טיפים שיעזרו לכם לשתות יותר מים

לא שותים מספיק מים? הנה 6 טריקים פשוטים שיעזרו לכם להתגבר על זה

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בקבוצות הוואטסאפ
קבוצות הוואטסאפ

האם אתם שותים מספיק מים מדי יום ?

המים הם החלק המכריע ביותר שצורכים. הוא מספק לגוף את הלחות שהוא צריך, כדי לתפקד בצורה חלקה. המים יכולים לחזק את החשיבה החיובית, לאזן את המטבוליזם, להגן על הגוף מפני מחלות ועוד ועוד.

אולם, אנשים רבים לא שותים מספיק מים כפי שצריך, מדי יום. מצב כשזה של יובש, עלול להוביל להתייבשות, שאולי לא ייראה על פני השטח, אך עלול לגרום להרס בגוף. אולם לומר, "לשתות יותר מים!" זה בדרך כלל קל יותר, מאשר לעשות. אלו שאינם נוהגים לשתות מים בדרך כלל, עלולים להיכנס לבעיה מבחינת קבלת הכמות הנאותה הדרושה של הנוזלים.

לפיכך, מה אפשר לעשות כדי לוודא ששותים מספיק? יש כמה אופציות שיכולות לעזור ולקדם לחות טובה יותר, ובדרך כלל אפילו מבלי להיות מודעים לכך !

להלן 6 דרכים כדי לשתות מספיק מים מדי יום

להפוך זאת לשגרה

שגרה היא דבר בעל עוצמה. היא יכולה לעצב את החיים ולאפשר לכם לעשות דברים בצורה כמעט אוטומאטית באופן טבעי. בצורה כזאת, הוספת פעולה של שתיית מים ליום כדבר שיגרתי, יכולה להיות הצורה היעילה ביותר, כדי לוודא שאתם שותים מספיק. להלן איך לעשות זאת.

להפוך זאת להרגל

כדי לעמוד בכך, גלו משהו שאתם עושים בדרך כלל במהלך היום, והוסיפו לכך כוס מים. למשל, כשאתם נעמדים כדי לגשת לשירותים, שתו, או כשאתם יוצאים מהמכונית, שתו. גלו את חלק מההרגלים שאתם יכולים להתחבר אליהם כדי לשתות, כך שזה יהפוך לתהליך אוטומאטי.

התראות

הוסיפו התראות לטלפון במרווחי זמן קבועים, כדי שיזכירו לכם לשתות. זה עלול להיות מעט מציק, ואם יש לכם בעיה עם זה, השתמשו בחשיבה חיובית עד שזה יהפוך להיות לדבר קל יותר עבורכם, כדי לשתות על בסיס קבוע.

בקבוקים מסומנים

קנו בקבוקי מים עם סימני זמן שמופיעים עליהם ושייאלצו אתכם לשתות, בכמויות מסויימות, או בזמנים מסויימים. אם אינכם רוצים בהוצאה כזאת, השתמשו בבקבוק שלא איכפת לכם לסמן עליו באמצעות מרקר שלא יורד וסמנו את קווי הזמן לשתיה על הבקבוק.

יישומים

קיימות אפליקציות רבות זמינות כדי לעקוב אחר צריכת המים שלכם. חלקן אפילו יתריעו מדי שעה, כדי להזכיר לכם לשתות ! חפשו אחר התכונות שעובדות עבורכם.

מילוי הכוס

סיימתם לשתות את בקבוק המים? סיימתם לשתות את כוס המים? מלאו אותם באופן מיידי, כך שלא שתפסיקו את השתיה הבאה בגלל טרחה או עצלות.

גרמו למים להיות טעימים יותר

זה לא חריג להוסיף למים טעמים טבעיים מסויימים. תופתעו עד כמה מגע קל של מתיקות, תיבול או כל טעם אחר, יכולים לשנות את הטעם בבקבוק פשוט של מים או כוס מים ! להלן חלק המדברים שניתן להוסיף למים, כדי שיהיו טעימים יותר, ושיעודדו אתכם להמשיך ולשתות.

פירות הדר

קיימים סוגים רבים ושונים שאפשר להוסיף למים – תפוזים, לימונים וקלמנסי, הם רק חלק מהם. אפשר לחתוך את הפירות ולהכניסם למים, או להשתמש בחתיכת קלמנסי קטנה בכך שמקפיאים אותה בקרח ומוסיפים למים מאוחר יותר. פירות הדר הם גם מקור מצויין וחיובי לויטמין C !

פירות מתוקים

פירות יער, מלונים, ענבים ואפילו מנגו, הן תוספות מצויינות למים, והמספקים את החיזוק בטעם המשדרג אותם. שימו לב לתכולת הסוכר שבהם, ועם זאת, לא צריך להגזים !

