5 התנהגויות וגורמים שהופכים אנשים לחסרי רגישות

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בקבוצות הוואטסאפ
קבוצות הוואטסאפ

מטרת מאמר זה היא לא להתעמק בנושאים סוציולוגיים מורכבים. במקום זאת, אנו רוצים לספק קצת תובנה מה גורם לאנשים לא רגישים לחשוב ולפעול בצורה כזו.

הנה 5 התנהגויות, דעות, ומצבים אשר יוצרים אנשים לא רגישים:

1. כימיה במוח

הכימיה של המוח היא הנושא הראשון לדיון – ומסיבה טובה. היא כמעט בוודאות הגורם העיקרי של סוגי התנהגות.

כפי שכולנו יודעים, המוח שלנו שונה. במקרים מסוימים, כגון אותם אנשים בעלי נטיות נרקיסיסטיות, שונים מאוד. מעובדה זו לא ניתן להתעלם.

לאנשים לא רגישים יש כימיה שונה מאוד במוח. מנגנונים מסוימים בתוך המוח שלהם פשוט אינם מאפשרים להם "לקלוט" רגישות. רוב הזמן, אנשים לא רגישים אינם מודעים לכך שההתנהגות שלהם נתפסת ככזאת.

2. סוגים שונים של מחשבה

בהתייחסות לנושא הקודם במובנים מסוימים, תהליכי החשיבה הם סיבה מרכזית נוספת לכך שאנשים לא רגישים פועלים כפי שהם פועלים. ההבדל העיקרי הוא כי דפוסי מחשבה הם לעתים קרובות תוצר לוואי של גורמים סביבתיים; בעוד הכימיה במוח היא משהו שהוא (לעתים קרובות) אוטונומי.

קחו, למשל, את עולם התאגידים – זירה תחרותית ביותר שעשויה להתבטא בדפוסי חשיבה אגרסיביים. לאחר תקופה מסוימת, דפוסים אלה – משנים את הכימיה של המוח.

כמו כן, אמונות אישיות חזקות (למשל, השקפות דתיות, עמדות פוליטיות) עשויות לגרום למישהו לפעול או לומר דברים הנתפשים כתוקפניים וחסרי רגישות.

3. כעס

רגשות כעס גורמות למחשבות, מילים והתנהגויות לא הגיוניות. כאשר אנו כועסים, החשיבה הרגשית שלנו מדוכאת. השפעה זו על המוח מקשה לשמור על תחושה של שליטה עצמית.
הכעס גורם לנו לשכוח את התוצאות של הפעולות שלנו.

4. חסרון הערכה עצמית

העדר הערכה עצמית כפי שהוא מתייחס לחוסר רגישות הוא פשוט יחסית להבנה.

רוב האנשים עם בעיות הערכה עצמית עדיין יכולים לקיים אינטראקציה נורמלית ובונה עם אנשים אחרים. עם זאת, מספר קטן של אנשים ישפילו את הזולת כדי "לגרום לעצמם להרגיש טוב יותר". הבעיה עם זה היא כפולה: (1) זה פתרון לטווח מאוד מאוד קצר לנושא הרבה יותר עמוק, (2) הוא גורם למישהו להיפגע, שבמקרים רבים לא עשה שום דבר רע.

5. מתח

אומרים שכולנו מתמודדים עם מתח בצורה אחרת. יש אנשים שפשוט לא יכולים להתמודד עם מתח בצורה נכונה. מה שהם יעשו זה להפיץ את מצבם השלילי לאחרים סביבם.

במילים פשוטות, מתח הוא הסחת דעת, ואנשים חסרי רגישות הם כמעט ולא מסוגלים להתמודד עם ההשפעות של הלחץ מבלי לפגוע במישהו בתהליך.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו