בריא לדעת
Search
Close this search box.
היתרונות של לקום מוקדם בבוקר

7 יתרונות של להתעורר מוקדם בבוקר

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

הנה כמה מן היתרונות של התעוררות מוקדמת בבוקר. הם נעים בין ביצועים משופרים במחקרים או בעבודה, סיכון נמוך יותר להשמנת יתר ומחלות נפשיות מסוימות, ואפילו הרגשת נמרצות וחיוביות באופן כללי.

היתרונות של להתעורר מוקדם

1. פרואקטיביות
אם אתם מתעוררים מוקדם בבוקר, אתם יכולים להיות יותר פרואקטיביים. החוקרים מגדירים את הפרואקטיביות כ"נכונות ויכולת לנקוט פעולה לשינוי מצב לטובה".

2. להרגיש יותר שביעות רצון ואושר

התעוררות מוקדמת קשורה לתחושות חיוביות יותר. לאנשי בוקר יש "השפעה חיובית" גדולה יותר, כך אומרים החוקרים. מחקרים מראים קשר חיובי מובהק בין אדם של בוקר לבין שביעות רצון ואושר – דבר אשר אומר שאנשים שקמים מוקדם בבוקר נוטים להיות יותר מסופקים בחייהם ולהיות מאושרים יותר

3. להיות פעילים

מחקרים מצאו כי להתעורר מוקדם עלול לגרום לכם להיות יותר פעילים מאשר אלה המתעוררים מאוחר יותר. על פי מחקר אחר, "ינשופי הלילה" נוטים להיות עצלנים יותר מאשר אלו שקמו מוקדם. זה חל גם על ילדים! מחקר אחד מצא כי ילדים שישנו מאוחר והתעוררו מאוחר יותר היו מותשים יותר מאלה שהתעוררו קודם לכן.

4. לשמור על משקל בריא ולהיות בריאים יותר

אנשי הלילה הם גם בסיכון מוגבר של עלייה במשקל. על פי מחקר אחד, שינה מאוחרת יכולה לגרום לכם לצרוך יותר קלוריות לקראת סוף היום. אלה שישנים מאוחר גם נוטים לאכול פחות פירות וירקות ולהתמכר למזון מהיר יותר מאשר האנשים שמתעוררים מוקדם. אנשי הלילה, בניגוד לאנשי הבוקר, נטו להיות בסיכון גבוה יותר לבעיות לב וכלי דם והפרעות במערכת העיכול, כמו גם למחלות לב וכלי דם.

5. ציונים טובים יותר

כתבות שבריא לדעת
ניקוי רעלים מהגוף

8 דרכים יעילות לניקוי הגוף מרעלנים

איך להרגיע סטרס

איך להוריד סטרס (תוך פחות מחמש דקות)

אתם יכולים לבצע משימות טוב יותר אם אתם מתעוררים מוקדם. במחקר אחד, לסטודנטים שהגדירו את עצמם ככאלו שמתעוררים מוקדם או "אנשי בוקר" היו ציונים טובים יותר מאלו שהתעוררו מאוחר יותר.

6. סיכוי נמוך יותר של דיכאון ומחלות נפשיות

התעוררות מאוחרת בבוקר נמצאה כקשורה לסיכון מוגבר להתנהגות בולימית, דיכאון והפרעות רגשיות עונתיות.

7. להרגיש בריאים יותר!

להתעורר מוקדם לא רק קשור לבריאות שלכם בפועל, אלא גם לאיך אתם מרגישים לגבי עצמכם. זה עלול לגרום לכם להרגיש שאתם מובילים חיים בריאים יותר! כפי שעולה ממחקר אחד, אלה שישנו מוקדם והתעוררו מוקדם בבוקר היו בעלי דירוג בריאותי גבוה יותר .

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות, נפש

7 דברים שאף אחד לא סיפר לכם על דיכאון

שקדים בראים לעור

9 מזונות שיעזרו לבריאות העור שלנו

מה הוא הזמן הנכון לעשות מקלחת: בוקר או ערב?

6 תופעות לוואי מדאיגות של מיץ סלק שאינכם מכירים

באותו נושא