואיך להתגבר עליהם)

באותו נושא