5 דרכים למניעת אלרגיות לפני שהן מתחילות

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בהצטרפו לערוץ
הצטרפו לערוץ

כדי לשמור על המערכת החיסונית שלכם בריאה מספיק כדי לחסום אלרגנים אשר משפיעים על הגוף שלכם, אספנו רשימה זו של דברים חשובים לעשות כדי למנוע אלרגיות לפני שהן מתחילות. בואו נסתכל על כמה מהרעיונות הבאים.

1. ודאו שאתם צורכים מספיק ויטמין D

מחקרים רבים עד כה, מצאו כי ויטמין D יכול לסייע במניעת אלרגיות. ד"ר ג 'יימס סבלט, נשיא הקולג' האמריקאי של אסטמה אלרגיה ואימונולוגיה, מסכים. הוא ממליץ על הוספת ויטמין D לתזונה בכל יום.
"יש כמה ראיות לכך שוויטמין D עשוי למלא תפקיד בכמה הפרעות אלרגיות", אמר סובלט. "מלבד זאת, אין עדויות רבות לכך שויטמינים גורמים לשינוי [במניעת אלרגיה וטיפול]."

2. לבצע פעילות גופנית באופן קבוע

מחקר מצא כי אנשים אשר רצו במשך 30 דקות עם קצב לב מוגבר חוו ירידה של 70 אחוז בתסמיני אלרגיה כמו התעטשות, נזלת, עיניים מגרדות גרון, וגודש.

מומחים לאלרגיה חושדים כי מתאם זה קיים כי פעילות אירובית יכולה להרגיע את החלבונים הדלקתיים בתוך מעברי האף.

3. לנקות את המרחב שלכם לעתים קרובות
שום דבר לא מושך אלרגנים כמו בית מלוכלך, אז הקפידו לנגב משטחים לעתים קרובות עם מנקים טבעיים, ואם יש לכם חיות מחמד, הקפידו לנקות את הרהיטים גם כן.

4. לנקות שטיחים באופן קבוע

זה אולי נראה ברור, אבל אלרגנים אוהבים להתחבא בשטיחים, כך ששאיבת אבק באופן קבוע יכולה להבטיח שאף אחד מאותם קרדית האבק או אלרגנים אחרים יעשו בית בבית שלכם. רצפות עץ או משטח קשה אחר הם אידיאליים לשמירה מאלרגנים, אבל אם יש לכם שטיח, תוודאו שאתם שואבים אותו לפחות פעם בשבוע.

5.לכבס את המצעים

קרדית אבק אוהבת להתמקם בסדינים שלנו, במזרנים, ולכן חשוב להקפיד לנקות אותם באופן קבוע. אלרגיות רבות מתחילות במקום שבו אתם ישנים, אז תכבסו את הסדינים לפחות פעם בשבוע, במיוחד במהלך עונות האלרגיה.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו