בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
אופנים שורפות קלוריות

5 תרגילים לשריפת שומנים במהירות רבה יותר מריצה

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

מוכנים להתחיל ולהפעיל את הלב, כדי שתוכלו לשרוף שומנים ומהר?

אימון גופני מאומץ יכול לעזור לשרוף שומנים וקלוריות בקלות. כמו כן, אם נמאס לכם כבר מהריצות היומיומיות ומהאימון הגופני על מכשירים, או מהריצה הסתמית על ההליכון, הגיע הזמן להביא את האימון הגופני לבית.

הפסיקו את הריצה שלכם סביב השכונה, והתחילו להתאמן בתרגילים ממוקדים יותר, כדי לרדת במשקל. כמו כן, זה תמיד מועיל לשנות את השגרה ולנסות משהו חדש. זה אינו אומר שלא תרוצו יותר אף פעם, אלא זה רק אומר שאתם משנים את פני הדברים, כדי להתאמן בצורה הטובה ביותר למען גופכם.

יש לנקוט במשנה זהירות בכל אימון אירובי, כי קל להגזים בו , מה שגורם למתיחת השרירים. צריך להגיע לעוצמה הנכונה, כדי לא לגרום לגוף להגיע למצב שיופעל עליו יותר מדי לחץ, וישפיע עליו יותר לרעה מאשר יועיל לו, ומה שעלול לגרום גם למחלות.

האם אתם נמצאים בטרנד של האימון האירובי?

האמת היא שהרבה מאד אנשים קפצו על רעיון האימון האירובי, אך הם גילו די מהר שהם מתאמנים בצורה שגוייה. רבים האמינו שאימון כזה בצורה כרונית הוא הדרך הטובה ביותר לירידה במשקל, ובכך להעניק לגוף את הטון שלו, ולהישאר בריאים. בעוד שאפשר לעשות את כל אותם דברים ויותר, יש לנקוט באמצעי זהירות.

מתי מבינים שמתאמנים יותר מדי? את זה הגוף יכול לספר לכם כשאתם מגזימים. כמה פעמים ראיתם כבר את אותו אדם על ההליכון במכון הכושר? יש אנשים שמבלים כל יום בהליכה על המתקן. הבעייה היא שרוב אותם אנשים עדיין נראים אותו הדבר, וללא קשר למאמציהם. הם מפיקים תועלת מעטה בלבד מהשיטות הללו, מה שהופך להיות לדבר שגרתי.

קל לדבוק בריצה כשמתאמנים. הריצה מדי יום על ההליכון נותנת הרגשה של פרודוקטיביות, אך עם זאת, כלום לא משתנה, ועדיין לא עושים שום שינוי ולא מבצעים את הדבר אחרת, וכך ממשיכים בשגרה המונוטונית.

העובדה העצובה היא שאנשים רבים אפילו לא אוהבים לרוץ, והם פשוט מבצעים את האימון בגלל שככה אמרו להם, או שהם מרגישים שזה נכון עבורם. החדשות הטובות הן שקיימות דרכים אחרות כדי להוריד במשקל מלבד הריצה.

חמשת התרגילים לאימון גופני שלהלן יכולים להיות מהנים, ותוך כדי גם שורפים שומנים.

כתבות שבריא לדעת
דרכים אלטרנטיביות לדיכאון

דיכאון: אלה הטיפולים האלטרנטיביים שיכולים לעזור

זה מה שקורה לגוף שלנו כשאנו מפסיקים לשתות אלכהול

זה מה שקורה לגוף שלנו כשאנחנו מפסיקים לשתות אלכוהול

אפשר להוסיף מגוון מסוייים לפעילות הגופנית שלכם ולהפוך אותה למהנה, ולאו דווקא בריצה. לפני שאתם בוחרים את שגרת האימונים החדשה שלכם, בוודאי תרצו לדעת כמה זמן תצטרכו להקדיש שלה. מה הם מטרותיכם באימון הגופני, ומה אתם אוהבים לעשות?

אם אתם רוצים לעשות אימון גופני שעובד על הלב וכלי הדם, ולשרוף שומנים מהר יותר מאשר הריצה, להלן חמשת התרגילים המומלצים.

