בריא לדעת
Search
Close this search box.
היתרונות של הליכה בבוקר

אלה הסיבות הרפואיות שיגרמו לכם לעשות הליכת בוקר

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

״הליכה בבוקר משפיעה על הבריאות הפיזית והנפשית שלנו.״ מי מאיתנו לא שמע את המשפט הזה. אך האם הוא באמת נכון? הגיע הזמן לשים את היתרונות בקדמת היום שלנו ולגלות מה יקרה לנו אם נקפיד על הליכת בוקר יומיומית.

מחקרים מצאו כי שעה אחת של הליכה מהירה יכולה להוביל לאריכות ימים. טיולי בוקר קבועים יכולים לשפר את ההרגשה הכללית, להוריד את הסיכון למחלות לב, שבץ מוחי, סוכרת וסוגים מסוימים של סרטן. ההליכה מגבירה את האנרגיה, משפרת את הזיכרון, הבריאות הנפשית, מונעת עלייה במשקל ומורידה את הסיכון לדמנציה.

 

היתרונות של הליכת בוקר

רגע לפני שניכנס ליתרונות של הליכת בוקר חשוב שנגדיר מהי אותה הליכה. מדובר בפעילות גופנית אשר מובילה לעלייה בקצב הלב וכדי ליהנות מהיתרונות שלה יש להקדיש לפחות שעתיים וחצי בשבוע לשגרה זו.

שיפור המערכת החיסונית

הליכה יומית יכולה להפחית את הסיכוי ללקות בהצטננות או שפעת. מחקרים מצביעים על כך שאנשים שהולכים לפחות 20 דקות מדי יום חמש פעמים בשבוע לוקחים 43% פחות ימי מחלה. כמו כן, במקרה של מחלה התסמינים שלהם קלים יותר.

שיפור מחזור הדם

ההליכה מובילה לעלייה בקצב הלב ולירידה של לחץ הדם. התוצאה היא שיפור בריאות הלב ומחזור הדם הכללי. על פי מחקרים, הליכה של שני קילומטרים ביום יכולה להפחית את הסיכון לשבץ.

תמיכת המפרקים

ברגע שאנחנו הולכים המפרקים שלנו עוברים תהליך של התכווצות. התנועה והדחיסה מובילה לשחרור של נוזלי המפרקים, מה שמאפשר ליותר חמצן וחומרים מזינים להיכנס אליהם וכתוצאה מכך לפעילות תקינה יותר והרגשה כללית טובה.

חיזוק השרירים

יציאה לטיולי בוקר יכולה לסייע בחיטוב שרירי הרגליים והבטן. שרירים חזקים מרחיבים את טווח התנועה, משפרים את הכוח והבריאות הכללית. לחץ התנועה מועבר גם מהמפרקים לשרירים ובכך מסייע לחיזוק הכללי.

שיפור מנטלי

הליכה יכולה לעזור למוח לתפקד טוב יותר ולכן היא חשובה לאנשים מכל הגילאים. היא משפרת את היכולות הקוגניטיביות ומסייעת מאד כשאנחנו מנסים להתמקד, לפתור בעיות ומתמודדים עם קושי.

הגברת הבריאות הנפשית

מחקרים מקשרים בין הליכה קבועה לבין שיפור מצב הרוח. יותר מכך, הליכה נמצאה כיעילה בהפחתת תסמינים קלים עד בינוניים של דיכאון.

כתבות שבריא לדעת
איך להרגיע סטרס

איך להוריד סטרס (תוך פחות מחמש דקות)

מחסור בברזל בגוף

מחסור בברזל ללא אנמיה, יש דבר כזה?

הפחתת סיכון לפיתוח אלצהיימר

מחקר שנערך בגברים בגילאי 71 עד 93 מצא כי הליכה יומיומית יכולה להפחית את הסיכון להתפתחות אלצהיימר. לשם כך יש ללכת כקילומטר מדי יום. על פי המחקר נמצא קשר ישיר בין הליכות קצרות אך עקביות ובין הפחתת מקרי דמנציה ומחלת אלצהיימר.

 

מה קורה לנו בזמן ההליכה

בזמן הליכה ובוודאי הליכת בוקר הגוף שלנו משחרר הורמונים אשר משפיעים על הבריאות הנפשית שלנו. בין היתר הגוף משחרר דופמין המפחית מתח ודיכאון, סרטונין שעוזר לישון ומעלה את מצב הרוח. אצל גברים משתחרר טסטוסטרון אשר משפר את הכוח הכללי ואת מסת השריר ואצל נשים משתחרר אסטרוגן אשר יכול בין היתר להפחית את תסמיני גיל המעבר.

ברור כי ישנם יתרונות רבים להליכת בוקר ועתה השאלה היא איך נוכל לאמץ את ההרגל בחיי היומיים שלנו. אלו מאיתנו אשר מתקשים להתחיל בהרגל יכולים לנסות ללכת לישון מוקדם מהרגיל כדי לקום מוקדם ולהתחיל ללכת. כמו כן מומלץ להכין את בגדי ההליכה מבעוד מועד כך שלא נתעכב בחיפוש אחריהם. גם פלייליסט או פודקאסט שמוכנים להליכה שלנו יכולים לעודד אותנו להתחיל.

דבר חשוב נוסף הוא להתחיל בהדרגה כשהליכה של 30 דקות ביום היא התחלה מצוינת. עם הזמן אפשר להגביר את הקצב, המרחק וזמן ההליכה, בהתאם ליכולות ולזמן שלנו.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

22 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
אמא
לפני 9 חודשים

חוזרת ללכת בבוקר
אין כמו הליכה עם הזריחה עושה טובב לנפש ולגוף ללא ספק כל מילה נכונה

רפי אוחנה
Reply to  אמא
לפני 9 חודשים

הבעיה זה לקום בבוקר מוקדם

אבנר פאר
לפני 9 חודשים

מה עם הליכה בערב,מומלץ,או רק הליכת בוקר.

רפי אוחנה
לפני 9 חודשים

למה דווקא בוקר?
ללכת בערב זה פחות טוב?
מוזר לי

אבנר
Reply to  רפי אוחנה
לפני 9 חודשים

בבוקר יותר כוח
בוקר אוויר יותר נקי בחוץ
פעילות בערב גורם לשינה מאוחרת

בארי
לפני 9 חודשים

לקום מחר בבוקר עם שריר חדש בלב…

מישהי
לפני 9 חודשים

מה עם הליכה על מסלול ריצה/הליכון ספורט? זה כמו הליכה בחוץ?

ספורטאית
Reply to  מישהי
לפני 9 חודשים

לא דומה

רבקה
לפני 9 חודשים

מצוין

רבקה
לפני 9 חודשים

מצוין

אברהם
לפני 9 חודשים

ללכת כל יופ בהליכה ֵלהפחית את המחלות

דני
לפני 9 חודשים

האם אחר הצהריים זה טוב גם כן באותה מידה?

דוד קורן
לפני 9 חודשים

חזק ומועיל

אורי
לפני 9 חודשים

לפי דעתי לא משנה בוקר גו ערב זה פעילות אירובית לכל דבר אני למשל עושה בחדר כושר שעה הליכה על ההליכון ירדתי כ7 קילו כמובן בשילוב תזונה כרוב והחלק העיקרי ההליכון ממליץ בחום ללכת לא משנה איפה

לילי פרסול בת 86
לפני 9 חודשים

מצוינת אני צועדת לפחות : שלוש פעמים בנוסף לפלמנקו והתעמלות כל שבת מוקדם בבוקר צועדת על חוף הים הכי כיף ממליצה ♥️

שלמה מנדל
לפני 9 חודשים

רצוי לעשות את ההליכה בשעות הבוקר המוקדמות ולא קרוב לכביש , אלא בטבע כדי לא לנשום אויר מזוהם שמזיק ללב ולריאות ובכלל לכל המערכות .

שומר בריאות
לפני 9 חודשים

אני הולך כל יום (חוץ משישי ושבת כי סגור) 5 ימים בשבוע לקופת חולים. כך אני מבריא תמיד ממחלות
שונות ומשפר את החיים החברתיים במפגש חבריי הפנסיונרים. מקיים ומתחדש בדיונים פוליטיים, מכיר חברים חדשים, שומע דעות שונות. יש גם מים קרים בחינם ועוברות כל פניי תמיד אחיות צעירות שלא זכור לי למה לפני שנים זכרתי

אלמוני
Reply to  שומר בריאות
לפני 9 חודשים

חזק…

שאן
לפני 9 חודשים

אבל למי יש כוח לעשות על הבוקר? שלא לדבר על השמש החמה
עדיף בערב

בנימין
לפני 9 חודשים

עדיף לאחר ארוחה הליכה

טל אביאל
לפני 9 חודשים

התחלתי ללכת כל יום בבוקר לאחרונה..הכתבה הזאת מהפנטת ובאמת כל מה שכתוב בעיקר המצב רוח הטוב יתיפקוד הגוף השתפר פלאים!!! תודה על כתבה מועילה במיוחד!

טלמון
לפני 9 חודשים

בכל הכתבה הטיפשית הזו לא הסברתם כלל למה דוקא בבוקר! יתרונות ההליכה ברורים – אבל לאו דוקא בבוקר. ואם לטענתכם יש סיבה – פרטו אותה.

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

5 גורמים להופעתם של כתמים בפנים

תרגילים למוח : איך לשפר את הזיכרון שלנו !

שתו מים על קיבה ריקה

שתו מים על בטן ריקה מיד אחרי שאתם קמים

מתיחות מידי יום

ההסבר המדעי למה שקורה בגוף כשעוסקים בתרגול מתיחות מדי יום

באותו נושא