7 יתרונות מפתיעים של נמנום במהלך היום

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בהצטרפו לערוץ
הצטרפו לערוץ

בעולם העסוק שאנו חיים בו, זה יכול להיות קשה למצוא זמן לכמה דקות של מנוחה. לדברי קרן השינה הלאומית, 85% מהיונקים לוקחים תנומות קצרות במשך היום.

כעת נסתכל על היתרונות הרבים של תנומה של 30 דקות.

1. הגנה על המערכת החיסונית

תנומה יכולה לסייע בהגנה על המערכת החיסונית שלכם. כאשר אתם עייפים, המערכת החיסונית שלכם לא חזקה כפי שהיא יכולה להיות. עם מערכת חיסונית פגיעה, הגוף שלכם לא מסוגל לבלום את ההצטננות והשפעת נפוצות. כאשר אתם ישנים, המערכת החיסונית שלכם מתאוששת.

2. שיפור מיומנויות קבלת החלטות

כאשר אתם עייפים, היכולת שלכם לקבל החלטות או לזכור מידע יכולה להיות מאוד קשה. נמנום קצר, יכול לעזור לשפר את היכולת שלכם ללמוד, לזכור מידע, ולעשות בחירות טובות.

3. עוזר להימנע מאכילת יתר

חוסר שינה יכול להוביל לאכילת יתר. כאשר אתם לא נחים מספיק, הגוף מייצר הורמון שגורם לכם להרגיש רעבים. כמו כן, הגוף שלכם מפחית את הייצור של הלפטין,הורמון אשר גורם לכם להרגיש מלאים.

4. ניהול מתח

האם אתם מחפשים פתרון פשוט ללחץ? נסו לתפוס תנומה קלה. כמה רגעים של מנוחה יכולים לעזור לכם להפיג את המתח. חוסר שינה יכול גם להפוך להעלות את לחץ הדם.

5. שיפור בריאות הלב

חוסר שינה יכול להיות חדשות רעות עבור הלב שלכם. כאשר אתם לא נחים כמו שצריך, כלי הדם שלכם הופכים להיות מוגבלים, מצב אשר יכול לגרום להשפעות חמורות על הלב שלכם.

6. שיפור זיכרון

כאשר אתם לא ישנים, המוח שלכם עובד יותר מדי ומתקשה לזכור אפילו את המידע הפשוט ביותר. כדי להחזיר את זכרונכם בחזרה למסלול, מומלץ לתפוס תנומה. חברות כמו גוגל כבר גילו את ההשפעות החיוביות של הדבר ומאפשרות לעובדים שלהן לישון בעבודה. אחרי כמה דקות של מנוחה, העובדים נוטים לבצע פעולות בצורה טובה יותר.

7. אושר

רוב האנשים אינם מודעים לכך שחוסר שינה מוביל לעצבים. חוסר השינה מפחית את השליטה העצמית. כאשר אנו מנמנמים במהלך היום, אנו לא חשים עצבים וחוסר שליטה, אלא אושר.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו