בריא לדעת

10 טריקים פסיכולוגים כדי להוריד במשקל

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
הצטרפו בחינם לקבוצת הוואטסאפ שלנו, מספר החברים מוגבל!
וואטסאפ vip

אם אתם רוצים את האוכל, עזבו זאת, אם אתם צריכים אותו, אכלו. זה בסדר להשאיר קצת אוכל בצלחת. חשבו את הקלוריות במזון שנמצא מולכם והימנעו מהסחות דעת כגון טלויזיה, ושימו לב למה שאתם אוכלים, או טועמים, ועד כמה בטנכם מלאה. השתמשו בצלחות קטנות יותר ובמזלגות גדולים יותר, ושתו משקאות שהם עם קלוריות רבות מכוסות גבוהים, כדי לשכנע את מוחכם לאכול פחות.

נסו את הטריקים שלהלן, כדי להוריד במשקל

  • שאלו את עצמכם שאלות.
  • צרו רשימה של מאכלים שאתם סולדים מהם.
  • שימו לב למה שאתם אוכלים.
  • השתמשו בצלחות קטנות יותר.
  • שתו משקאות עם קלוריות מכוסות גבוהים.

מחקר גילה שאנחנו יכולים לתעתע במוח שלנו לכך שיאכל פחות, אך עם זאת, עדיין להרגיש שזה הספיק. ואותם טריקים פסיכולוגיים שימשו אנשים רבים כדי להוריד ולשמור על משקלם. נסו אותם למען עצמכם, וככל שתעבדו על זה, ככה תורידו כמה ק"ג.

שאלו את עצמכם שאלות

כשאתם מקבלים עוגיה, שאלו את עצמכם אם זה שווה את הקלוריות. כמו כן שאלו את עצמכם אם יהיה טוב יותר לאכול את אותה עוגיה, או קערת צ'ילי מאוחר יותר. בדרך כלל, הזכירו לעצמכם שאם אתם אוכלים מזונות בריאים, פירוש הדבר שתאכלו יותר. כמו כן זה גם יהיה הרבה יותר משביע מאשר עוגיה אחת. שאלה מצויינת נוספת שאתם יכולים לשאול את עצמכם היא, "האם אני צריך אותה, או רוצה אותה?" אם אתם רוצים אותה, עזבו זאת. אם אתם צריכים אותה, איכלו.

השאירו תמיד אוכל בצלחת שלכם

במשך שנים, ההורים אומרים לילדים "תנקו את הצלחת שלכם." זהו שעור גרוע. אין צורך שתנקו את הצלחת שלכם. אתם יכולים תמיד לשמור את מה שהשארתם, כדי לאכול מאוחר יותר, או ביום שלמחרת. שינוי כזה בצורת החשיבה, מגדיר את הצורך שלכם לאכול את כל מה ששמתם בצלחת. אכלו כמה שאתם צריכים, והשאירו את שאר האוכל עד שתרגישו צורך לאכול שוב.

 

הפכו זאת למעין משחק

שחקו משחק קטן עם עצמכם, כדי לראות עד כמה קרוב אתם יכולים להגיע לכמות הקלוריות האידיאלית שלכם בכל יום. זה יכול להיות משחק מהנה כדי לברר מה אתם יכולים, ומה אינכם יכולים לאכול, כדי להישאר בטווח הרצוי. המוח שלכם ייהנה מכך כל כך, עד שאפילו לא תבינו שאתם אוכלים פחות.

 

החליטו שאתם סולדים ממזונות מסויימים.

אתם אוהבים את המבורגר, אך שונאים אותו, בגלל שהוא עלול להרוס לגמרי את הדיאטה שלכם? התבוננו על המידע המקוון לגבי ממה הוא עשוי ועל סיפורי האימה שמגיעים מעובדי מק'דונלדס. זה אמור להדחיק את הרצון שלכם ממנו, וזה אומר שתוכלו להשתמש באותן קלוריות כדי לאכול הרבה יותר סוגי מזון בריאים יותר.

 

הקדישו תשומת לב למה שאתם אוכלים

אנשים רבים יצפו בטלויזיה או יישבו מול המחשב תוך כדי אכילה. בסופו של דבר, הם יאכלו הרבה יותר מאשר אם הם היו מקדישים תשומת לב למה הם אוכלים. כשאתם אוכלים, טעמו את מה שאתם אוכלים ושימו לב לקיבה שלכם. ככל הנראה תרגישו שבעים הרבה לפני שתסיימו את האוכל מהצלחת.

 

השתמשו בצלחת קטנה יותר

גדלי המנות המודרניות, גורמים למאבק הגדול ביותר של האנשים, כשהם מנסים להוריד במשקל. כשאתם משתמשים בצלחת קטנה יותר, תוכלו להתאים לה את האוכל כמה שיותר. תחשבו שאתם אוכלים הרבה, בגלל שהצלחת מלאה. רק אל תמלאו אותה שוב ושוב !

 

כתבות שבריא לדעת

לעולם אל תוציאו אגורה עבור המשקאות האלה! זה מה שהם עושים לעצמות שלכם

10 תרגילים ששורפים קלוריות יותר מריצה

שכנעו את עצמכם פסיכולוגית, כדי לאכול פחות

כשאתם עומדים לאכול, אמרו לעצמכם שאתם עומדים לאכול משהו באמת טעים וזה אמור למלא אתכם. רק בכך שתאמרו זאת לעצמכם, זה יציב אתכם במסגרת הנכונה של המוח, כדי לחשוב באמת שהמזון הבריא שאתם אוכלים, הוא טוב. כמו כן תרגישו מלאים מהר יותר.

התאימו את המפה לכלים

חוקרים גילו שאנשים יאכלו פחות אם הם יאכלו בצלחת בעלת אותו צבע כמו מפת השולחן. הם משערים שזה קשור לאפקט האשלייה של Delboeuf – מה שגורם לצלחת להיות פחות מורגשת.

שתו משקאות עם קלוריות מכוסות גבוהים

כוסות גבוהים יותר שאינם רחבים, יכילו פחות כמות גדולה של משקה, אולם זה הרבה יותר. זה גורם לאנשים לחשוב שהם שותים יותר ממה שבאמת, שזה דבר טוב, מאשר לשתות הרבה משקאות עתירי קלוריות.

 

השתמשו במזלג גדול יותר

השימוש במזלג גדול יותר, יכול לתפוס יותר אוכל, אך אתם לא מאמינים שהפה יכול להכיל את הכל, לכן אתם לוקחים ביסים קטנים יותר. אנשים עם מזלגות קטנים יותר, בדרך כלל לוקחים ביסים גדולים יותר, בגלל האשלייה שמזלג קטן, לא מכיל הרבה אוכל.

 

נסו את הטריקים הללו כשאתם מנסים להוריד ממשקלכם. יתכן וזה כל כך יעזור לכם, שתופתעו לגלות עד כמה הדיאטה קלה יותר.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
פינטרסט
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

בריא לדעת בשבילך

בריאות

8 סימני אזהרה של זרימת דם ירודה ולקויה

דלקת פרקים: מזונות שכדאי לאכול או להימנע מהם!

14 יתרונות בריאותיים מדהימים שמקבלים מאכילת ברוקולי

5 היתרונות הבריאותיים של הלפת שצריך לדעת עליהם

באותו נושא