בריא לדעת

6 מזונות אשר גורמים לדלקת בגוף שלכם

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
הצטרפו בחינם לקבוצת הוואטסאפ שלנו, מספר החברים מוגבל!
וואטסאפ vip

מחקרים מראים כי דלקת כרונית יכולה לעזור לפתח מגוון רחב של מחלות הקשורות לגיל, כולל סוכרת, מחלות לב וכלי דם ומחלות אוטואימוניות.

המילה 'דלקת' לא ממש מעוררת דאגה רבה, נכון? למעשה, אנשים רבים מקשרים דלקת עם נפיחות ולא משהו שצריך לדאוג לגביו. עם זאת, דלקת יכולה להיות למעשה דבר מסוכן מאוד.

מוזר ככל שהדבר נשמע, דלקת היא למעשה מנגנון הגנה הכרחי של הגוף: דלקת היא הניסיון של הגוף להגנה עצמית; המטרה שלה היא להסיר גירויים מזיקים, כולל תאים פגועים, מגרים או פתוגנים – ולהתחיל את תהליך הריפוי.

לא כל כך מפתיע, כי הדיאטות שלנו משפיעות על התגובה הדלקתית בגוף. באמריקה – יחד עם מדינות מפותחות אחרות – אלה חדשות רעות; מכיוון שהמדפים שלנו מצוידים עם מזון מעובד ומרכיבים מעובדים.

הנה 6 מזונות הגורמים לדלקת בגוף:

1. כל דבר מטוגן

למאכלים מטוגנים בדרך כלל קיימת שכבה עבה של שומן.

מאכלים מטוגנים מוכנים בטמפרטורות שבין 177-191 מעלות צלסיוס. בטווח זה, המזון עובר תהליך גליקציה שאינו בריא. למעשה, הגוף תופס את תוצרי הלוואי האלה כאיומים ויוזם תגובה דלקתית.

2. מזון המכיל שומני טרנס

בעבר, מזונות מעובדים היו ידועים לשמצה מכיוון שהם מכילים רמות מוגזמות של שומני טרנס.

הסיבה לכך היא ששומני טרנס פוגעים בתאים המקיפים את כלי הדם שלנו; כמובן, הם מעוררים דלקת. במחקר שפורסם על ידי המכונים הלאומיים לבריאות, צריכת TFA (חומצת שומן טראנס) קשורה באופן חיובי לסימנים של דלקת מערכתית.

3. לחם לבן

לחם לבן ופסטות מתפרקים במהירות לסוכרים ונספגים בגוף. מוצרים אלה גורמים לדלקת.

מחקר שפורסם ב Journal of Nutrition מקשר גרגירים מעודנים (כולל לחם לבן) עם ריכוז גבוה יותר של חלבונים דלקתיים בדם.

4. אלכוהול

אלכוהול הוא לא מזון, אבל מהסכנות הנשקפות ממנו על בריאות האדם לא ניתן להתעלם; במיוחד, התגובות הדלקתיות שעלולות לגרום לצריכה כבדה.

בתיאוריה, אלכוהול לא צריך להוביל לכל נזק מתמשך אלא אם כן הצריכה מוגזמת. הצריכה הכבדה, עם זאת, עלולה לאפשר לחיידקים לחדור דרך דופן המעי. כמובן, נוכחות של חיידקים יוזם תגובה אוטואימונית הכוללת גירוי ודלקת.

5. מונוסודיום גלוטמט

לאוהבי אוכל סיני: ייתכן שתרצו לקרוא את זה. מונוסודיום גלוטמט (MSG) הוא "משפר הטעם" הנפוץ ביותר בעולם, אשר עלול לגרום לדלקות. אם כי המנגנונים המדויקים שמאחורי התגובה אינם ידועים ומדוע צריכת MSG נחשבת כגורמת לדלקת בכלי הדם.

במילים פשוטות, מונוסודיום גלוטמט הוא לא אלמנט שהגוף האנושי מותאם אליו.

כתבות שבריא לדעת

5 סיבות לכך שהליכה עוזרת למנוע את הזדקנות המוח, לפי הסבר מדעי

איך להפוך אכזבה להזדמנות ומדרגה להצלחה

6. גלוטן

גלוטן – חומר בגרגרי דגנים וחיטה – הידוע בגרימת נפיחות ו / או בעיות עיכול. ממצאים אלו ואחרים משכנעים יותר ויותר אנשים להפסיק את צריכת החומר.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
פינטרסט
טלגרם

תגובות לכתבה

בריא לדעת בשבילך

כושר

13 היתרונות הבריאותיים בהליכה ברגליים יחפות !

5 דברים שיותר חשובים מהתעמלות

מחקרים מגלים: טיול בטבע מפחית מתח ומגביר את החסינות

10 טיפים על איך לחיות את הרגע ולהעריך את החיים

באותו נושא