עשבי תיבול

קיימי עשבי תיבול רבים ושונים, שאפשר להשתמש בהם כדי לתבל את המשקה. למון גראס, פטרוזיליה, נענע ועוד, כל אלה הן אפשרויות פנטסטיות. ערבבו את עשבי התיבול שבחרתם, כדי שיהיה להם אפילו טעם טוב יותר – וזאת בעזרת כף עץ הפועלת בצורה הטובה ביותר למטרה זאת !

ג'ינג'ר

לשורש זה יש יתרונות חיוביים רבים לגוף, הוא טוב למערכת החיסון, תוך כך שהוא מונע התחמצנות ודלקתיות. כמו כן, הוא מעניק טעם מעולה למשקה, והוא מושלם כשמושפעים ממזג האויר.

שינוי האופן שבו שותים

אתם תוהים בוודאי איך ניתן לשנות את דרך שתיית המים. כלאחר הכל, זה פשוט, נכון ? לכן, הטו את ראשכם ושתו קצת מים. אך ניתן עדיין לעשות עוד דברים ! להלן כמה שינויים שאפשר לבצע, שיאפשרו לכם לשתות יותר מים מדי יום.

לשתות בלגימות

כשמרגישים מאד צמאים, זה האות שהייתם אמורים לשתות כבר קודם לכן. האתגר הוא לרצות ולשתות כשאינכם מרגישים מיובשים, ובמיוחד אם אינכם רגילים לזה, לכן, הפכו זאת להרגל לשתות בלגימות קטנות במהלך היום.

להשתמש במיכלים גדולים יותר

שדרגו את הכוס הסטנדרטית שלכם לגדולה יותר. קנו בקבוק גדול יותר של מים ואחסנו במיכל גדול יותר. מיכלים גדולים יותר ישכנעו את המוח שלכם לרצות לשתות יותר.

הטמפרטורה הנכונה

לפעמים, הסלידה מהמים נובעת בגלל בקרת טמפרטורה לא טובה. נסו מים חמים יותר וראו אם זה פועל טוב יותר עבורכם, או הוסיפו כמה קוביות של קרח לאפשרות שתיית מים בטמפרטורה קרה יותר. אי אפשר לדעת – יתכן ואותו שינוי בטמפרטורת המים, יכול לשנות את ההנאה משתיית המים לחלוטין !

השימוש בקש

האם ידעתם שסביר יותר שתשתו יותר מים כשאתם משתמשים בקש? נסו וראו אם אתם יכולים לשתות את המים באמצעות קש. כדי להיות יותר ידידותיים לסביבה, השתמשו באותו הקש,

תלוי כמה צריך לשתות

קשה להתאים את הדרישות לשתיית מים על בסיס יומי, אם אינכם יודעים מה הן אותן דרישות. ככלל, העצה באופן כללי הינה 2 ליטרים של מים ליום – או כ-8 כוסות – אולם, זה יכול להשתנות מאדם לאדם. אתם אמורים לשתות כמות כזאת כמינימום, אולם, אפשר לשתות יותר, אם סגנון החיים דורש זאת.

הגורמים שעשויים להשפיע על כמויות המים שצריך לשתות הם:

  • רמת הפעילות הגופנית.
  • האקלים
  • התזונה,
  • כשחולים.

זה יכול להיות רעיון טוב לתכנן כמה מים צריך לשתות מדי יום, כמו גם מתי אפשר. תזמון כזה אינו נראה כנחוץ לאנשים רבים, אולם, אם למשל, מתוכננת נסיעה ארוכה מהעבודה או התחייבות דומה מדי יום, יתכן ולא תרצו לשתות חצי בקבוק של מים ממש לפני כן.

חלק מההיבטים שלכם בחיים, עשויים למנוע מבעדכם לשתות מים כשאתם יכולים. חיוני לתכנן כמה מים אתם צריכים ועד כמה בדרך כלל אתם צריכים, וכשזה הכי נוח לכם לשתות. האזינו לגופכם ופעלו על פי צרכיו !

שינויים בחלק מהרגלי האכילה

קיימים כמה הרגלים שאתם יכולים לשנות ביחס לזמני הארוחות והתזונה, שיכולים לעזור לכם בשתיית המים בחיי היומיום. כלאחר הכל, אלו הם כל המוצרים שאתם צורכים, והמים הוא אחד מהם. להלן חלק מהתחומים שצריך לשים לב אליהם.

לפני הארוחות

רעיון טוב הוא לנסות ולשתות לפני הארוחות. זה יכול להפוך להרגל בזמני הארוחות וכדבר טבעי, כדי לא לשכוח. זה גם עוזר במניעת אכילת יתר, על פי מחקרים שנערכו.

