בריא לדעת
Search
Close this search box.
סיבות שלא מצליחים לרדת במשקל

אלו הסיבות לכך שאנחנו לא מצליחים להיפטר מהשומן הבטני

השומן הבטני הוא לא רק לא אסתטי אלא שהוא גם יכול להעיד על סכנה בריאותית. עודף השומן יכול להיגרם מסיבות שונות ובניהן אלו שברשימה.
הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

אנחנו לא אוכלים את המאכלים הנכונים

הדבר הראשון שחשוב לדעת בכל הנוגע להורדת השומן הבטני הוא שאנחנו צריכים להכיר את המזונות שפוגעים בנו. פחמימות עמילניות ושומנים רעים הם מתכון להתרחבות באזור הבטן. במקום, יש להעדיף ירקות, חלבונים רזים ובכל מקרה להתרחק מבשר אדום שומני. לעומת זאת שמנים בריאים כמו דגים, אגוזים ואבוקדו, יכולים להיות מעולים.

תשומת לב לכמויות האכילה

שומן הבטן שמתחת לעור (נקרא גם שומן תת עורי) ומסביב לאיברים החיוניים צריך להיעלם. הוא עלול לגורם לסיכון גבוה של מחלות לב וכלי הדם ולהתפתחות סוכרת. שומן בטני יכול להוביל לעלייה בלחץ הדם ועוד שלל בעיות בריאותיות. אכילה רבה מדי היא פעמים רבות אחת הסיבות לכך שאנחנו לא מצליחים להוריד את השומן העיקש כשהגבלת הכמויות יכולה להפחית אותו באופן מידי.

עישון

כולנו מכירים את סכנות העישון והנה סכנה אחת נוספת. מחקרים מצביעים על כך שעישון יכול להוביל ליתר שומן בטני ובקרביים ולכל אלה מאיתנו שחיפשו סיבה להפסיק את ההרגל המגונה, הנה עוד אחת.

לחץ נפשי

הורמון הסטרס קורטיזול עובר בגוף ומוביל בין היתר לכך שהשומן נתפס באזור הבטן. במקרה של לחץ גבוה אנחנו עלולים לראות זאת בעודף שומנים באזור הבטן כשפעילות גופנית יכולה להקל אך לא רק. לצד זאת חשוב לדעת שכשיש צורך בעזרה מקצועית יש לפנות אליה. שיחה עם אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש יכולה להיות לעזר.

חוסר בפעילות גופנית

אף אחד לא אמר שהורדת שומן תהיה תהליך פשוט וקל. שילוב פעילות גופנית הכרחי להצלחה במשימה כאשר אפשר להתחיל מפעילות גופנית מתונה כמו הליכה לפחות 150 דקות בכל שבוע. אפשרות נוספת היא כמובן פעילות בעצימות בינונית או גבוהה למשך לפחות 75 דקות בשבוע כאשר מומלץ לשלב לפחות שני אימוני כוח בשבוע.

התמקדות בתרגילים הלא נכונים

לצד חשיבותה של הפעילות הגופנית יש לדעת כי חשוב להתמקד בתרגילים הנכונים וכי תמיד כדאי להתייעץ עם הרופא בטרם התחלת הפעילות. כדאי לדעת כי לא מספיק לעשות רק כפיפות בטן וחשוב לשלב אימוני משקולות כדי לבנות שריר. כאשר אנחנו בונים שריר אנחנו שורפים יותר קלוריות ויותר שומנים.

אהבה לבירה

הבירה, הפחמימה והקלוריות שבה יכולים להיות סיבה לכך שאנחנו לא מצליחים להוריד את השומן הבטני. צריכה רבה מדי של בירה יכולה להוביל לעודף קלוריות ולהצטברות השומנים. אין זה אומר שאי אפשר לשתות בירה לעולם אלא קודם כל להכיר בחיסרון שלה ולשתות במידה סבירה.

צריכת משקאות אנרגיה

משקאות אנרגיה או משקאות ספורט יכולים להכיל כמות גבוהה של סוכר אשר מהווה תוספת קלוריות משמעותית. למרות שלפעמים נדמה כי אותם משקאות יכולים לתת לנו כוח לפעול במהלך היום או להתאמן בעוצמה, כדאי לצמצם את הצריכה שלהם ככל הניתן.

חוסר בשתיית מים

המים משפיעים על מערכות רבות בגוף ורבים מדי לא שותים מספיק מים. שתיית מים יכולה לסייע לתהליכים חיוביים רבים כולל ירידה במשקל. יש להעדיף אותם במקום משקאות ממותקים אחרים או משקאות אנרגיה כאשר אלו שלא אוהבים את הטעם יכולים להוסיף מנטה, לימון ואפילו חתיכות מלפפון לבקבוק המים וכל זאת כדי לצרוך יותר מהם.

שינה לא טובה

חוסר בשעות שינה ושינה לא איכותית יכולים להשפיע על הצטברות השומן הבטני. במצב זה הורמוני הלחץ עולים ואלו מעודדים את הגוף לשמור על השומן הבטני. שינה טובה בסביבה רגועה היא מפתח לחיים טובים יותר והיא יכולה להשפיע לטובה גם על ירידה במשקל.

כתבות שבריא לדעת
גורמים לעליה במשקל

6 גורמים סביבתיים שגורמים לעלייה במשקל

איך להרגע מהכעסקים

הכעס שולט בך? 9 אסטרטגיות שיעזרו לך להשתחרר

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

1 תגובה
Inline Feedbacks
View all comments
כריש האיש
לפני 24 ימים

אי אפשר לישון במדינה הזו עובדים לחיות משמנים למוות

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

היתרונות של החסה
תזונה

8 יתרונות שיש לחסה שלא סיפרו לכם מעולם!

איך לאמן את המוח שלכם להירדם בתוך דקה 1 או פחות

5 יתרונות בריאות של השריית הרגליים במים מדי לילה

7 המזונות הגרועים ביותר לשיניים שלנו … והתחליפים הבריאים שלהם !

באותו נושא