5 דברים שיקרו אם תאכלו חופן אגוזי קשיו בכל יום

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בהצטרפו לערוץ
הצטרפו לערוץ

למרות שנעשו מחקרים תזונתיים המראים שקשיו הוא אחד המאכלים הבריאים ביותר,

עדיין יש מחקרים מדעיים מעטים  שנעשו על היתרונות הרפואיים האפשריים של הקשיו. בגלל האקלים הלח שלהן מדינות כמו ברזיל, ניגריה, ומוזמביק אחראי על מרבית ייצור הקשיו.

והנה כמה מהדרכים הרבות שהקשיו יכול להועיל לנו. . .

1. טיפול טבעי לטיפול בדיכאון-
קשיו מכילים חומצת אמינו חשובה, טריפטופן, האחראית על ויסות מצב הרוח, שמירה על התנהגות מאוזנת יותר ולשיפור  איכות השינה. לעומת זאת,לא תרגישו לחוצים, חרדים או מדוכאים.

שני חופנים של קשיו מכילים את אותה הכמות של טריפטופן כמו ברוב תרופות המרשם נוגדות הדיכאון  אבל ללא תופעות הלוואי השליליות המגיעות יחד איתם.

2 הגנה על העיניים-
ניוון מקולרי הוא אחד הגורמים המובילים לאובדן ראייה, אפילו לקטרקט וגלאוקומה.

למרבה המזל, אגוזי קשיו מכילים נוגדי חמצון, וזאקסנטין, שנספגים בעיניים ונותנים להם הגנה טובה יותר מפני קרני ה UV המזיקות. בנוסף זאקסנטין מספק את נוגדי החמצון המסייעים למניעה ניוונית מקולרית הקשורה  לגיל.

3. הגברה בקצב חילוף החומרים.
אגוזי הקשיו מלאים בויטמינים מזינים כך שהם בטוח יזרזו את חילוף החומרים אצלכם ואפילו יעזרו לכם לרדת במשקל. מנה של 100 גרם של אגוזי קשיו נותנת לך יותר מ -30% מהצריכה היומית המומלצת של ויטמין B6. בנוסף, ויטמינים אלה יפחיתו את הסיכון בהתפתחות homocystinuria, ומבטיחים  שחילוף החומרים אצלכם פועל בצורה חלקה ויעילה

4. מעולה ללב
יתרון נוסף של אגוזי קשיו הוא בכמויות הגבוהות של חומצות palmitoleic והחומצה האולאית. שתי חומצות השומן הנ"ל החיוניות, ידועות כמורידות רמות הכולסטרול LDL, ומעלות את רמות הכולסטרול HDL. דבר זה עוזר בהפחתת הסיכון לשבץ, התקף לב, ומפחית את הסיכוי לפיתוח מחלת לב כלילית בשלב מאוחר יותר בחיים.

5. מקור טוב לקלוריות
אגוזי הקשיו אולי קטנים אבל הם מכילים כמות מפתיעה של קלוריות. הם מספקים את האנרגיה הנחוצה כדי לצלוח ימים עמוסים. בנוסף, הם עשירים בויטמינים ומינרלים .

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו