תפוח עץ ירוק מרזה

תפוח ביום יכול להעיף את השומנים העודפים

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בהצטרפו לערוץ
הצטרפו לערוץ

ישנן אינספור דיאטות שכל אחת מנסה להיות הטובה ביותר. אך האם אנחנו באמת צריכים להסתבך? אולי יש אפשרות פשוטה ודרך קלה לירידה במשקל? יכול להיות שתפוח אחד ביום יכול להעיף את השומנים העודפים? בואו נבדוק.

תפוח גרנד סמית מתגלה לא רק כבריא אלא כלוחם של ממש בכל הנוגע לירידה במשקל וטיפול בהשמנה. התפוח הירוק נחקר על ידי אוניברסיטת וושינגטון סטייט ולשמחתנו, הוא לא רק טעים אלא יכול לסייע באחת התופעות המציקות לכולנו.

 

מחקר על תפוח מזן גרנד סמית

החוקרים בחנו תפוחים מזנים שונים וגילו כי זן גרנד סמית הוא המשמעותי ביותר בכל הנוגע לתהליך ירידה במשקל ולחימה בהשמנה. החוקרים מגלים כל הזמן עוד מידע על פלורת המעיים שלנו ומגלים כי הנושא רלוונטי לכל אורך החיים שלנו, לא רק לתהליכי ירידה במשקל. החוקרים יודעים כי חיידקים מסוימים יכולים ליצור מערכת חיסונית טובה כשהם עולים על החיידקים הלא טובים.

היום אנחנו יודעים כי-70% ממערכת החיסון שלנו שוכנת במעיים וכי רירית המעיים היא המקום בו נוצר רוב הנוירוטרנסמיטר סרוטונין. רבים מאיתנו מכירים את המושג ״פרפרים בבטן״ ומרגישים מועקה בבטן כשאנחנו עצבניים. הסיבה לכך היא שהמעיים הם כמו המוח השני שלנו.

 

אז מה הקשר לתפוחי גרנד סמית

החוקרים בחנו לעומק את תפוחי גרנד סמית ומצאו כי הם גלי סוכר, שופעים בסיבים תזונתיים ומכילים פוליפנולים שמסייעים ליצור הרגשת שובע ובעקבות כך יכולים להוביל להורדת קילוגרמים עודפים וזה לא הכול. החוקרים מצאו כי החיידקים הטובים והבריאים במעיים שלנו אוהבים תפוחים ירוקים. הם אוהבים את התרכובות הבלתי ניתנות לעיכול שבתפוח גרנד סמית ואותן תרכובות עוזרות להן להתרבות.

כאשר התרכובות השונות מגיעות אל המעי הגס מתחיל להיווצר איזון בריא של חיידקי המעי הגס וכתוצאה מכך מתחילים תהליכים מטבוליים המפחיתים דלקתיות, יוצרים תחושת סיפוק ומאזנים בין החיידקים הבריאים לאלו הלא בריאים. המחקרים מצביעים כי אכילת תפוח ירוק אחד בכל יום יכול לסייע באופן הבא:

  • אכילת תפוח ביום משנה את פלורת המעיים וגורמת לה להתנהג כאדם רזה ומרחיקה את התשוקה לאוכל
  • אכילת תפוח ביום יכולה לסייע תודות לסיבים המיוחדים ששומרים על תחושת השובע במשך שעות רבות
  • אכילת תפוח לפני הארוחה יכולה להוביל להפחתת הקלוריות מתוך האוכל שאנחנו אוכלים ב-15%

 

הפלורה של המעיים משפיעה על השומנים

לפלורה של המעיים השפעה על ההשמנה ועל תהליכי ההרזיה. תפוחים ירוקים מזן גרנד סמית יכולים להיות מצוינים עבור התהליכים הללו והם לא היחידים. מזונות מותססים, מזונות העשירים בפרוביוטיקה כמו ארטישוק, בצל, כרוב כבוש,  חמוצים ונוספים יכולים כולם לשפר את האיזון של פלורת החיידקים במעי ולהפוך אותה לחיובית.

את כל המזונות הללו קל להוסיף לתזונה היום יומית וכל זאת בלי לעשות שינוי גדול בחיים. המזונות הללו ממש מאכילים את החיידקים הטובים (ולא צריך הרבה מהם). החיידקים הטובים מתרבים והופכים לשחקן דומיננטי המשפיע לחיוב על תהליכי הירידה במשקל. בנוסף לתפוחים ניתן לצרוך פרוביוטיקה בתוסף כששילוב של השניים יכול להוביל למעי בריא עוד יותר ולסייע לאלו שמנסים לרדת במשקל ולהיפטר משומנים עודפים.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

6 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
אלחנן
לפני 1 חודש

שאלה
יש הבדל אם התפוח חי או אפוי?

ישראל
Reply to  אלחנן
לפני 1 חודש

לפי דעתי מבחינה קלורית לא אבל מבחינת הערכים התזונתיים – במיוחד הויטמינים והאנטיאוקסידנטים , עדיף חי מאשר אפוי

מירי
Reply to  אלחנן
לפני 1 חודש

ברור!!!!!!
רק חי כי אז כל הויטמינים ֫עדיין חיים בו

ויניצקי טמיר נילי
לפני 1 חודש

ממתי סרטונין נוצר במעיים ??זה מידע לא מרויק בלשון המעטה !!!

לילי פרסול בת 86
לפני 1 חודש

כן אפשר להוריד שומנים אם אוכלים תפוח ביום אבל רק תפוח לא יותר ♥️

לילי פרסול בת 86
לפני 1 חודש

אפשר אם אוכלים רק רק
תפוח לא עוד דברים♥️

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו