בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

6 סיבות לכך שאנשים תקועים בעבר שלהם … ולא מצליחים להתקדם !

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

החיים יכולים לשים אותנו בהרבה סיטואציות חשוכות מתי שאנחנו הכי פחות מצפים לזה. לרוע המזל, אנחנו יכולים להיתקע מנטלית בסיטואציות קשות. החסימה המנטלית הזאת יכולה לשנות את הפרספקטיבה על החיים. ואין דבר שיותר מזיק לנו יותר מהרגלים רעים שרכשנו. הרגלים מנטלים רעים הם ההבדל הגדול בהתקדמות שלנו בחיים.

אחד מההרגלים הרעים שקיימים זה להיתקע בעבר. זה עוצר אותנו לחיות את החיים שלנו בצורה שמחה, מכיוון שנהיה תמיד עצבניים, עצובים, לא מרוצים עם העבר שלנו כמו עם ההווה שלנו. אנחנו בטוחים שאתם מכירים לפחות בן-אדם אחד שתמיד נוהג להתלונן ולהאשים אחרים בכישלונות שלו. ששת הסימנים האלו הם המאפיינים של בן-אדם שנפל / נופל קורבן לעבר שלו/ה.

1 ההרגל להתלונן לעולם לא לוקח יום חופש

מי שנוהג/ת להתלונן כל הזמן על כל דבר, יש לו/ה סיבות לזה שהם עמוקות הרבה יותר. סגנון כזה של בן-אדם ירצה להתלונן על כל דבר אפשרי החל מהאריחים ברצפה שלהם ועד צבע השמיים וכל מה שבניהם. אנשים כאלה לא טובים למצב המנטלי שלנו וכדאי לנו להתעלם מחברתם בכל מחיר. הם לא מאושרים ממצבם הנוכחי בחיים והם משחררים את זה דרך תלונות בלתי פוסקות.

2 שליליות זה מקור הכוח שלהם

קורבן של העבר שלו / שלה תמיד יצפה למשהו שלילי שיקרה. הם תמיד יחפשו לפתוח בשיחות לא הכרחיות על נושאים שליליים כדי להמשיך להישאר טרודים. יותר מזה, הם ידאגו לזה שהם תמיד יהיו מוקפים בהשפעות שליליות שיכולות לפשט את השליליות שלהם אפי' יותר.

3 הם לעולם לא יוצאים מחוץ לקופסא

אנשים שליליים תמיד מפחדים לצאת מחוץ לאזור הנוחות שלהם. גם אנשים חיוביים מפחדים לפני שינוי גדול, אבל הם לא נותנים לפחד להסיח את דעתם מההחלטות שלהם. אבל אנשים שליליים עם ניסיון רע בעבר תמיד יתחמקו מאתגרים בגלל הכישלונות הקודמים שהם חוו. החסם המנטלי מהעבר מהעבר שלהם לא יתן להם להרחיב את האופקים שלהם ולקחת שינויים על עצמם. יציאה מחוץ לאזור הנוחות שלהם יכול להיות אחד מהאתגרים הכי קשים שיש להם להתמודד כדי לשנות את הפרספקטיבה שלהם על החיים.

4 הם נותנים להזדמנויות לחלוף דרכם

כל הזדמנות חדשה מגיעה גם עם אתגר חדש. אנשים עם חסם מנטלי שלילי יראו אותה כמשוכה בלתי הכרחית שהם יעדיפו לא להתגבר עליה. הם לא רואים אתגרים כהזדמנויות לגדול ולצמוח, אלא ככישלון. הם נהפכים לשאננים עם מה שיש להם ומפחדים לאבד את זה, מה שעוצר אותם לקחת סיכון.

כתבות שבריא לדעת
מאכלים שגרמים לנו להזדקן

אלו 8 המזונות שגורמים לנו להזדקן (ושכדאי להגביל אותם)

דרכים ליהרדם מוקדם

6 צעדים פשוטים שיגרמו לכם ללכת לישון מוקדם

5 חוסר יכולת לקבל עזרה

חיפוש עזרה מאנשים לא הופך אותך למישהו חלש. זה מראה על רצון לצאת מהמצב הרע. אנחנו חיים בחברה של אנשים. השגנו חידושים גדולים בזכות עזרה אחד לשני, קבלת עזרה זה סימן לכוח. זה מאוד קשה לקבל את זה שיש לנו בעיה, ומתי שנוכל לעשות את זה, נרשה לעצמנו לקבל את המקומות שאנחנו פגועים בהם. אנחנו נחפש עזרה רק אחרי שנקבל את זה שיש בנו משהו שפגוע ודרוש תיקון. זה הרבה יותר קשה ממה שזה נשמע. לכן מי שיש לו / לה את היכולת לקבל עזרה מראה על חוזק ולא על חולשה.

6 הם לעולם לא סולחים

סלחנות יכולה להיות אימון משחרר. וכמו כל ההרגלים הטובים, סלחנות גם צריכה אימון. אבל זה לא משימה קלה לאנשים עם הרגלים מנטלים רעים. סלחנות לא מגיעה בקלות לאנשים כאלה. הם אוהבים לשמור טינה ובכללי הם מלאים תחושה של נקמה. סלחנות זה כלי שעוזר לנו להמשיך הלאה. אנחנו יכולים להתקדם מנטלית כשאנחנו יכולים לסלוח לעצמנו משטויות שעשינו בעבר. זה הדרך שבה אנחנו משחררים את עצמנו מפחד מכישלון או בושה שעוצרים אותנו.
לכן, תפטרו מההרגלים המנטלים הרעים כדי להיות יותר טיפוסים חיוביים כדי לממש בצורה מלאה את הפונטציאל שלכם בחיים. אל תתנו לעבר שלכם לעצור אותכם מלחוות את החיים .

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

אלו הסימנים המעידים על כך, שאולי יש לכם טחורים

15 שמנים אתריים להפחתת צלוליטיס באופן טבעי

10 עצות ליצירת אושר נוסף בחיים שלכם, עם מס' 6 כולם יסכימו!

11 דרכים איך לעצור את ההשתוקקות למזונות לא בריאים ולסוכרים

באותו נושא