החלפת המשקאות שגורמים להתייבשות

האם אתם שותים הרבה קפאין? מה לגבי משקאות תוססים? מה לגבי כל המשקאות עתירי הסוכר? המרכיבים הללו גורמים לניקוז הלחות מהגוף, כדי לעזור ולדלל את רמות הסוכר הגבוהות. החליפו אותם במים – או לפחות לתה – וזאת כדי להילחם בבעייה הזאת.

הוספת מזונות המספקים לחות לגוף

יש לכם בעייה בשתייה נוספת של מים ? יתכן ותוכלו לאכול אותם במקום ! מזונות מסויימים עתירים בנוזלים ויכולים לגרום לכם להרגיש רעננים ועם אספקת לחות במהלך היום. חלק מהאופציות הן: אבטיח, תותים, סלרי, מלפפון, תרד, קישואים, עגבניות, ברוקולי ועוד!

אכילת מזון מתובל

כשאוכלים מזון מתובל, תרצו מהר לשתות מים. אם אינכם יכולים לשתות עוד מים וללא פשרות, אכילת ארוחות מתובלות מסויימות, יכולות לעזור לכם באופן טבעי לשתות הרבה מים, כדי להתקרר. זוהי אמנם אינה השיטה הטובה ביותר, אך זה עובד !

הוספת קרח

הוסיפו יותר קרח למשקאות המקוררים האהודים עליהם, כדי להוסיף תכולת מים בצורה מהירה. זה יגרום למשקאות לכם להיות יותר מדוללים, אך זה מחיר קטן שמשלמים על קבלת לחות בצורה טובה יותר בגוף !

השקעה במסנן מים

אם יש לכם בעייה עם טעם המים המוזר או השונה, תוכלו להשקיע ולהוסיף מסנן מים. תוכלו לבחור גם בבקבוקים עם מסננים, או לרכוש מסנני מים שיכולים להתחבר לכיור, למילוי קל וישר מהברז.

המסננים יכולים לעזור למים להיות בטעם טוב יותר – ואפילו להריח טוב יותר ! שיפור זה הוא בגלל שהסיכוך של המים עוזר להסיר מיגוון של מרכיבים לא רצויים מהנוזל, ומאפשר להם להיות צלולים וטהורים ככל שאפשר. כמו כן, מסנני המים מוודאים שהם יפים ונקיים, כך שאינכם צריכים לחשוש מזיהום. כמו כן, זה אומר שאתם יכולים לשתות ביתר קלות, ומבלי לחשוש יותר מדי לגבי הערך הבריאותי של המים. למעשה, שתית מים נקיים, היא הדרך בפועל שיכולה לצמצם את הסיכון למחלות.

מחשבות אחרונות על חלק מהדרכים לשתייה מספיקה של מים מדי יום

לא ייאמן עד כמה שתייה מרובה של מים יכולה להועיל לגוף. הנוזלים בגוף יהיו יותר מאוזנים, אפשר יהיה לנהל את משקל הגוף בצורה יותר קלה והעור יהיה בריא יותר. יתכן אפילו שתגלו שהשרירים שלכם חזקים יותר, בריאות המעיים תשתפר והכליות יהיו במיטבם.

בהתחשב בכל אותם יתרונות מעולים, חיוני לשתות מספיק מים מדי יום. גלו את הדרכים כדי לשלב את שתיית המים בשיגרת היום שלכם, ועל בסיס קבוע, אפילו אם אתם "מרמים" בהתחלה באמצעות מזונות עתירי מים, או בכך שאתם מוסיפים קרח למשקאות.

כל כמות קטנה נוספת של לחות לגוף, עוזרת לו, בין אם מדובר בכמות של 2 ליטרים, או יותר, גופכם יודה לכם !

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

21 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
פרסומת
לפני 6 חודשים

לקנות מסנן מים?
פרסומת

איל
לפני 6 חודשים

הכי קל כל פעם אחרי ביקור בשירותים
וכל פעם לפני אוכל

Joejoe
לפני 6 חודשים

אתם מטעים ???? עודף מים מסוכן . צא ולמד כמה כל אחד צריך . הרמבם כתב לשתות כשצמאים .

הפוך
Reply to  Joejoe
לפני 6 חודשים

בישראל הבעיה היא הפוכה- לא שותים מספיק והטמפרטורות מאד גבוהות. כל שנה מתים לא מעט אנשים מהתייבשות. 2 ליטר זה כלום בקיץ הישראלי.

Joejoe
לפני 6 חודשים

מפרסמים ומטעים ….שקרנים עבור כסף . אתרי דוקטור ובריאות וכל מיני חרטטנים .

