בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

15 יתרונות מדעיים המבוססים על מי פרי אגוז הקוקוס

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

מי פרי אגוז הקוקוס נחשבים כיום למשקה אופנתי, אך זה אינו רק משקה מרענן וטעים, אלא גם בריא לגוף.

אגוז הקוקוס עשיר בחומרים מזינים חיוניים רבים, ובמינרלים, שרוב האוכלוסיה מקבלת בכמויות קטנות דרך התזונה שלה. נוזל מי הקוקוס מכילים אלקטרוליטיים, חומצות אמינו, סיבים, חלבונים וויטמין C, ולכן, הנוזל יכול לעזור במאבק בסוכרת, בלחץ דם גבוה, באבנים בכליות ועוד.

להלן 15 היתרונות המדעיים המבוססים על מי הקוקוס

מקור להידרציה (תוספת מים)

מי אגוז הקוקוס מתוקים קמעא, ויש להם טעם אגוזי עדין. הפרי מכיל מעט פחמימות וקלוריות. המים טריים מאד, ומקורם הוא ישירות מאגוז הקוקוס. כל מה שצריך, הוא לדחוף את הקש לתוך החלק הרך והירוק של אגוז הקוקוס, לפני שמתחילים לשתות ממנו את המים.

וודאו שאתם שומרים את אגוז הקוקוס במקרר, ואכלו אותו לאחר שבועיים-שלושה מהיום שקניתם אותו. תוכלו גם לקנות בקבוק של מי קוקוס, שניתן למצוא ברוב חנויות המכולת. אולם, וודאו לבדוק את המרכיבים, כדי להיות בטוחים שאתם קונים ב-100 אחוז מי קוקוס.

הנוזל יכול גם לשמש כבסיס לשייקים, לרוטב ויניגרייט, לפודינג מזרעי צ'יה, או כתחליף למים רגילים, כל פעם כשמחפשים מתיקות טבעית.

ציטוקינינים

הציטוקינינים הם הורמונים המסייעים בגידולם של צמחים, והם מצויים במי אגוז הקוקוס. למינרלים יש ערכים הנלחמים בסרטן, ובאנטי אייג'ינג. אולם, נדרש מחקר נוסף בתחום זה.

היתרונות לאחר אימון גופני ארוך

כתבות שבריא לדעת
דלקת ריאות

התרופות הביתיות להקלה על דלקת ריאות

היתרונות של זרעי צ'יה

היתרונות הבריאותיים של זרעי צ׳יה

מי אגוז הקוקוס, יכולים להיות אידיאלים לשתייה, כדי לשמור על ההידרציה בגוף וכדי לחדש את אובדן האלקטרוליטים במהלך האימון הגופני. האלקטרוליטים מיוחסים למינרלים שמשחקים תפקיד חיוני רב בגוף, לרבות השמירה על מאזן נאות של הנוזלים. האלקטרוליטים כוללים סידן, נתרן, אשלגן ומגנזיום.

על פי שני מחקרים שנערכו, התגלה שמי אגוז הקוקוס, הצליחו לגרום להידרציה בגוף לאחר אימון גופני, בצורה טובה יותר מאשר מים רגילים או משקאות ספורט דומים עם רמת אלקטרוליטים גבוהה. כמו כן, הם גרמו למינימום מבחינת תחושות אי הנוחות בקיבה, או לבחילות.

אולם, מחקר נוסף שנערך, חשף שמי אגוז הקוקוס, עלולים לגרום גם לכאב בטן ונפיחות.

