בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
סימנים שהגוף זקוק לטיפול

10 סימני אזהרה שדורשים בדיקה מעמיקה

שאלה שכל אחד מאיתנו יכול לעמוד מולה היא האם עלינו להתעלם מכאב או האם הוא יכול להיות סימן למשהו מעמיק יותר. כולנו יכולים חוות פה ושם קצת כאב אך השאלה היא האם מדובר בסימן שדורש בדיקה מעמיקה יותר או לא. בדיוק לשם כך ריכזנו את רשימת עשרת סימני האזהרה שדורשים בדיקה רפואית.
הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

סימן ראשון – שינוי בתיאבון

שינוי פתאומי בתיאבון יכול להצביע על בעיה ובמיוחד אם אין מחלה ויראלית ברקע. עלייה או ירידה פתאומיים ובלתי מוסברים בתיאבון יכולים להצביע על בעיות בריאותיות שונות ודורשים הערכה יסודית. שינויים בתיאבון שלא משתפרים תוך זמן קצר יכולים להוות אינדיקציה לבעיה בריאותית חמורה וחשוב ללכת לבדיקה במקרה זה.

סימן שני – שיעול תכוף, כאבי ראש וחום

כולנו סובלים מדי פעם מכאבי ראש ויכולים להצטנן אבל כשמדובר בכאבי ראש תכופים והצטננות שלא נגמרת, יש לבדוק את הנושא. חום אשר מופיע בעונה גם הוא לא אמור להטריד אך חשוב לדעת כי הוא יכול לנבוע מאלרגיה או זיהום. לכן, כאבי ראש קבועים ומתמשכים, שיעול שלא עובר וחום ממושך דורשים בדיקה רפואית מקיפה.

סימן שלישי – שינויים בשינה

אי אפשר לזלזל בחשיבותה של שנת לילה טובה. שינה היא אינדיקטור לבריאות טובה ואלו מאיתנו שלא ישנים טוב צריכים לדעת כי הדבר עלול להשפיע על הבריאות או להיות תוצאה של בעיה בריאותית. תחושת תשישות מתמדת ושינוי בדפוס השינה דורשים בדיקה רפואית שגם אם היא לא תצביע על שום דבר עדיפה על פני התעלמות.

סימן רביעי – מפרקים

כאבי מפרקים או נוקשות מפרקים יכולים להופיע בשל מאמץ, פציעה ודלקתיות והם יכולים להצביע על מצבים בריאותיים אחרים כולל זיהומים, הפרעה בתפקוד בלוטת התריס ונוספים. בטווח הארוך כאבי המפרקים יכולים להוביל לבעיות חמורות אחרות ולכן יש לבצע בדיקה בהתאם.

סימן חמישי – שינוי פתאומי במשקל

ירידה במשקל לא תמיד מצביעה על משהו חיובי ובמיוחד אם מדובר על ירידה פתאומית ובלתי מוסברת. המשקל יכול להעיד על הבריאות שלנו כשהוא קשור ישירות למערכת המטבולית שעלולה להיות מושפעת ממחלות שונות, זיהומים, תפקוד בלוטת התריס, סרטן ונוספים.

סימן שישי – בעיות ראייה

בעיות ראיה או תסמינים אחרים בעיניים דורשים תשומת לב. מצבים כמו קטרקט או גלאוקומה עלולים להוביל לסיבוכים נוספים ולהעיד עם בעיות נוספות. לכן, במקרה של שינויי ראיה פתאומיים, הפרעות ראיה ותסמינים של אדמומיות, גירוד מתמשך וכאב, דורשים בדיקה.

סימן שביעי – עייפות מתמדת

עייפות לאורך זמן יכולה להיות קשורה למצבים רפואיים שונים כולל חסרים תזונתיים, הפרעות אוטואימוניות ואפילו הפרעות לב. אין להתעלם מתחושת תשישות מתמדת, חוסר אנרגיה ועייפות אלא לפנות לבדיקה שתיתן אינדיקציה למצב.

סימן שמיני – בעיה בעור

כן, גם העור יכול להצביע על בעיות בריאותיות שונות כשהוא אחראי על סילוק הרעלים מהגוף. בעיות עור קיצוניות, תכופות ופתאומיות יכולות להעיד על המצב הרפואי ולכן יש לשים לב לכך. לעתים מדובר באלרגיה שאפשר להתמודד איתה ולעתים במקור אחר.

סימן תשיעי – שינויים בתנועת המעיים

המעיים משקפות את המצב הבריאותי שלנו ויציאות קבועות ותקינות מצביעות על מצב תקין. בעיות כמו עצירות מתמשכת, נפיחות קבועה וכאבים ביציאות יכולים להצביע על בעיות עמוקות יותר הדורשות בדיקה רפואית מעמיקה יותר.

סימן עשירי – בעיות במתן שתן

ממש כמו המעי גם מתן שתן הוא מדד בסיסי וחשוב לבריאות שלנו. כל כאב כולל צריבה, אי נוחות במתן שתן וביקורים תכופים בשירותים יכולים להוות סיבה לדאגה. יש לשים לב לתפקוד שלפוחית השתן ובמקרה של שינוי בצבע השתן, כאב ואי נוחות, לפנות לבדיקה בריאותית.

כתבות שבריא לדעת
מאכלים שגרמים לנו להזדקן

אלו 8 המזונות שגורמים לנו להזדקן (ושכדאי להגביל אותם)

דרכים ליהרדם מוקדם

6 צעדים פשוטים שיגרמו לכם ללכת לישון מוקדם

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

1 תגובה
Inline Feedbacks
View all comments
אביבה
לפני 19 ימים

מעניין מאוד 🙏🌺

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

טעויות אחרי גיל 40
בריאות

7 טעויות שמומלץ להימנע מהם כדי לנהל חיים בריאים אחרי גיל 40

5 גורמים להתמוטטות עצבים, או התמוטטות נפשית

סיבות להתעוררות מוקדם

מתעוררים מוקדם מדי? אלה הסיבות האפשריות

חוקרים חושפים 10 דברים שגורמים לילדים להיות מאושרים יותר

באותו נושא