רכיבה על אופניים

רכיבה על אופניים היא אחת מהפעילויות הגופניות בעלות ההשפעה הנמוכה והיעילה. אפשר לראות בכך אתגר, או כדבר קל, מאחר ואתם מכתיבים את העוצמה. רכיבה על אופניים שורפת שומנים, ושומרת על כושר גופני טוב. האם תהיתם אי פעם מה היתרונות שמפיקים מאימון כזה? זה יכול לעזור לכם בניהול משקל הגוף. זה יכול להגביר את חוזק הגוף, זה דבר מצויין לשיפור הבריאות המנטלית, מאחר וזה ממקד אתכם בחשיבה על הדברים החיוביים מאשר כל הסחות הדעת החיצוניות.

זהו אחד מהאימונים הגופניים הטובים ביותר בתור התחלה, מאחר וזה קל. והדבר האחרון הוא, שרבים מהאנשים מגלים שזה משפר את הקואורדינציה שלהם, את איזון הגוף ואת היציבה, ומי מאיתנו אינו צריך קצת עזרה ביציבה עם ההתקדמות בגיל?

רכיבה על אופניים היא אחד מהאימונים הגופניים הטובים ביותר, וגם לא מרגישים אחרי האימון מותשים.

אימון כח

אימון תנגודת הוא הכרחי כדי לפתח את העצמות והשרירים בצורה טובה, כך שזה צריך להוות חלק מהשגרה השבועית שלכם. אנשים רבים לא מבינים שהיתרונות שמפיקים משפיעים על החשיבה, ובמיוחד על מצב הרוח.

רוב האנשים מרזים ומושפעים מאותה פעילות גופנית ששורפת שומנים, אך חלקם יפתחו את השרירים באמצעות אכילתם של מזונות מחוזקים ועתירי חלבון. יש לקחת דבר אחד בחשבון, שאם בונים יותר את השרירים בגוף, זה מחזק את המטבוליזם, ולמעשה, השרירים הם רקמה מטבולית.

זה אמנם נשמע מוזר, אולם, ככל שהגוף שרירי יותר, כך ה-BMR חזק יותר, או שעור חילוף החומרים בגוף. למרות שזה אינו אמור להוות את החשש הראשון, צריך להתמקד על חיזוק הגוף ובניית השרירים מבלי להגזים. איך בונים שרירים? יש כמה דרכים שאפשר לעשות זאת מדי יום:

 • אימון על קורה.
 • כפיפות בטן.
 • תרגילי משיכות.
 • שכיבות סמיכה (כפיפות מרפקים).
 • אימון גופני תוך כריעה.
 • תרגילי כפיפות.
 • מדרגות.

כעת, אפשר ללכת למכון הכושר ולהשתמש במכשירים שבו, וכך יהיה לכם מבחר גדול יותר של אפשרויות לאימון הגופני. מומלץ להתמקד במכונות ובציוד כגון:

 • אופני כושר.
 • לעשות תרגילי כושר על ספסל והפעלת הכתפיים.
 • מכשירים לחתירה.
 • הרמת משקולות.

ביצוע מגוון רחב של פעילות גופנית שטובה ללב ולכלי הדם, יכולה לעזור ולשרוף שומנים, לחטב את הגוף, לשפר את חילוף החומרים ולתת הרגשה הרבה יותר טובה.

מעגל מחזורי של אימון גופני מלא

אם אתם רוצים להתאמן בפעילות גופנית מאומצת, תוכלו לעשות זאת בשילוב של הכל. בתור התחלה, מומלץ להשתמש במשקל גופכם, אך אפשר להוסיף לכך גם אימון אירובי והרמת משקולות. כשמשלבים את שלושת הדברים, זה עובד ברובו המכריע על רקמת השריר.

כל הגרסאות הם ממריצים מצויינים הן לשריפת שומנים והן להגדלת נפח השרירים. מומלץ גם לעשות שימוש בתנועות מורכבות שיפעילו מפרקים רבים בבת אחת. חלק מהדוגמאות לסוגים כאלה של פעילויות גופניות כוללות כדלקמן:

 • תרגילי משיכות.
 • שכיבות סמיכה.
 • דדליפט (אימון משקולות שבו מרימים מוט אולימפי מן הרצפה כשהרגליים
 • כפופות והגב ישר. זה אחד משלושת התרגילים בהרמת כוח).
 • קפיצות על קופסא.
 • כפיפות מרפקים.
 • Kettlebell Swings – תרגילי תנופה
 • כפיפות בטן.

באמצעות התרגילים הללו, תגלו שזה הרבה יותר מועיל לגוף מאשר למשל תרגילי כוח. דבר נוסף שיש לקחת בחשבון, הוא הסדר שבו אתם מתאמנים. מומלץ לנסות קבוצה של תרגילים שעובדים ביחד על חלקו העליון של הגוף, וכאלו שעובדים על חלקו התחתון של הגוף.