ירידה בלחץ הדם

מי אגוז הקוקוס יעילים, כשמדובר בשליטה על לחץ הדם. על פי מחקר שנערך, הנוזל שיפר את הנתון הגבוה ביותר מבחינת לחץ הדם, ושנקרא לחץ דם סיסטולי, וזאת בקרב 71 אחוזים מהמשתתפים.
יתר על כן, מי אגוז הקוקוס, מכילים ערך יוצא דופן של 600 מ"ג של אשלגן, וזאת ב-240 מ"ל של הנוזל. האשלגן הוא מרכיב מכריע בהורדת לחץ הדם אצל אנשים עם לחץ דם נורמאלי, או גבוה. כמו כן, מחקר שנערך, גילה שמי הקוקוס מכילים פעילות אנטי-טרומבוטית, כלומר, הם יכולים למנוע את היווצרותם של קרישי דם.

בעל ערכים אנטי-מיקרוביאליים

על פי בדיקות שנערכו, למי הקוקוס יש ערכים אנטי-מיקרוביאלים, והם מכילים ביו-כימיקלים הנקראים פפיטידים, שמסוגלים לחסל הן בקטריות גרם שליליות והן חיוביות. לפיכך, צריכת מי אגוז הקוקוס, יכולים להיות יעילים במאבק בזיהומים.

תמיכה בבריאות הלב

צריכתם של מי אגוז הקוקוס, יכולה להיות חיונית בצמצום הסיכון למחלת לב. בהתאם למחקר שנערך, שתיית הנוזל יכולה לצמצם את רמות הטריגליצרידים והכולסטרול בדם. כמו כן, הם יכולים להוריד את רמות השומנים בכבד בצורה משמעותית.
מי אגוז הקוקוס, הוכיחו עצמם בכך שהם מסוגלים להיאבק בהשפעותיהן של תרופות סטטיניות מיוחדות, כשזה נוגע להורדת הכולסטרול. אולם, לכך נדרשת שתייה מרובה של מי הקוקוס, שזה כ-2.7 ליטרים נוזלים ליום.

עיכול טוב יותר

מי אגוז הקוקוס, הם תרופה מצויינת לדלקת גסטרואנטריטיס, לשלשולים בצורה מתונה, להפרעות בעיכול, גזים, הקאות ודיזנטריה. על פי מחקר שנערך, מי אגוז קוקוס צעיר, מהווים תרופה מצויינת לילדים שנמצאים בשלבים הראשונים להופעתו של שלשול בצורה מתונה.

מניעת אבנים בכליות

שתייה מספקת של נוזל מי הקוקוס, היא דבר חיוני במניעת אבנים בכליות. למרות שגם מים רגילים הם בחירה מצויינת, מחקר שנערך, הראה שמי אגוז הקוקוס, הם בחירה הרבה יותר טובה. אבנים בכליות נוצרים כשמלחים, סידן ותרכובות אחרות, מתערבבות, ויוצרות התגבשויות בשתן.

צורות ההתגבשות הללו, עלולות להוביל להיווצרותן של אבנים. אולם, אצל אנשים מסויימים, קיימת סבירות רבה יותר להתפתחותם של אבנים בכליות, מאשר אצל האחרים. מחקר שנערך, הראה שמי אגוז הקוקוס יכולים למנוע את הידבקות ההתגבשויות בחלקים של מערכת השתן, כגון הכליות.

הנוזל יכול גם לצמצם את מספר ההתגבשויות שנוצרו בשתן. מדענים מאמינים שמי אגוז הקוקוס מסייעים בהפחתת ייצורם של הרדיקאלים החופשיים, כתגובה לרמות גבוהות של מלחים שנוצרות בשתן. עם זאת, נדרש ביצועו של מחקר נוסף, בתחום זה.

מסייע במאבק בסוכרת

מחקרים חשפו שמי אגוז הקוקוס יכולים לצמצם את רמות הסוכר בדם ולחזק את הסימונים הבריאותיים אצל בעלי חיים סוכרתיים. מחקר שנערך במיוחד על עכברים סוכרתיים שניתנו להם מי אגוז קוקוס, חשפו שרמות הסוכר אצלם השתפרו, לעומת קבוצת הבקרה.

יתר על כן, עכברים שצרכו את מי אגוז הקוקוס, חוו רמות נמוכות יותר גם של המוגלובין A1c, שפירושו, שליטה טובה יותר על רמות הסוכר לטווח הארוך. מחקר נוסף שנערך על אותם בעלי חיים, מציע את אותם יתרונות של מי אגוז הקוקוס, וכן את מינימום הסימנים על קיומו של חימצון. אולם, נדרש מחקר נוסף, כדי לאמת את יתרונות מי אגוז הקוקוס על בני אדם.

נוזל הקוקוס מכיל 6 גרמים של פחמימות לעיכול, ו-3 גרם של סיבים במנה של 240 מ"ל. לפיכך, ניתן לצרוך אותו בקלות על ידי אנשים סוכרתיים. מי אגוז הקוקוס יכולים להוות גם מקור אידיאלי למגנזיום, שיכול להגדיל את רגישות האינסולין ולצמצם את רמות הסוכר בדם אצל אנשים שנמצאים במצב טרום סוכרתי ואצל אנשים הסובלים מסוכרת מסוג 2.

ערכים נוגדי חימצון

רדיקאלים חופשיים הם מולקולות לא יציבות הנוצרות בתאי הגוף בעת חילוף חומרים. ייצורם בדרך כלל מתגבר כשמולקולה נפגעת או נמצאת תחת לחץ. כשהגוף מכיל מידה מופרזת של רדיקאלים, הוא עלול להיכנס למצב של מתח חימצוני שעלול להרוס את התאים ולהגביר את הסיכון למחלות.

מחקרים שנערכו, גילו שמי אגוז הקוקוס, הם בעלי ערכים אנטי-חימצוניים, המשנים את הרדיקאלים החופשיים, והמוודאים שאינם מזיקים לגוף. מחקר מיוחד שנערך, חשף שמצבם של עכברים עם נזק בכבד, השתפר במידה רבה כשהם היו תחת מצב של מתח חימצוני, וזאת לאחר שצרכו את מי אגוז הקוקוס, לעומת קבוצת הבקרה.

מחקר נוסף שנערך על עכברים שטופלו בדיאטה עתירת פרוקטוז, חשף שרמות הרדיקלים החופשיים, רמות האינסולין, לחץ הדם והטריגליצרידים, ירדו, וזאת לאחר שהם צרכו את מי אגוז הקוקוס. עם זאת, נדרשים מחקרים על בני אדם.

חומרים מזינים

אגוז הקוקוס צומחים על עצי דקל גבוהים והוא נראה יותר כמו פירות, מאשר אגוזים. מי אגוז הקוקוס הוא מיץ שנמצא במרכז אגוז הקוקוס הירוק, הצעיר. הנוזל עוזר בהזנת הפרי.

אגוזי קוקוס בשלים, באים לידי ביטוי כשהמיץ מבשיל בתוך בשר האגוז הלבן המוצק, בעוד שהשאר נשאר בצורה נוזלית. צורות הנוזל נוצרות באגוז הקוקוס בצורה טבעית, והם מכילים 94 אחוזים של מים ומינימום של שומנים. מי הקוקוס שונים מחלב אגוז הקוקוס, שנוצר מערבוב של בסיס בשר האגוז עם מים.

חלב אגוז הקוקוס מכיל 50 אחוזים של מים והוא עשיר בשומן של אגוז הקוקוס. זה לוקח בין 10 חודשים לשנה, כדי שאגוז הקוקוס יבשיל באופן מלא. מי אגוז הקוקוס נמצאים באגוזי קוקוס צעירים, שהבשילו במשך שבעה חודשים.

אגוז קוקוס ירוק ממוצע, נותן בין חצי כוס, לכוס אחת של נוזל. כוס אחת מכילה 46 קלוריות, 9 גרם של פחמימות, 3 גרם של סיבים, 2 גרם של חלבון, 10 אחוזים של ויטמין C RDI, 6 אחוזים של סידן RDI, 11 אחוזים של סידן RDI, 17 אחוזים של אשלגן RDI, 17 אחוזים של מנגן RDI ו-15 אחוזים של מגנזיום RDI.

