בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

8 התנהגויות שמעידות על אדם שפוגע ריגשית

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

הרבה אנשים אינם מבינים שהם נמצאים בחברתו של אדם פוגע ריגשית. אותם אנשים נוטים להסוות את הזהות האמיתית שלהם ,ויכולים להקסים את האנשים שסביבם שאינם פוגעים ריגשית. זה חשוב לדעת את דרך ההתנהגות של מי שפוגעים ריגשית. פסיכולוגים ריכזו את ההתנהגויות הכי נפוצות אצל אנשים שפוגעים ריגשית.
התעללות ריגשית אינה בדיחה וכוללת פגיעה מילולית, שליטה, בידוד, שימה ללעג, או שימוש בידע אינטימי בשביל השפלה.

הנה 8 התנהגויות נפוצות של אנשים שנוטים לפגוע רגשית באנשים אחרים

״האדם היחיד שראוי למקום מיוחד בחייך הוא אותו אדם שלעולם לא גרם לך להרגיש שהיית רק אופציה אצלו״ שאנון אלדר

1 הדלקה
אחד מהחשובים והגדולים שבסימנים של אנשים שפוגעים ריגשית, זה היכולת שלהם ׳להדליק׳ אנשים. הדלקה זה מונח שמתייחס לצורה ספציפית של התעללות ריגשית, שבו המתעלל גורם לשני ״לפקפק בעצמו, באינטואיציות שלו, ובמציאות שלו״
במטרה לקחת עלהים שליטה ,אומרת סוזן וינטר מומחית ליחסים.
׳הדלקה׳ זה תמיד סימן שמישהו הינו מתעלל ,ואסור לקחת את זה בקלות ראש .

2 קנאות
לא כל מי שחווה קינאה הוא מתעלל. אבל, מי שהוא מתעלל ריגשית יהיה לו כמויות מוגזמות של קנאה . הם יהיו קנאים בחברים של בן / בת הזוג שלהם ,עמיתים לעבודה, או כל אחד אחר שהפרטנר שלהם בא במגע. אם הפרטנר שלהם נותן תשומת לב לאנשים אחרים חוץ מהם ,המתעלל נהפך זועם מקנאה.

3 בדיקה לעיתים תכופות
מישהו שפוגע מבחינה ריגשית ישתמש בכל כוחו כדי לדעת איפה הפרטנר שלהם נמצא בכל רגע נתון. הם יסמסו ויתקשרו לפרטנר שלהם כדי לקבל עידכונים איפה הם נמצאים. הם גם יהיו מאוד מאוכזבים אם הפרטנר ילך לאיזהשהוא מקום מבלי לקבל מהם אישור או בלי לבדוק את זה איתם קודם. זהו הדגל האדום שמראה שאותו אדם הינו מתעלל ריגשית.

4 השפלה
השפלה מילולית של מישהו היא סוג של התעללות ריגשית . מי שעושה את זה נוטה לעשות את זה בפומבי ,וגם מוודא שהם משפילים בדרך כזאת שאחרי זה הם יוכלו להתנער ולומר ״שהם רק צחקו״ .אבל הנזק שהם עושים אינו צחוק. התנהגות זו מעידה על התעללות רגשית חמורה כלפי חוץ. אם בן / בת הזוג אינם מקשיבים לפרטנר שלהם כשהוא חווה אי נוחות ,זהו בוודאות דגל אדום.

5 חיפוש מריבות
אם מישהו מרגיש שהוא תמיד צריך ׳ללכת על קצות האצבעות׳ בסביבת הפרטנר שלהם, זהו דגל אדום. מי שהינו מתעלל רגשית ,יחפש מריבות עם הפרטנר . אותם מריבות לא עוצבו בשביל שהצד השני ינצח, אלא כדי לעשות מניפולציות שיגרמו לצד של המתעלל להראות כקורבן. הם גם יגרמו לצד השני להרגיש שהם צריכים להתנצל ,אפי׳ אם הם לא עשו כלום.

6 התנהגות חמה וקרה
מצב זה ידוע גם בשם ׳שלב ירח הדבש׳ ,מתעללים ריגשית ,לעיתים קרובות יתנצלו וינסו לרצות את בני / בנות זוגם אחרי סבב של התעללות רגשית או מילולית. אותם אנשים נוטים להתנהג כל יום בצורה אחרת, או שהם חמימים ומפרגנים או שהם קרים ומרוחקים. הם יגערו וינזפו בפרטנר שלהם יום אחד, וביום שאחרי ינסו לפצות אותם עם התנהגות אדיבה. התנהגות חמה וקרה, זה סימן מפתח של מתעללים ריגשית.

7 חשיבה בשחור לבן
אם אתם לא איתם, אתם נגדם. למתעללים ריגשית יש מה שנקרא ׳חשיבה בשחור לבן׳. מי שמגיב להם בצורה נייטרלית הם מסווגים תגובות כאלה כעוינות גלויה. אם הפרטנר שלהם לא מהלל אותם באופן אקטיבי, הם רואים זאת כאילו הוא שונא אותם. זה יכול לגרום למערכת היחסים שלהם עם הפרטנר להיות סוערת ומבלבלת מאוד . אם יש מישהו מסביבכם שאינו מסוגל לעשות פשרה, יש סיכוי טוב שהם מתעללים ריגשית.

כתבות שבריא לדעת
דרכים אלטרנטיביות לדיכאון

דיכאון: אלה הטיפולים האלטרנטיביים שיכולים לעזור

זה מה שקורה לגוף שלנו כשאנו מפסיקים לשתות אלכהול

זה מה שקורה לגוף שלנו כשאנחנו מפסיקים לשתות אלכוהול

8 מניעת חיבה כעונש
כאשר אתם במערכת יחסים, חיבה היא הדרך בה אתם מתחברים עם בני ובנות זוגכם. עם זאת, מתעללים ריגשית ישתמשו בחיבה כנשק לקבל את מה שהם רוצים. אם הפרטנר שלהם יתן להם אולטימטום ,או לא יתנהג בדרך שהם רוצים, הם יתנו לו כתף קרה. סוג כזה של אנשים ימנעו אהבה וחיבה מבני זוגם כדי לתמרן אותם.
זה יכול ליצור מצב של תלות שיתופית שמתפתחת אצל הפרטנר שלהם, אפי׳ ללא ידיעתם.

לסיכום
מתעללים ריגשית מנסים לעוות את המציאות במטרה להצדיק את ההתעללות שלהם. הימצאות ליד סוג אנשים כאלה לאורך זמן, עלול לגרום לחרדה, הפרעת דחק פוסט טראומתית, דיכאון, כאב כרוני או סימפטומים פיזיים אחרים.
זכרו תמיד : התעללות אינה אשמתו של הקורבן.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

12 דברים מדהימים שהתינוק שלכם עושה כאשר הוא נמצא בתוך הרחם

תה קמומיל בריא להורדת לחץ דם

אלו סוגי התה שיעילים להורדת לחץ דם

4 דרכים למניעת אובדן מסת השריר עם התקדמות הגיל

7 יתרונות מדעיים מוכחים שהמלפפון טוב לעור

באותו נושא