בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תזונה

כתבות מעניינות ומאמרים מעשירים בנושא תזונה
מאכלים שגרמים לנו להזדקן
תזונה

אלו 8 המזונות שגורמים לנו להזדקן (ושכדאי להגביל אותם)

מרגישים שהמראה שלכם נהיה ״זקן״ באופן פתאומי? התחילו להופיע בפנים ובידיים קמטים ואתם רוצים לעצור את התהליך? כדאי שתדעו שיש מצב סביר שהאוכל והשתייה שאתם מכניסים לתזונה שלכם הם ״האחראיים״ על הזדקנות העור. איך עוצרים ומונעים זאת? קבלו את רשימת שמונת המזונות שתרצו להגביל את הצריכה שלהם.
לרדת במשקל בהתאם למבנה הגוף
תזונה

איך לאכול נכון בהתאם למבנה הגוף

צורת הגוף נקבעת על ידי גורמים רבים, כולל גנטיקה, והתפלגות השומן בגוף. צורת השומן בגוף בין גברים לנשים שונה, אך זה מתחלק לקטגוריות כלליות נרחבות של צורות גוף. אין מבנה גוף שהוא מושלם או טוב יותר מהאחרים, ולכל אחד יש יתרונות וסיכונים בריאותיים המבוססים על הצורה שבה השומן נצבר. לכן, אפשר לשנות את התזונה ובכך להתאים אותה למבנה הגוף למען הבריאות.
מזונות משביעים
תזונה

15 מזונות ממלאים ובריאים שמגבירים את תחושת השובע

לאחר הארוחה אנחנו מרגישים את תחושת השובע אך זו לא חייבת להישאר לאורך זמן. במיוחד לאלו שרוצים לאכול בריא ולהפחית את תחושת הרעב הכנו את רשימת המזונות הבריאים והממלאים שיעזרו לנו להרגיש שבעים לאורך זמן.
מזונות דלי קלוריות שמשביעים
תזונה

13 מזונות דלי קלוריות שממלאים באופן מפתיע

אחד השינויים התזונתיים המאתגרים עבור רבים הוא הפחתת צריכת הקלוריות. מזונות דלי קלוריות לא פעם משאירים אותנו רעבים אבל החדשות הטובות הם שישנם מזונות טעימים, דלי קלוריות ומשביעים והנה הרשימה:
סימנים של התייבשות
תזונה

אלו הסימנים שיכולים להצביע על התייבשות

התייבשות יכולה להשפיע על רמות האנרגיה, על המצב הנפשי ובמקרים מסוימים עשויה לסכן את חיינו. תסמינים של התייבשות כמו עייפות, כאבי ראש ושתן כהה יכולים להצביע על כך שהגיע הזמן לשתות יותר נוזלים אך הם לא הסימנים היחידים לכך.
פירות עתירי ברזל
תזונה

11 סוגי פירות עתירי ברזל

גופנו צריך לספוג על בסיס קבוע ברזל כדי לקיים תפקודים חיוניים רבים. בעוד שבשר רזה, פירות ים וירקות עם עלים נחשבים בדרך כלל כמקורות טובים לברזל, גם צריכת פירות יכולה לעזור בספיגת המכסה היומית. להלן 11 פירות מרעננים וטעימים שמביאים לחיזוק צריכת הברזל.
היתרונות של לאכול לאט
תזונה

לא לאכול מהר: זה מה שקורה בגוף כשאוכלים לאט

לנשים עובדות רבות, זמני הארוחות הפכו יותר לדבר שמוכרחים לעשות, ולעיתים קרובות ללא הנאה או תזונה נאותה. במיוחד במשבר הנוכחי, אם אתם עדיין עובדים, היטשטשו הקווים בין המשרד/הבית, מה שמביא לשעות ארוכות יותר בעבודה ולהפסקות קצרות יותר (אם בכלל) לאכול.
מה קורה בגוף כששותים מים
תזונה

זה מה שקורה כשאנחנו מקפידים על שתיית מים לאורך היום

כולם מדברים איתנו על החשיבות של שתיית מים אבל לא תמיד אנחנו מבינים מה ההשפעה של המים על הגוף שלנו. גוף האדם הבוגר מורכב מ-60% מים כשאלו נחוצים לתפקוד היום יומי ולשמירה על הלחות. אז עבור אלו מאיתנו שיש להם עוד ספק, הנה מה שקורה כשאנחנו מקפידים על שתיית מים לאורך היום.
מאכלים שגורמים לעייפות
תזונה

12 מזונות שעלולים לגרום לנו להיות עייפים יותר

הרגשת העייפות שמגיעה לאחר ארוחת הצהריים ממש לא חייבת להתמשך. אמנם רבים מגיעים לשעה ביום בה רמות האנרגיות מתחילות לרדת והם לא מבינים מדוע.
מזונות שפותחים עורקים סתומים
תזונה

9 מזונות שפותחים סתימות עורקים באופן טבעי

העורקים מורכבים מכלי דם שמעבירים חומרים מזינים וחמצן מהלב לשאר איברי הגוף. אם העורקים סתומים, זה עלול לגרום למחלות לב ולנזק לכלי דם בצורה חמורה. לכן, חשוב לשמור על כלי הדם נקיים ולשחרר עורקים בריאים באמצעות תזונה נכונה ופעילות גופנית ולנהל אורח חיים טוב, לפני שזה הופך להיות לבעיה. אם מחפשים עצות איך לשחרר סתימת עורקים באופן טבעי באמצעות המזון, להלן כמה עצות.
סיבות להפסיק לשתות דיאט
תזונה

5 סיבות מדוע צריך לוותר מיד על צריכה של משקאות דיאט מוגזים

המונח "משקאות מוגזים דיאט" נשמע אולי בריא, אבל האם ניסיתם לברר אם זה עוזר בכלל באמת? לא תהיתם אם זה עלול להזיק לבריאות יותר מאשר להועיל? התשובה טמונה כאן. משקאות מוגזים דיאטטיים הם ללא ספק ללא קלוריות, אבל הם מכילים כמות ניכרת של ממתיקים מלאכותיים וגזים, מה שהופך אותם למזיקים לבריאות בדרכים רבות.
מזונות שמנקים את הכבד
תזונה

7 מוצרי מזון שמנקים את הגוף מרעלים, מחזקים ותומכים בבריאות הכבד

מוצרי מזון שמומלץ להימנע מצריכתם למען בריאות הכבד. לכבד יש תפקידים רבים בגוף, אבל אחד מהם שהוא החשוב ביותר הוא סינון הדם. בדם שמגיע מהמעיים יש רעלים כימיקלים, חיידקים, פטריות ומזונות מעוכלים באופן חלקי. צריכת המזונות הללו לאורך שנים רבות, גורמת לפגיעה ביעילות הכבד שלנו: אלכוהול, קפה, תוספי מזון מלאכותיים, חומרים משמרים, מוצרי חלב, חומרי הדברה, תרופות מרשם, רעלים סביבתיים, מזונות עתירי שומן וכו'.