יש גם לקחת בחשבון ולעשות החלפות בין חלק הגוף העליון וחלק הגוף התחתון, כך שתוכלו להפיק את מירב התועלת בהשקעת הזמן שלכם. אתם אמורים לנסות ולעשות מחזורי סיבובים בני שלוש דקות, ותרגול של בין 10-12 מהם. אם זה נעשה בצורה נכונה, תתחילו להזיע ותהיו מותשים כשתסיימו את האימון.

טיפוס מדרגה

אם אתם אוהבים לרוץ, אך רוצים לשנות ולהגביר את קצב הדברים, מומלץ לנסות טיפוס מדרגות. אפשר לעשות זאת גם בעוצמה מהירה יותר שתגביר את הפעילות הגופנית. אם הגעתם לנקודת שעמום בריצה, טיפוס מדרגה ישבור לכם את השגרה.

אם אין לכם מדרגה בבית, אפשר לרוץ על גבעות או אפילו על חול, מה שיכול לספק תנגודת מסויימת ולהעניק לכם סוג שונה של פעילות גופנית. תוכלו לראות בזה אתגר לשרירים שלכם בצורה חדשה ומרגשת, אך גם תזכו לאימון גופני מצויין שפועל על הלב וכלי הדם. קצב הלב יעלה לאחר כמה תרגילים כאלה.

קפיצה על חבל

זה נראה כסוג מהנה של אימון גופני בין כל שאר התרגילים הפנטסטיים. מה יעיל בקפיצה על חבל?

ראשית, אתם מפעילים כמעט את כל קבוצות השרירים העיקריים בגוף, חשבו רק על עד כמה כח וסיבולת צריך כדי לקפוץ למעלה ולמטה. התרגיל הזה נמצא בקטגוריית תרגילי לב ונשימה, וזה מצריך מעט מקום.

מאחר וחבל קפיצה הוא כל כך קומפקטי, תוכלו לקחת אותו אתכם כשאתם נוסעים למקום נוח לאימון גופני במקום שבו תהיו. קפיצה על חבל עובדת על שרירי הרגל התחתונים, ומאחר וזה דומה מאד לפעילות מחזורית, זה עוזר לשפר את הקואורדינציה שלכם.

אחד מהדברים הטובים ביותר בסוג כזה של אימון לשריפת שומנים, הוא שזה משפר את התפקוד הקוגניטיבי. זה מפעיל את אותם מעבירים עצביים במוח לתפקוד גבוה, ומאפשר לרמות הסרוטונין והדופמין לעלות. חשבו על זה כנוגד דיכאון טבעי.

קל להבין למה ילדים אוהבים קפיצה על חבל כל כך. אין ספק שזה נותן להם הרגשה טובה, הן מבחינה מנטלית והן מבחינה גופנית. כמו כן, יש את כל סוגי הדברים המסעירים שאפשר לעשות עם חבל, ואפשר להפעיל את הדמיון.

מחשבות אחרונות: האם אתם מוכנים לשרוף שומנים?

אתם יכולים לעשות מהפך באימון הגופני שלכם, בכך שרק תשלבו כמה דברים בשגרה שלכם. ריצה היא תרגיל מצויין למי שאוהב לצפות בנוף מסביב, או שאפשר גם להשתמש בהליכון בבית. עם זאת, זה עלול להפוך לפחות פרודוקטיבי, אם לא מפיקים תוצאות כפי שרוצים מסוג כזה של אימון גופני, ואם זה כך, זה הזמן לשנות את פני הדברים במעט.

ברשימה כאן מופיעים חמישה סוגי פעילות גופנית, אך קיימים עוד הרבה יותר שאפשר להוסיף לשגרה, ובכך לחטב את הגוף ולשרוף שומנים. וזה הזמן לקחת את האימון הגופני שלכם לרמה אחרת.

העלנו עדכון לאפליקציה מי שעוד לא עדכן מוזמן לעדכן←  כאן 

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

9 סיבות מדוע פיהוק מוגזם הוא סימן רע

10 דרכים לחיזוק ההערכה העצמית שלכם

25 דברים שכל בנאדם צריך לדעת לפני שהוא מביא ילדים

8 סימנים לכך שיש לכם חוסר בויטמין E, ואיך ניתן לצרוך אותו יותר

באותו נושא