5 סיבות לכך שאתם תמיד צריכים להתקלח לפני השינה, סיבה מס' 3 תשכנע אתכם!

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בהצטרפו לערוץ
הצטרפו לערוץ

 

זה אולי נשמע כמו רעיון טוב לעשות מקלחת קרה ומרגיעה ביום קיץ חם, אבל אם אתם מנסים להירגע אחרי יום מתיש,

אולי כדאי שתחשבו מחדש על המקלחת שלכם. מחקרים מראים כי הסיבה לכך שהגוף שלנו מרגיש חם בלילה היא בגלל שגלי חום יוצאים מהגוף בזמן שאנו ישנים.

עם זאת, אם תעשו מקלחת חמה לפני השינה זה יכול לעזור להקל על המתח והחרדה שהצטברו לאורך כל היום, ולעזור להאט את הקצב שבו הגוף מפיץ חום, מה שהופך את המעבר לתוך השינה לקצת יותר קל. הנה מספר יתרונות למקלחת לפני השינה:

1. מרגיע מיגרנה.
אחד הגורמים העיקריים הקשורים לנדודי שינה. אם אתם זקוקים להקלה מהירה אתם יכולים לנסות לעשות מקלחת חמה, או פשוט לעמוד עם הראש מתחת למים זורמים וחמים במשך 30 שניות, זה צריך להספיק כדי להקל על הכאב העצבי.

2. מנקה את הריאות
הצטברות של ליחה ואף סתום הם תסמינים שיובילו להפרעות קשות במהלך השינה. אבל מקלחת חמה יכולה להיות התרופה לה אתם זקוקים על מנת להגיע לשינה יותר מספקת. האדים שבהם מתמלאת האמבטיה עוזרים לנקות את הליחה מהריאות, ולנקות את האף.

3. מחסל אלרגיות.
תסמיני אלרגיה של מעברי עונות בעיקר, עלולים לגרום לנו לבעיות לא נעימות כשאנו מנסים ללכת לישון בלילה. ישנם אלרגנים שיכולים להיאחז בעור, בבגדים, ויכולים לחדור לגוף אפילו בשאיפה. לכן חשובה המקלחת כדי לשטוף את כל מה שהצטבר על הגוף שלנו במשך היום.

4. מנקה את הגוף משמנים

מצב לא נעים שעלול לקרות, הוא להיכנס למיטה עם עור שמנוני שגורם לסדינים להידבק עם כל תזוזה שלך. כל מה שעליכם לעשות זאת מקלחת קצרה. בנוסף להורדת השמנים מהעור, ישנה השפעה על לחות העור שלכם. החום של המקלחת פותח את הנקבוביות ומאפשר להם לספוג קרם בצורה יעילה יותר.

5. מסייע בהורדת מתחים מהגוף

כאבים בכתף, צוואר תפוס וכאבי ראש ממתח הם צרות נפוצות ביותר שהחיים מזמנים לנו. מקלחת חמה היא דרך מצוינת לגרום לזרימת דם בריאה בעורקים, דבר אשר מסייע בהרגעת השרירים שלכם, ומאפשר לגוף להירגע לגמרי.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו