בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אלו 8 ההרגלים הטובים ביותר למניעת דיכאון

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

״דיכאון הנה מחלת נפש קשה שיכולה להשפיע על כל אחד. לא משנה היכן אתה נמצא בחיים ,דיכאון יכול להשפיע על האופן שבו אתה מרגיש, חושב, ומטפל בפעילויות היומיום כגון שינה, אכילה או עבודה״ כך קובע המכון הלאומי לבריאות הנפש .

דיכאון יכול להשפיע על כל אחד ולכן חשוב לדעת את ההרגלים שיכולים לעזור לא להיכנס לדיכאון. יש אנשים מסוימים, שעבורם דיכאון יכול לעבור רק בסיוע תרופות. אבל, עבור אחרים אפשר להפחית את עוצמת הדיכאון או להימנע ממנו לחלוטין ע״י כמה הרגלים טובים ובריאים .

1 שנו מספיק
שום דבר לא יעזור לך למנוע דיכאון כמו כמות שינה מספקת ״בעוד שחוסר שינה הוכח ככלי יעיל לטיפול בדיכאון, באופן אירוני חוסר שינה זה משהו שממילא אלו שסובלים מדיכאון כבר חווים״ אומר הפסיכיאטר סודהיר גאד.
תמיד צריך להקפיד על 8 שעות שינה לפחות בלילה, או יותר אם אתם יכולים להרשות לעצמכם. משהו נוסף שיכול לשפר מאוד את מצב הרוח זה ללכת לישון ולהתעורר כל לילה באותו זמן.
הרגלי שינה טובים הם אחד מהדברים הראשוניים שמוצעים ע״י המטפלים בכל מה שנוגע לייצוב דברים כמו דיכאון ,שיכול להשפיע על מצב הרוח שלכם.

2 עשו פעילות גופנית
אפי׳ אם אתם לא מסוג האנשים שמתאמנים הרבה, זה חשוב להיות בתזוזה כל יום. הליכה באוויר הצח לדוגמא היא מספקת כדי לצמצם את הסיכון לדיכאון. פעילות גופנית משחררת אנדרופינים, מה שעוזר לשיפור מצב הרוח. אם אתם רוצים להימנע מלחטוף דיכאון, וודאו שאתם עוסקים בפעילות גופנית כל יום. אפי׳ אם מדובר בהליכה קצרה זה עדיין משפיע וחשוב, כי מה שחשוב פה זה להזיז את הגוף באיזה שהיא דרך.

3 שתו מים
המוח שלנו מושפע מכל מיני סוגי דברים, והתייבשות זה מצב שללא ספק גורם למצב הרוח שלנו להיטלטל .אפשר להקל דיכאון או למנוע אותו לחלוטין ע״י שהמוח מקבל את כל החומרים המזינים שהוא זקוק להם. אחד מאותם חומרים מזינים זה מים ! כשהגוף והמוח מרגישים בריאים, יש לכם את הכלים כדי להילחם בדיכאון ולשמור על מצב רוח טוב .

4 מדיטציה
מדיטציה זוהי דרך נפלאה לעזור למוח להשאר רגוע ונקי ממתחים, מה שעושה אותה לדרך מעולה כדי להימנע מדיכאון.
שבו בנקודה שקטה ותנו למוח להרגע ולעצמכם להריץ את הארועים שהיו לכם באותו יום, זה דרך מעולה כדי להמנע מדיכאון.
חשוב לדעת שאפי׳ אם יש לכם רק 5 דק׳ בבוקר לעשות את זה ,זה עדיין משפיע ועובד .

5 נהלו יומן
הרגל מפתח זה לכתוב ביומן את הרגשות והמחשבות שלכם כאשר אתם צריכים להילחם בדיכאון.
זוהי דרך טובה לא רק כדי לעבד את הרגשות שלכם, אלא גם זה מאפשר לכם להוציא את כל מה שיש לכם בראש ולכתוב את זה בדף.
רוב האנשים מוצאים בכתיבת יומן כהרגל שלא יסולא בפז, וזה יכול לעזור לאנשים להקל את תסמיני הדיכאון שלהם.

6 מצאו תחביב חדש
מציאת דרכים כדי למלא את הזמן שלכם היא הדרך המומלצת כדי למנוע דיכאון.
מצאו משהו שאתם אוהבים לעשות ופשוט עשו את זה ! . ד״ר מארק פאריסי אומר ״יתכן שהטיפול שאתם צריכים כדי להלחם בדיכאון זה פשוט למצוא תחביב חדש״.
בין אם אתם בעניין של טיפוסי צוקים, סריגה, או ציור נופים, למידת תחביב חדש ישאיר את המוח שלכם עסוק, עיסוק בדברים שאתם אוהבים יעזור לשחרר כימיקלים במוח שיגרמו לכם להרגיש שמחים, רגועים, ומשוחררים מלחץ.

7 שיגרה
רוב האנשים מוצאים ששיגרה עוזרת להם להקטין את הסיכויים לדיכאון. זה לא אומר שאתם לא יכולים לשבור את בשיגרה מידי פעם. אבל ברוב הזמן שיגרה זה הרגל טוב. זה אומר להתעורר כל הזמן באותה שעה ולארגן את סדר היום ככה שיש לכם שגרה ביום ושגרה בלילה . זה יעזור לכם לאזן את החיים שלכם ולהימנע מדיכאון.

8 דברו עם מישהו
חברתיות זה חשוב כדי לעזור לאנשים להימנע מדיכאון, אבל מה שאפי׳ יותר חשוב זה שיהיה לכם רשת תומכת שבה תוכלו לדבר כל הרגשות שלכם.
חשוב שיהיה לכם מישהו שאתם סומכים עליו. להיפתח ולדבר עם מישהו זה הרגל בריא שכדאי מאוד לאמץ.
באופן שיגרתי חשוב לדבר על הרגשות שלכם .אותן מישהו שתוכלו לדבר אליו יכול להיות יועץ, פסיכולוג, ואפי׳ ׳רק׳ חבר טוב.

כתבות שבריא לדעת
דלקת ריאות

התרופות הביתיות להקלה על דלקת ריאות

היתרונות של זרעי צ'יה

היתרונות הבריאותיים של זרעי צ׳יה

לסיכום
דיכאון יכול להיות דבר מאוד מפחיד, אבל אף אחד לא הצליח להתגבר עליו לבד. לא רק זה, אלא ששינויים קטנים בדרך החיים שלכם ,יכולים לעזור לכם למנוע או להקל דיכאון לגמרי. ההרגלים שהזכרנו הינם אמצעי מפתח כדי להימנע מדיכאון. אתם תהיו מופתעים כמה טוב יעשה לכם אפי׳ רק הרגל אחד שתאמצו מכל מה שכתבנו.

״ אתם במידה רבה אלו שבונים את הדיכאון שלכם. זה לא ניתן לכם מבחוץ. לכן, אתם אלו שיכולים להרוס אותו ״ – אלברט אליס

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

היתרונות של השום
תזונה

11 הדרכים ששום משפיע על הבריאות שלכם ולא ידעתם

11 מזונות שמטהרים ומגנים על הכבד בצורה טבעית

כואב הראש ? בואו וגלו מה הוא אומר לגבי בריאותכם

9 דברים שרופאי שיניים מזהירים שאסור לעשות באמצעות השיניים

באותו נושא