בריא לדעת
Search
Close this search box.

5 דרכים שבאמת עוזרות לרפא לב שבור

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

"לפעמים דברים טובים מתפרקים, כדי שדברים טובים יותר יתחברו יחד" – מרילין מונרו

אף אחד לא אוהב פרידות – הן כרוכות בכאב, בדיכאון, בכעס, ובאובדן של מישהו שאהבתם באמת. ככל שהיחסים נמשכו זמן רב יותר, כך יקח לכם זמן רב יותר להמשיך הלאה.

הנה 5 דרכים לרפא לב שבור:

1. לקחת את המשבר כהזדמנות לאהוב את עצמכם.

אם נפרדתם לאחרונה, אתם עלולים להרגיש במצב מתמיד של מהומה, אבל זאת באמת ברכה בתחפושת. אם הדברים לא הסתדרו עם המאהב\ת הקודמים שלכם, זאת הזדמנות להתחלה חדשה בחייכם.

אתם יכולים לנסות דברים שהופכים את הנשמה שלכם למאושרת באמת, כמו לקחת את שיעורי הפיסול שתמיד רציתם, או לפתוח את העסק שתמיד חלמתם עליו.

פרידות יכולות להיראות כואבות, אבל הן תמיד קורות מסיבה אחת עיקרית: אתם והאדם הזה למדתם וחוויתם כל מה שאתם יכולים זה מזה, ועכשיו אתם צריכים כל אחד ללכת בדרכים נפרדות כדי להמשיך להתפתח בחיים האלה. אם אתם מסתכלים על זה בתור התחלה חדשה וסיכוי להמשיך לצמוח, זה יעזור לכם להירפא הרבה יותר מהר.

2. להתמקד ביחסים היפים שיש לכם.

למרות שאולי איבדתם שותף רומנטי, עדיין יש לכם חברים ובני משפחה שאוהבים ואכפת להם ממכם. אתם עדיין יכולים לבלות את זמנכם איתם וליהנות מהחיים בלי סוג של מערכת יחסים רומנטית; למעשה, זה מרגיש משוחרר יותר. אתם יכולים ללכת לבלות יום שלם עם החברים או המשפחה מבלי לדאוג מה השותף שלכם עושה ומרגיש.

הזכירו לעצמכם מי היו לצדכם בזמנים הטובים והרעים, ותהיו אסירי תודה על הקשר שלכם איתם. זה יעזור לכם לשכוח את מה שאיבדתם על ידי התמקדות במה שיש לכם.

כתבות שבריא לדעת
איך להרגיע סטרס

איך להוריד סטרס (תוך פחות מחמש דקות)

מחסור בברזל בגוף

מחסור בברזל ללא אנמיה, יש דבר כזה?

3. אל תיצרו קשר עם הבן אדם שנפרדתם ממנו לאחר סיום הקשר.

לראות, לדבר, או להיות סביב האדם שסיימתם מערכת יחסים איתו יעורר הרבה רגשות חזקים, במיוחד בחודשים הראשונים לאחר הפרידה. תנו לעצמכם קצת זמן כדי להירפא על ידי לא ליצור קשר איתו.

לאחר ההלם הראשוני של היחסים הסופיים, סביר להניח שתעברו תקופה של אבל ותהיה לכם כמיהה עזה לחזור אליו. אבל אל תתפתו.

4. תנו לעצמכם להתמודד

בואו נודה בזה – לב שבור זה אחד הדברים הכי קשה שאפשר לעבור בחיים. זה לעתים קרובות משאיר אותנו בהרגשה שאנחנו דחויים, שבורים, מבולבלים, ונטושים, ואנחנו נשארים לתקן את הלב הכואב שלנו לבד. תקלו על עצמכם לאחר הפרידה; אם אתם מרגישים שלאכול חצי ליטר של גלידה לילה אחד כדי להתמודד עם הכאב, הרשו לעצמכם לעשות את זה. אם אתם צריכים לבטל עבודה יום אחד כי אתם לא מרגישים שאתם יכולים לקום מהמיטה, עשו את זה.

נסו לא להתעכב על הרגשות שלכם, אבל גם תתנו לעצמכם קצת רפיון לזמן מה. אתם לא צריכים לתת לפרידה להכתיב את כל החיים שלכם, אבל אתם צריכים גם להבין שאתם לא יכולים להתגבר על הפרידה בלילה אחד. תנו לעצמכם להתמודד עם הכאב בכל דרך שהיא מרגישה הכי נוחה לכם.

5. תחשבו על כל הקריטריונים שאתם יודעים שעכשיו אתם תחפשו ביחסים.

זה הרבה יותר קל להתגבר על מערכת יחסים כאשר אתם רואים את כל הדברים שאתם לא אוהבים בהם במיוחד, ואז תוכלו לחפש טוב יותר כדי למצוא את מה שאתם באמת רוצים. זה אולי נראה קשה, אבל זה יעזור לכם לזכור למה זה לא היה עובד לטווח ארוך עם האדם בכל מקרה, אתם לא יכולים לשנות אדם, אבל אתם יכולים להחליט בדיוק מה אתם רוצים בשותף.

כמובן, אף אחד לא יהיה מושלם, אבל אתם כנראה נמשכים למאפיינים מסוימים יותר מאחרים.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

12 דברים מדהימים שהתינוק שלכם עושה כאשר הוא נמצא בתוך הרחם

טיפים איך לישון כמו תינוק

6 טיפים שיגרמו לכם לישון כמו תינוקות, את מס' 4 כולם כבר מכירים

אלו הם הסימנים המקדימים להתקף לב חודש לפני שהוא מתרחש

4 דרכים פשוטות שיכולות לעזור ולהקל על כאבי ירכיים

באותו נושא