זה הסיבות שחשוב לנקות את השיש במטבח

8 דברים בבית שכדאי לנקות בתדירות גבוהה יותר ממה שמנקים בדרך כלל

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בקבוצות הוואטסאפ
קבוצות הוואטסאפ

אפשר להאשים את לוח הזמנים הקדחתני שלנו במשך שבוע העבודה, אבל כולנו עלולים להיות קורבנות לעצלות. אחרי שאנחנו מבלים יום שלם בעבודה ואנחנו עייפים, הדבר האחרון שאנחנו רוצים לעשות הוא לחזור הביתה ולהתחיל לנקות. אבל מתוך הנחה שאנחנו אנשים רגישים שאוהבים לחזור הביתה לבית נקי ולהימנע ממחלות,

להלן 8 דברים שמומלץ לתת להם עדיפות ברשימת מטלות ניקיון מומלצות.

1. כיור המטבח

הכיור במטבח הוא המקום שבו נשמרים הכלים המלוכלכים, ובאופן טבעי החיידקים עלולים להתיישב עליהם. לכן, מומלץ להקפיד לרוקן מדי לילה את כיור המטבח ולקרצף אותו. אם לא רוצים להשתמש בתרסיסי חיטוי, סודה לשתייה ולימון יעשו את העבודה וישמרו על ניקיון הכיור, וכך כבונוס, כשתיכנסו למטבח שלכם בבוקר למחרת, יקדם אתכם ריח של לימונים טריים במקום של אוכל ישן.

2. מטליות הניקוי של המטבח

על המטליות עלולים להצטבר הרבה חיידקים מאחר וזו הדרך הקלה שלהם להתרכז במקום אחד. כל אזור שבו מכינים אוכל, מחייב הקדשת תשומת לב נוספת ולכן לא מומלץ להתעלם מהמטבח. המטליות במטבח באות במגע עם כל סוגי המזון והן משמשות לניגוב הדלפקים. אם המטליות נשארות רטובות, יש בהן מים עומדים. כשהם לא נשטפים כמו שצריך הם מעלים ריח רע, וכדי לנקותם היטב, מומלץ להשרות אותם בתערובת של אקונומיקה

3.שלטים

כל אדם בבית מחזיק את השלטים ולא יודע מה זה מביא איתו. שלטים מלוכלכים עלולים להוות מקום קינון לכל סוגי החיידקים שעוברים אחר כך לשאר בני המשפחה. כדי לא להסתכן, מומלץ לנגב את השלטים באמצעות מגבון חיטוי למען בטיחותכם.

4.טלפונים

מסך הטלפון נוגע בפניכם בידיים במשך כל היום. אם שמתם לב שהופיעו פצעונים בצד הפנים, יתכן וזה בגלל הטלפון. עשו לכם הרגל, כפי שאתם שוטפים מדי יום את הפנים גם בסוף היום, נקו גם את הטלפון עם מגבון חיטוי וכך בריאות עורכם תישמר.

5. מגבות האמבטיה

באיזו תדירות אתם מחליפים את המגבות? אם מדי כל שלושה ימים, מומלץ לעשות זאת לעתים קרובות יותר. מגבות רחצה לחות מהוות אזור להצטברות חיידקים. במיוחד אם משאירים את המגבות במקלחת, צריך להחליף אותן לעתים קרובות יותר מאחר והן לא מתייבשות לגמרי.

6. מיקרוגל

במיקרוגל משתמשים הרבה מאד ולכן מותזים על הדפנות שלו הרבה מאד סוגי מזון. עם זאת, זה אחד מהפריטים במטבח שמשתמשים בו הרבה מאד והכי הרבה גם מתעלמים ממנו. רובנו לא מנקים את המיקרוגל כמו שצריך, או יותר נכון כפי שאמורים לנקות אותו. למרבה המזל זה הרבה יותר פשוט ממה שחושבים. מומלץ פשוט לחמם במיקרוגל קערה של מיץ לימון עם מים ולאחר מכן לנגב את חלקו הפנימי. המיקרוגל ייראה ויריח טוב כמו חדש.

