7 סימנים לכך שמישהו מנסה לעשות עליכם מניפולציה פסיכולוגית

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

אנשים מניפולטיבים הם המרוכזים ביותר. הם משרתים את האינטרסים שלהם, ולעתים קרובות על חשבון קורבן חף מפשע. השיטות המשמשות את המניפולטורים יכולות להיות מאופיינות כמעליבות, מטעות, ערמומיות ונצלניות.

אף על פי מעשיהם הזדוניים בהחלט, מניפולטורים הם לעתים קרובות ערמומים ואינטליגנטים. פעולת המניפולציה כוללת תהליכי חשיבה מכוונים ומורכבים; דבר אשר ניתן להשיג רק על ידי אדם המניע את הפסיכולוגיה האנושית לטובתם.

מניפולציה פסיכולוגית היא סוג של השפעה חברתית שמטרתה לשנות את ההתנהגות או את התפיסה של אחרים באמצעות טקטיקות פוגעות, מטעות או חסרות בסיס.

ד"ר ג'ורג 'קיי' סימון, פסיכולוג קליני ומומחה בעל שם עולמי מצטט שלוש דרישות למניפולציה מוצלחת:

(1) הסתברות להתנהגויות תוקפניות.

(2) הבנת החסרונות הפסיכולוגיים של הקורבן בקביעת איזו שיטה תהיה הטובה ביותר להשיג את התוצאות הרצויות.

(3) מידה בלתי רגילה של אכזריות; ללא חשש מפני גרימת נזק לקורבן.

הנה 7 סימנים לכך שמישהו מבצע עליכם מניפולציה כזאת:

1. הם מתעקשים על "לשמוע את הסיפור שלכם" תחילה

הטקטיקה הראשונה היא זו שמנצלים אנשי מכירות רבים – והיא לעתים קרובות שימושית למדי; הם "יסקרו" אתכם כדי ללמוד את בסיס החשיבה וההתנהגות שלכם. זהו אמצעי של ניסיון להעריך את כל נקודות החוזק או החולשות אצלכם.

כתבות שבריא לדעת

האם הציפורניים שלכם סדוקות או שבורות? זה מה שהגוף שלכם מנסה להגיד

22 דברים שכדאי לדעת על מגנזיום !

2. הם ישתמשו בהמון מידע

מניפולטורים חכמים יכריעו אתכם ב"עובדות" לכאורה (למשל נתונים סטטיסטיים, נתונים, אירועים).

מניפולטור משתמש בטקטיקה זו באופן בלעדי לרווח שלו. הוא יעשה כל דבר על מנת לבסס אמינות, בתקווה שיוכל לשלוט על המצב כרצונו.

3. הם חושפים רגשות שליליים

ישנם מניפולטורים שיכולים להרים את קולם כאשר הם מנסים לעשות שימוש באגרסיביות במישהו. מניפולטורים העוסקים בהתנהגות זו מבקשים לגרום למישהו לעמוד בדרישותיהם – טכניקת כפייה רגילה למזימה הלוחמת.

4. הם גורמים להרגשת חוסר ביטחון

מי שאינו בטוח הוא לעתים קרובות מטרה למניפולטורים, חוסר ביטחון נתפת כחולשה קשה על ידי אנשים אלה. מניפולטורים ינסו בדרכים שונות ליצור תחושה של חוסר ביטחון או נחיתות, כגון הומור שלילי וסרקזם.

5. הם ישחקו אותה "ראש קטן"

התמודדות עם דברים בעזרת בורות מזויפת היא נשק סודי בארסנל של מניפולטור. זוהי טקטיקה נפוצה שניתן לראות במקום העבודה, שבו המניפולטור "ישחק אותה" מטומטם – טכניקה פסיבית אגרסיבית המשמשת להסתרת משהו או על מנת להימנע מחובות.

6. הם משקרים כל הזמן

מניפולטורים הם, לרוב, שקרנים כפייתיים ופתולוגיים. אין זה מפתיע, אם כן, שהם יסובבו את האמת בניסיון להשיג איזה סוג של מינוף. הם יאשימו אנשים חפים מפשע, יטיבו להציג, יגזימו, "ישכחו" מידע חשוב, תירוצים וכו 'וכו'.

מלבד כבודנו לאנושות הבסיסית, למניפולטורים לא מגיע כלום. שקרנים כפייתיים ופתולוגיים אינם ראויים לשום דבר. שקרים.

7. הם לוחצים

מניפולטורים יפעילו כמות מופרזת של לחץ על מישהו בניסיון לגרום לו להחליט לפני שהוא מוכן. לעתים קרובות הם יוצרים תחושת דחיפות מזויפת בניסיון להעלות את רמת המתח. כמובן, כל זה זיוף – תצוגה תיאטרונית עם מניע בסיסי, אשר הוא לדכא את יכולת קבלת ההחלטות של הקורבן.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות, נפש

10 הרגלים המשפרים את בריאות הנפש

הסכנות הנסתרות של השומן הבטני שמומלץ להיות מודעים להן

10 דברים שמעוררים חרדה באופן מוסתר וצריך להימנע מהם!

למה אתם באמת צריכים להפסיק לקחת את הטלפון איתכם לשירותים

באותו נושא