בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

10 דרכים בהן חשיבה חיובית משנה את החיים שלכם

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

כולנו שמענו את האמירות על כוחה של החשיבה החיובית. אבל מה שרבים מאתנו לא שמעו עליו הוא הכוח שיש למחשבות החיוביות האלה על הבריאות הגופנית ועל הסביבה החברתית שלנו. אם יותר מאיתנו היו מודעים לתועלת חוץ ממצב נפשי פשוט, דמיינו לעצמכם באיזה עולם נוכל לחיות. שנו את דעתכם, שנו את חייכם.

הנה 10 דרכים בהן לחשוב באופן חיובי יכול לשפר את הבריאות שלכם:

החשיבה החיובית יכולה לשפר את הבריאות הפיזית:

1. חשיבה החיובית יכולה לשפר את מערכת החיסון.

המחקר הרפואי העולמי מתמקד בדרכים כדי לשפר את תפקוד המערכת החיסונית. מחקרים פסיכולוגיים מצאו כי אנשים התאוששו ממחלות כגון שפעת והצטננות מהר יותר לעומת אנשים שיש להם דפוס מחשבה שלילי יותר.

2. חשיבה חיובית יכולה להוריד לחץ דם.

על ידי חשיבה חיובית יותר, הלחץ הופך להיות פחות גורם בחיים שלכם. כתוצאה מכך, כל תופעות הלוואי השליליות מהלחץ גם מתבטלות. מחלת לב, לחץ דם גבוה, ואפקטים אחרים הקשורים ללב יהיו פחות משמעותיים אם לא יבוטלו לחלוטין. זה לא רק מצב נפשי, חשיבה חיובית יכולה ממש להציל את חייכם.

3. מחשבה חיובית מגבירה את יכולת ההתמודדות

לאנשים שיש להם מחשבות חיוביות יש גם כישורי התמודדות טובים יותר. כתוצאה מכך, הם טובים יותר בריפוי לאחר נסיגה רפואית. לא רק מערכת החיסון משתפרת כאמור, אלא גם ריפוי לאחר ניתוחים, שברים, ופציעות חריפות אחרות.

4. חשיבה חיובית מגדילה את תוחלת החיים

כתבות שבריא לדעת
מאכלים שגרמים לנו להזדקן

אלו 8 המזונות שגורמים לנו להזדקן (ושכדאי להגביל אותם)

דרכים ליהרדם מוקדם

6 צעדים פשוטים שיגרמו לכם ללכת לישון מוקדם

בממוצע, לאנשים עם כוח של חשיבה חיובית תוחלת החיים גדולה ב10 שנים בממוצע מאלו עם מחשבות שליליות. זאת בשל כל היתרונות פיזיים המאפשרים לכם ליהנות מבריאות משופרת ותפקוד פיזי תקין גם בשנות הזהב שלכם.

5. חשיבה חיובית מטשטשת תחושת כאב.

אף אחד לא רוצה לסבול כאב, אבל יש פעמים שבהן ייתכן שלא תהיה לכם ברירה. עם חשיבה חיובית, הכאב פוחת.

6. מחשבות חיוביות מביאות כישורי מנהיגות.

אנשים שיש להם מחשבות חיוביות נוטים להיות יותר בעמדות ניהול בעבודות. באופן דומה, אנשים בעלי מחשבות חיוביות יותר נוטים יותר להתקדם לעמדת מנהיגות. מחקרים מראים כי אנשים חיוביים נוטים להיות יותר אחראיים.

7. עם מחשבות חיוביות נהנים מהחיים יותר.

לאנשים שיש להם מחשבות חיוביות יותר יש אהבה טובה יותר לחיים. הם לעתים קרובות יותר חברתיים, יוצרים אינטראקציה עם אנשים והקהילה שלהם, נהנים מהסביבה שלהם במלואם.

8. חשיבה חיובית מעלה דימוי עצמי.

הערכה עצמית היא תוצר לוואי טבעי של חשיבה חיובית. אם אתם חושבים חיובי, אז יהיה לכם יותר ביטחון בעצמכם. ושוב, אנשים נמשכים לאנשים עם מנה בריאה של הערכה עצמית.

9. החשיבה החיובית עוזרת ליצור קשרים בריאים יותר.

יחסים הם אולי הדבר הקשה ביותר לשליטה בחיים עבור אנשים רבים. אבל מחקרים מראים כי אנשים עם השקפה חיובית לא רק מוצאים את השותף המושלם שלהם, אלא נשארים נשואים יותר.

10. מחשבה חיובית מייצרת מיומנויות.

עם חשיבה חיובית מגיעה יותר מודעות חברתית ומיומנויות התמודדות טובה יותר. אנשים מקבלים החלטות טובות יותר עם דברים כמו שתייה, פעילות גופנית ואכילה טובה יותר. הם מודעים יותר מבחינה חברתית למעשיהם וכיצד הם נתפשים. הם נוטים פחות להיכנע ללחצים חברתיים שאינם טובים להם.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

8 דרכים מוכחות להפחתת הקמטים בפנים באופן טבעי

הסוד להקלה על כאבי גב נמצא ברגליים! בצעו 5 תרגילים ב 15 דקות

כדור טניס עוזר להיפטר מכאבים בכף הרגל

כך תוכלו להיפטר מכאבים בכף הרגל בתוך כמה דקות!

8 מזונות שחיוניים כדי להגביר את הסיבולת !

באותו נושא