הידרציה תוך ורידית

את מי אגוז הקוקס ניצל לנצל בעת החייאה, ודרך מתן תוך ורידי לחולים הסובלים ממחלות קשות, כשלא קיימים פתרונות הידרציה רגילות תוך ורידיים.

הטיפול בכולרה

אם סובלים מכולרה, שתייתם של מי אגוז הקוקוס, יכולה להוות דבר מכריע. אפשר לעשות זאת על ידי ערבוב של שני כוסות מהנוזל עם 3, או 4 כפיות של מיץ ליים.

התמיסה מחזירה את האיזון האלקטרוליטי, הנוזל עשיר באשלגן, והוא מהווה פתרון מתאים לכולרה.

ניקוי/טיהור מרעלים

למי אגוז הקוקוס, יש את אותו פרופיל אלקטרוליטי הזהה לדם האנושי, מה שהופך אותם למשקה מתאים להחלפת נוזלים, ולסיוע בסילוק רעלים מהגוף. האשלגן יכול לסייע בנטרול ההשפעות השליליות בתזונה של סודיום מעובד במידה רבה.

מתח מינימאלי בשרירים ובלחץ

צריכתם של מי אגוז הקוקוס, משפיעה לטובה כמו עיסוי. חלק מהאלקטרוליטים של הנוזל, ובמיוחד המגנזיום והסידן, יכולים לסייע בהפחתת המתח על השרירים ובתחושות הלחץ. אנשים רבים הסובלים מחוסרים של המינרלים החיוניים הללו, ניהול הלחץ הופך להיות אצלם לדבר מאתגר.

בנוסף על תחזוקה של עצמות ושיניים חזקים, הסידן מסייע בהרפייה חלקה של השרירים. צריכת סידן מספקת, יכולה לסייע בשמירה על כל השרירים רגועים, כולל שרירי הלב, מה שמפחית את הסיכון לשבץ והתקפי לב.

המגנזיום הוא מינרל פופולארי, המאפשר את הפעלת מערכת העצבים הפארא-סימפתטית, החלק שבמערכת העצבים המסייע להרפייה. כמו כן, הוא עוזר ביצירת הורמון הסרוטונין שנותן "הרגשה טובה". הסידן והמגנזיום עובדים ביחד, כדי לעזור ולשמור על הרפיית השרירים.

מאחר ומי אגוז הקוקוס מכילים את שני המינרלים הללו, שתייתם ביום מתוח, יכולה להרגיע ולשחרר ממתח.

מסקנה

בין אם מדובר בהידרציה, ניקוי, בריאות הלב, או כל מצב אחר, או כל יתרון אחר המופק משתיית מי קוקוס לפי רשימה זאת, היו בטוחים שזהו סגנון חיים בריא. היתרון בנוגע לשתיית מי אגוז הקוקוס, הוא שאתם יכולים להשיג את הפרי דרך קנייתו בחנויות, או באמצעות קנייתו של בקבוק מי אגוז קוקוס.

לפיכך, צריכתו של נוזל זה, אינה דבר קשה. אין צורך לעסוק בהכנה מרובה, כגון הכנתם של מזונות המציעים יתרונות דומים, מאחר והוא מוכן לשתיה, ואפשר לשתות אותו כל פעם כשרוצים, ובכל מקום שבו אתם נמצאים.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

חוקרים מצאו כי 4 כוסות של תה ג'ינג'ר מקלות על כאבי מפרקים. כך תעשו את זה

כיצד תדעו שהביצה שאתם אוכלים היא לא מתרנגולת חולה?

מאכלים שגרמים לנו להזדקן

אלו 8 המזונות שגורמים לנו להזדקן (ושכדאי להגביל אותם)

7 דברים שניתן לעשות אם אתם עייפים כל הזמן

באותו נושא