7. תיקי יד

אצל רוב הנשים תיקי היד הם המקום שבו שוכבים רוב הדברים. נוטים לשים בהם בהיסח הדעת כל מיני דברים, כריכים שלא סיימנו לאכול, שטרות ומטבעות שונים. לכן, מומלץ להקפיד ולנקות את התיק לפחות פעם בשבוע וכך זה מארגן אותו. כדאי לזרוק את כל הדברים שלא צריכים ובכך לשמור על התיק מסודר.

8. מקררים

ניקוי המקרר נראה כמשימה קשה שדורשת הרבה מחויבות. אבל זה רק נראה כך, אם לא מנקים אותו לעתים קרובות מספיק. כל כמה ימים מומלץ לעבור על כל מה שיש במקרר ולזרוק את הדברים שלא צריכים. שימוש במיכלים שקופים לאחסון מזון יכולים לעזור ולמנוע בזבוז של אוכל. לפחות פעמיים בשבועיים מומלץ לרוקן את המקרר ולשטוף את המדפים. המקרר צריך להריח נקי.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

15 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
ג׳ודי
לפני 7 חודשים

כתבה מעולה, מדויקת וחשובה!

קלייר
לפני 7 חודשים

מוזר, לי תמיד אמרו שהמקום הכי נקי בבית, הוא הכיור. למה? כי שם תמיד יש סבון. שוטפים כלים עם הסבון. הוא כל הזמן זורם שם. אלא אם נשארים שם סירים וצלחות כמה ימים טובים, וזה קורה אצל הרבה, ואז החיידקים חוגגים. רק שם מקפידים על חומר מלבין. לכן הוא המקום הנקי ביותר

Shoshana
לפני 7 חודשים

Thanks for the information 🤙🤙

טרובדור
לפני 7 חודשים

בחיי הארוכים מעולם לא ניקיתי את המקרר ושום דבר לא קרה. גם לא נוצר שום ריח מיוחד. מצעים אני מחליף פעם בכמה חודשים. את הסלון מנקה רק אם אורחים נדירים מגיעים. עשר דקות עם שואב אבק ומגב עם סמרטוט לח חד פעמי. את שני החדרים האחרים והמקלחת אולי פעם בחצי שנה. לא ממליץ על הדרך שלי שנובעת מעצלות אבל לעולם לא אבין את המכורים לניקיון. זה משעמם רצח.

רונית
Reply to  טרובדור
לפני 7 חודשים

חחח אהבתי

רות אברהם
Reply to  טרובדור
לפני 7 חודשים

יקירי לשמור על בית נקי אין זה אומר להיות מכור לניקיון.איך הגעת לזה ?

שולה סונסול
לפני 7 חודשים

מעולה.

אלי
לפני 7 חודשים

טוב עשייתך שפרסמתם על 8 שכדאי לנקות
בבית מטבחכיור מקרר מגבות פלאפון מסך ועוד הרבה דברים

אנו
לפני 7 חודשים

ההצעות שפורסמו באמת אבל!
לנשים מטונפות!

-מי שם סנדויץ בתיק?
-מי שם מגבות לחות באמבטיה ולא לייבוש או החלפה?!
– מי לא מנקה כיור מטבח וכיור אמבטיה?!
כנ"ל, ניקוי מקרר ומיקרוגל במיידי!
שכחתם! מה עם שירותים?!

כתבה ממש, ממש מיותרת!

רות אברהם
Reply to  אנו
לפני 7 חודשים

הכתבה אינה מיותרת בכלל !!!!! יש הרבה אנשים עצלים שביתם מלוכלך מאודדדד. לא ניתקלת בבתים כאלה? וכל הכבוד שאת שומרת על נקיון.

אלין
לפני 7 חודשים

כתבה מעניינת. תודה

Gal
לפני 7 חודשים

איזה כיף. זה בדיוק מה שאני עושה. ממליצה גם לבדוק מדי שבוע את ארון התבלינים או הקטניות. ממליצה לאחסן קטניות וחלק מהתבלינים במקרר או מקפיא

רז.
לפני 7 חודשים

חשוב מאוד!
זו תחושה בריאה ונפלאה שהכל נקי ומסודר.
חשבתי שבעקבות מגיפת הקורונה תהיה לאנשים יותר מודעות לסדר ונקיון.

רות אברהם
לפני 7 חודשים

מעולה, נכון צודק. כיף לשמור על נקיון ואף יותר מהנה לא להתעצל.

תות נח המון
לפני 6 חודשים

זה ברור ל כאילו דא?!

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו