בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בריאות

כתבות מעניינות ומאמרים מעשירים בנושא בריאות
דרכים ליהרדם מוקדם
בריאות

6 צעדים פשוטים שיגרמו לכם ללכת לישון מוקדם

שינה מוקדמת יכולה להיות מאתגרת לאלו שזה לא בא להם באופן טבעי. עם זאת היא יכולה להשפיע על הערנות בשעות היום ויכולה להקל משמעותית כשיש צורך לקום מוקדם. בדיקות שנעשו מצאו שהזמן הממוצע לוקח בין 10 ל-20 דקות להירדם אך ששת הצעדים שצירפנו יעזרו לנו להירדם תוך 10 דקות או פחות מכך.
אכילה מהירה
בריאות

9 הרגלים לא בריאים שגורמים למחלות והשמנה

תזונה בריאה ופעילות גופנית מתונה מומלצים לקיומו של אורח חיים פרודוקטיבי, וללא ספק שזה מהווה חלק חיוני בחיינו. אך כדי לשמור על אורח חיים בריא, צריך הרבה יותר מכך. חלק מההרגלים שלנו בחיי היומיום עלול להסיט אותנו מאורח החיים הבריא בטווח הרחוק, ויתכן שאיננו מודעים לאותן השפעות מזיקות של אותם הרגלים. להלן חלק מאותם הרגלים שעלולים לגרום לנו לחלות ולהשמין.
סיבות לעייפות
בריאות

15 סיבות שחשים עייפות כל הזמן למרות שישנים טוב

כשחשים עייפות מוגזמת, זו אינה תמיד תופעת לוואי של החיים העמוסים. בעוד שאפשר לקיים אורח חיים שגורם לכך כגון שעות שינה לא סדירות, שתיה כבדה או התייבשות, חלק מהגורמים עלולים להיות חמורים יותר. זה כולל בעיות בשינה כגון: דום נשימה בעת השינה ותסמונת הרגליים חסרות המנוחה, בעיות פסיכולוגיות כגון דיכאון וחרדות וגורמים פיזיולוגיים כגון אנמיה, תת פעילות של בלוטת התריס, סוכרת, סינדרום עייפות כרוני וגידול במוח.
סימנים שהגוף זקוק לטיפול
בריאות

10 סימני אזהרה שדורשים בדיקה מעמיקה

שאלה שכל אחד מאיתנו יכול לעמוד מולה היא האם עלינו להתעלם מכאב או האם הוא יכול להיות סימן למשהו מעמיק יותר. כולנו יכולים חוות פה ושם קצת כאב אך השאלה היא האם מדובר בסימן שדורש בדיקה מעמיקה יותר או לא. בדיוק לשם כך ריכזנו את רשימת עשרת סימני האזהרה שדורשים בדיקה רפואית.
דרכים להילחם בעייפות
בריאות

כך תילחמו בעייפות: המדריך המלא

מקרים רבים של עייפות נובעים מלחץ, חוסר שינה, תזונה לקויה ואורח חיים לא בריא. המדריך הבא מיועד לכל האנשים העייפים אשר רוצים לשנות את המצב ולנסות להילחם בעייפות ולהחזיר לעצמם את רמות האנרגיה בחזרה.
טיפים של מומחי שינה
בריאות

הקשיבו למומחי השינה: הנה 5 דברים שהם לא עושים לפני השינה

אלו מאיתנו אשר מוצאים את עצמם מתהפכים במיטה בניסיונות להירדם ולא מצליחים בכך, אלו שלא מצליחים לישון לילה שלם ואלו שקמים עייפים, צריכים לאמץ לעצמם הרגלי שינה בריאים יותר. קשיי שינה אשר מופיעים מפעם לפעם אינם בעייתיים (אם כי הם לא נוחים) אך שינה לא טובה לאורך זמן עלולה לפגוע בנו.
דרכים להוריד לחץ דם
בריאות

14 דרכים להורדת לחץ דם שרוב האנשים שכחו אותן

אם אובחנתם כסובלים מיתר לחץ דם, תצטרכו דרכים מהירות ויעילות כדי להוריד אותו, וללא תרופות. גם אם הרופא נתן לכם תרופה, אין עדיין גלולת פלא. שינויים באורח החיים יכולים לעזור בבעייה הרפואית הזאת.
סיכונים של אכילה מהירה
בריאות

5 סיכונים בריאותיים של אכילה מהירה מדי

אכילה היא אחת ההנאות הגדולות של החיים ולמרות זאת חלק מאיתנו מתנהלים כאילו אנחנו בתחרות אכילה ומסיימים איתה ממש, ממש במהירות. כדאי לדעת כי אכילה מהירה מדי עלולה להוביל לעלייה במשקל, להגביר את הסיכון לסוכרת, התפתחות מחלות לב ובעיות קיבה.
סימנים של דופמין נמוך
בריאות

שימו לב: אלו התסמינים הנפוצים ביותר לדופמין נמוך

רמות נמוכות של דופמין עלולות לגרום לבעיות שונות ובתוך כך שינויים במצב הרוח, בעיות זיכרון, קשיי שינה והשפעה על הפעילות החברתית. דופמין הוא נוירוטרנסמיטר, או כימיקל, הממלא את התפקיד החשוב של שליחת אותות מהמוח לגוף. הוא מיוצר בגוף באופן טבעי, משפיע על הפעילות המוחית וחשוב לתפקודים שונים, לפעילות המוטורית, הקוגניטיבי ואפילו מערכת הרבייה.
סיבות לכאבי בטן בבוקר
בריאות

16 סיבות לכאבי בטן בבוקר

כאבי בטן המופיעים בשעות הבוקר יכולים לנבוע משלל סיבות, חלקן ניתנות לפתרון בעזרת שינוי פשוט באורח החיים וחלקן מצביעות על מצבים חמורים של מערכת העיכול. אלו הן 16 הסיבות שיכולות להוביל לכאבים.
מזונות למערכת העיכול
בריאות

15 המזונות הטובים ביותר לשיפור העיכול

מערכת העיכול ממלאת תפקיד חיוני בבריאות שלנו וזאת כיוון שהיא אחראית על ספיגת החומרים המזינים וסילוק הפסולות. עם זאת לא תמיד היא עובדת בדרך המיטבית ואנחנו יכולים לשנות זאת עם המאכלים המצורפים.
איך לעלות את הדופמין
בריאות

7 דרכים טבעיות להגביר את רמות הדופמין ולשפר את איכות החיים

דופמין משפיע על המוח שלנו. הוא שולט במוטיבציה, תנועה, זיכרון, מצב הרוח, השינה וויסות ההתנהגות. הוא אחראי בעצם על תחושת התגמול שלנו ויוצר תחושת הנעה שמובילה אותנו לחזור על פעולה ספציפית. כאשר אנחנו עושים משהו מהנה כולל ריצה, ארוחה קלה. ישנו שחרור של דופמין.