בריא לדעת

8 סיבות שיגרמו לכם להפסיק לעשן מהיום. מס' 6 הולכת להפתיע אתכם!

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
הצטרפו בחינם לקבוצת הוואטסאפ שלנו, מספר החברים מוגבל!
וואטסאפ vip

עם כל המחקרים שנעשו, כל האנשים כבר למדו לאורך השנים כמה מסוכנת הסיגריה.

אין צורך בהוכחות משכנעות יותר מדוע צריך להפסיק לעשן, אבל רק אם אתם מחליטים להפסיק,

הנה כמה הדברים מדהימים שיקרו לכם בעקבות זה …

1. יציאה מכלל סכנה
כשמעשן מכור נתקע ללא כסף ובלי סיגריות, הוא יכול ללכת כמעט לכל מקום כדי למצוא מישהו שישאיל לו סיגריה. לעיתים אלה יכולים להיות מקומות מסוכנים עם טיפוסים מפוקפקים, ולכן עדיף להימנע מהמצבים האלה.

2. חיסכון בזמן ובכסף.
ההוצאות למעשנים חפיסה ליום הם 800 ש"ח בחודש בממוצע, בתוספת כמה תדלוקי דלק, וכמה נסיעות לחנויות המקומיות. כשמפסיקים לעשן ניתן לחסוך את הכסף ולצאת לחופשה או טיול.

3. הגדלת התפוקה שלך
עכשיו, כאשר אתה לא עסוק עם סיגריה ביד כל הזמן, יש לך יותר זמן פנוי לעשות משימות ומטלות במקום לדחות אותן.

4. השגת שליטה עצמית.
ממחקרים שנעשו עלה כי השתתפות בפעולות מסוימות הכוללות עישון, מעידות על חוסר שליטה עצמית. השתתפות בפעילויות כמו יוגה והתעמלות הן דרכים טובות להפחית את הלחץ ולהגביר שליטה עצמית.

5. נשימה טובה יותר
היכולת לנשום נשימה עמוקה ומלאת אוויר, היא רק חלק מן היתרונות הרבים שבהיעלמות העשן שיש בריאות. בנוסף, נימי הריאות, שהיו מכווצים בעת תקופת עישון, חוזרים לגודלם המקורי וסופגים יותר חמצן.

6. האוכל יהפוך לטעים יותר
הטעם של טבק עישון יכול לעתים קרובות להידבק בפה לאורך כל היום, מה שהופך אותו לטעם נוסף לכל הארוחות שלכם. לעתים קרובות זה לא טעם טוב, זה יכול להקהות את תחושת הטעם, מה שהופך את הכל לתפל יותר ולא נעים.

7. ריח נעים יותר
הריח של סיגריה נספג לתוך העור, לשיער, וגם לבגדים. רוב האנשים שאינם מעשנים ימצאו את ריח העשן כלא נעים ואף דוחה. על ידי הפסקת עישון אתם הופכים ליותר אטרקטיביים בעיניי אנשים רבים יותר.

8. שינה טובה יותר
עשן הסיגריות מכיל ניקוטין, שהוא ממריץ שמגביר את פעימות הלב, מה שגורם לקושי בשינה עמוקה. כאשר מעשנים פחות משלוש שעות לפני השינה, לגוף קשה יותר להגיע למצב רוגע ולהירדם. אם תפסיקו, תוכלו להירדם בקלות ולישון טוב יותר.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
פינטרסט
טלגרם

תגובות לכתבה

בריא לדעת בשבילך

תזונה

9 סוגי המזון שיעזרו לכם לחיות עד גיל 100

9 דרכים בהן סוכר יכול להרוס את הגוף והנפש

תרופות טבעיות לטיפול בטכיקרדיה (דפיקות לב מהירות): להרגעת הלב בבית

7 יתרונות מפתיעים של נמנום במהלך היום

באותו נושא