יואל
לפני 6 חודשים

שתיה של יותר מידי מים, עלולה לגרום לתופעה של היפונתרמיה (עקב אובדן מלחים) ולמוות! בממוצע מתים בישראל חמישה אנשים בכל שנה בגלל שתיה עודפת והשתנה מרובה כתוצאה מכך !!!

הפוך
Reply to  יואל
לפני 6 חודשים

בישראל הבעיה היא הפוכה- לא שותים מספיק והטמפרטורות מאד גבוהות. כל שנה מתים לא מעט אנשים מהתייבשות.

הדסה רוימי
Reply to  הפוך
לפני 6 חודשים

גם משתיית יתר.
הגעתי לבית חולים אחרי התעלפיות חוזרות ונישנות בבדיקות הדם גילו שרמת הנתרן שלי מאוד נמוך.
הייתי במצב מסכן חיים אושפזת לשבוע וקיבלתי עירוי של נוזל עם מלחים כדי להעלות את רמת הנתרן.
הרופא אמר לי שיכולתי למות משתיית הייתר של המים.

הפוך
Reply to  הדסה רוימי
לפני 6 חודשים

נדיר מאד להיפגע משתיית יתר בארצנו החמה. צריכים לשתות עשרות כוסות כדי להגיע למצב של שתיית יתר. זה מצב קיצוני מאד ונדיר.

יואל
לפני 6 חודשים

האוכל מספק בממוצע 50% מים ובממוצע ליטר ביום. ירקות ופירות מספקים בממוצע 90% מים. בסה"כ צריך לשתות מקסימום עוד ליטר מים אחד ביום, אם לא עושים פעילות גופנית.

הפוך
Reply to  יואל
לפני 6 חודשים

להפך. בארץ חמה כמו ישראל צריך לשתות יותר!

אלעד
Reply to  הפוך
לפני 6 חודשים

כמו כל דבר בחיים הכל צריך להיות במידה הנכונה.
מימה שידוע לי רפואית גברים בממוצע בריאים צריכים לשתות עד 2.7 ליטר ביום ונשים בממוצע 2.1 ליטר ביום. כמובן תלוי במבנה גוף במזג האוויר בפעילות הגופנית וצריכת מלח נתרן בתזונה, הכל בכפפה אחת מתוכננת ומשולבת של כל אחד עם עצמו ודרך ההתנהלות שלו. חסר נוזלים עלול לפגוע בכליות. ועודף נוזלים מצריך הוספת נתרן ובמקרים קיצוניים של שתייה מרובה וריצות מרתון מוסיפים חצי כפית מלח. לכוס המים למניעת דילול המלחים בגוף דבר שגם מסוכן ויכול להזיק ללב.
כנ'ל לחולים עם בעיות קרדיולוגיות נדרשת התאמה רפואית עם הגבלה של כמות הנוזליםבערך 4,6כוסות למניעת בצקת והצורך בכדור פוסיד להוצאת הנוזלים מהגוף. מס'פלא בפרטי בווטצאפ 0524657823

הפוך
Reply to  אלעד
לפני 6 חודשים

נדיר מאד בארצנו החמה להיפגע משתיית יתר. הבעיה העיקרית בארץ שלנו היא שלא שותים מספיק ומתייבשים. יש לא מעט מקרי מוות מהתייבשות כל שנה. זו הסכנה אצלינו.

אסתרינה שלוש
לפני 6 חודשים

כתבה נהדרת מעניינת חשובה ומרעננת צריך מדי פעם לחזור ולקרוא כדי להפנים וליישם.

גילה טולידאנו
לפני 6 חודשים

אחלה אחלה אחלה כתבה וכותב…

סבתא
לפני 6 חודשים

תודה רבה

זוהר
לפני 6 חודשים

גם התגובות של האנשים פה מטעות ועלולות להיות מסוכנות….
כל אחד שיפנה לאיש מקצוע על מנת לבדוק באופן אישי

צמאה
לפני 6 חודשים

כתבה מצויינת. טיפים פרקטיים וחשובים. תודה

בילי
Reply to  צמאה
לפני 6 חודשים

טרחנות לשמה!

יהודית כהן
לפני 6 חודשים

מעניין מאוד !!!!!!!!!! מהיום אשתדל לצרוך יותר מים

בילי
לפני 6 חודשים

איזו כתבה טרחנית וכל זה כדי לעשות פרסמת למסנני מים. ומי יכול לשתות 2 ליטר מים ביום??? מה עוד כשיוצאים מהבית יד לוודא שבסביבה יש משתנות ציבוריות שארצנו לא משופעת בהן או ולהסתובב עם חיתולים סופגים למבוגרים. הלו הגזמתם!

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו