בריא לדעת

5 בעיות בריאות שהבצל יכול לרפא

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
הצטרפו בחינם לקבוצת הוואטסאפ שלנו, מספר החברים מוגבל!
וואטסאפ vip

הבצל חלק nמשפחת השושן. הבצל לא רק מוסיף טעם משובח לבישול, אלא יש לו מגוון רחב של תכונות מרפא שיכולות להילחם בבעיות בריאות רבות. לעיניים הדומעות שהם גורמים, כאין וכאפס לעומת מה שצמח  זה יכול לגרום לבריאות. והכי חשוב, ניתן להשיג בצלים בקלות ובכל חנות מכולת, והעלות היא כמעט אפסית.

תועלות בריאותיות בצריכת הבצל

היתרונות הבריאותיים של פירות וירקות אינם מוטלים בספק. צריכת מזונות אלה על בסיס יומי קבוע יכולה להפחית את הסיכון ולמנוע אפילו מספר בעיות בריאות. למשל, מספר מחקרים מצאו כי צריכה מוגברת של צמחי מזונות כמו מנגו יכולה להפחית את הסיכון של השמנת יתר, תמותה כללית, סוכרת, מחלות לב, תוך בניית עור בריא, ושיער, יותר אנרגיה, והפחתת שומן גוף.

סרטן

ירק השום  כמו הבצל, מכילים תרכובות  organosulfur, אשר שוב ושוב קושרו להפחתת הסיכון של סרטן, במיוחד קיבה, סרטן המעי הגס. מומחי בריאות מאמינים כי התכונות הרפואיות של הבצלים, בעיקר בשל התכולה הגבוהה של תרכובות organosulfur, שנלחמת ברדיקלים חופשיים בגוף ומונעת את הגידול, מוטציה מכוונת. בנוסף הבצל מכיל הרבה ויטמין C, שהוא נוגד חמצון חזק, מנטרל את ההשפעה של הרדיקלים החופשיים בגוף. רדיקלים חופשיים הם אחד הגורמים רבים של התפתחות סרטן.

סרטן המעי הגס

הבצל עשיר בסיבים, וצריכה מוגברת של סיבי הצמח מקושרת להפחתת הסיכון לסרטן המעי הגס.

סרטן הערמונית

כפי שנמצא במחקר במקרה מבוקר שבדק את הקשר ירקות השום  וסרטן הערמונית,נמצא כי גברים עם הצריכה הגבוהה ביותר של ירקות אלו היו בעלי הסיכון הנמוך ביותר ללקות בסרטן הערמונית. המחקר פורסם בכתב העת של המכון הלאומי לסרטן.

סרטן הקיבה והוושט

ירקות ממשפחת השום נמצאו יעיל בהפחתת הסיכון לסרטן הוושט וסרטן הקיבה. מספר מחקרים גילו כי ל-ALLIUM יש תכונות אנטי סרטניות ואת המאפיינים כדי להלחם בסרטן.

שינה ומצב רוח

בצל יעיל כנגד דיכאון גם בשל התכולה הגבוהה של חומצה פולית, אשר מונעת ייצור עודף של הומוציסטאין בגוף. הומוציסטאין עודף לא רק מפחית את הדם ואספקת מזון אחר למוח, אלא גם משפיעה על הפרשת ההורמונים הקשורים ל'אושר' – סרוטונין, דופמין, נוראדרנלין, אשר משפיעים על מצב הרוח, שינה ותיאבון.

שיער ועור

איכות העור והשיער תלויה, במידה רבה בצריכת מספקת של ויטמין C, שהוא חיוני להפרשת ותחזוקה של קולגן. קולגן נותן את מבנה העור והשיער.

כיצד לשלב עוד בצלים הדיאטה שלך

מומחים בתחום הבריאות ממליצים לכלול לפחות הגשה אחת של מנות של ירקות ALLIUM, כמו בצל, בתזונה על בסיס יומי קבוע. אם תחליטו על בצל, חצי אחד של בצל בינוני שווה מנה אחת, ואם שמים 1-2 בצלים בינוניים בבישול למעשה הדבר שווה ל 2-4 מנות ליום. מספר בצלים, יתרונות בריאותיים רבים!

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
פינטרסט
טלגרם

תגובות לכתבה

בריא לדעת בשבילך

תזונה

15 יתרונות מדעיים המבוססים על מי פרי אגוז הקוקוס

7 דברים שיכולים לגרום לעיניים להיות מגורות ושרוטות

7 דברים שהעיניים אומרות על המצב הבריאותי שלכם

אלו הם הגורמים, התסמינים, והטיפול למחלת הפרקינסון!

באותו נושא