8 סימנים של דלקת כרונית, ואיך לטפל בזה באופן טבעי

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בקבוצות הוואטסאפ
קבוצות הוואטסאפ

כתוצאה מהפעילות אנושית – כלומר, תהליכים תעשייתיים ומסחריים – העולם חשוף לכל סוגי הרעלים.

בניגוד למה שרבים מאמינים, דלקת כשלעצמה אינה מזיקה. למעשה, דלקת נורמלית היא תגובה של גוף בריא לפגיעה פיזית – הידועה בשם דלקת חריפה. דלקת חריפה היא תגובה פיזית הכרחית המאפשרת לגוף להירפא לאחר אירוע פיזי שלילי (למשל, שבירת עצם, חתך באצבע). בדלקת יש מגוון "מלכודות" וחומרים אשר מעכבים מזיקים כדי להסיר אותם מהגוף.

דלקת כרונית, לעומת זאת, היא מצב שעלול להזיק. אנשי מקצוע רפואיים וחוקרים קשרו דלקת כרונית למגוון של מצבים, כולל סוכרת, מחלת האלצהיימר ואפילו נשירת שיער. דלקת כרונית היא גם קשה לזיהוי ללא בדיקת דם מקיפה.

עם זאת, ישנם סימנים פיזיים שעשויים להצביע על דלקת כרונית. מאמר זה דן בשמונה סימנים אלה.

הנה 8 סימנים של דלקת כרונית:

1. כאבי בטן

דלקת יכולה לעורר פרקים של כאבי בטן, מכיוון שהבטן רגישה לחומרים המעוררים דלקת. פרקים כאלה כוללים לעתים קרובות התקפי שלשול ועצירות. בנוסף, אין זה מפתיע כי כל רמה של רגישות לגלוטן (מקור של דלקת) יכולה לעורר כאבי בטן.

2. תסמיני דיכאון

דיכאון ותסמיני דיכאון מורכבים מגורמים שונים. דלקת כרונית היא גורם אחד, לדברי החוקרים. רופאים רבים הגיעו למסקנה זו על ידי ציטוט של חולים מדוכאים הסובלים ממספר מצבים – מחלות לב וסרטן עור, למשל – אשר היו בעלי רמות גבוהות יותר של דלקת.

3. עייפות כרונית

מרי הרינגטון, מנהלת תוכנית מדעי המוח בסמית 'קולג', סבורה שדלקת היא ה"מפתח" עבור אנשים הסובלים מעייפות כרונית. הרינגטון מצטטת את הקשר הפיזי בין דלקת לבין מערכת העצבים המרכזית (המוח וחוט השדרה), ומציינת כי דלקת יכולה לשנות את המנגנון הכימי של המוח – החלק של המוח האחראי למחזורי שינה / התעוררות.

4. נדודי שינה

ייתכן שיש קשר בין נדודי שינה לבין דלקת כרונית. כמו כן, הצטברות רעילה יכולה להחמיר, ואפילו להתבטא, בפרקים של נדודי שינה. יש גם קשר ידוע בין נדודי שינה ובעיות בכבד, כמו גם קשר פיזי בין דלקת לבין בעיות עם הכבד. לכן, אנשי מקצוע רבים בתחום הבריאות ממליצים על ניקוי הכבד כדי לעזור להקל על תנאי אחד או שניהם.

5. בעיות עור

אנשים שחווים רמות גבוהות של לחץ (כולם?) מייצרים כמות גבוהה יותר של כימיקלים דלקתיים מאשר אלו שאינם. מכיוון שהעור שלנו נחשבכ אינדיקציה עיקרית לבריאות, זה לא מפתיע כי כימיקלים אלה יכולים להוביל, או להחמיר, מספר מצבי עור – כולל אקנה ופסוריאזיס.

6. כאבי ראש לעיתים קרובות

כאבי ראש כרוניים הם סימנים פוטנציאליים של רעילות גבוהה בגוף. לכן, כאבי ראש הם תוצר לוואי של הנטייה הטבעית של הגוף לטהר, וסימן ישיר כי תזונה לקויה עשויה להיות הסיבה השורשית (עוד על כך מאוחר יותר).

7. שינוי בצבע הלשון

מלבד העור, הלשון שלנו היא האינדיקטור הבא הטוב ביותר של רמות הרעילות של הגוף. מזונות המכילים כימיקלים רעילים (למשל פחמימות מזוקקות, שומנים לא בריאים) משנים את הריר של מערכת העיכול, וזה ניכר באמצעות לשון דהויה. כאשר זה קורה, הלשון לעיתים קרובות מתכסה בצבע לבן או צהוב לא טבעי.

8. שומן עודף בבטן

במחקר שפורסם בעיתון "השמנת יתר", החוקרים מצאו קשר בין רעלנים סביבתיים לרמות גבוהות של שומן בטן. זה לא המחקר הראשון שגוזר קשר כזה, מכיוון שחוקרים באוניברסיטת וושינגטון מצאו גם מתאם. החוקרים מאמינים כי רעלים מסוימים משפיעים על אופן אחסון השומן בגוף, וכי רעלים אלה יוצרים תגובה פיזיולוגית אשר מאחסנת שומן בבטן באופן לא פרופורציונלי.

הפחתת דלקת כרונית

עכשיו, אחרי שעברנו על כמה סימפטומים פיזיים שעשויים להצביע על דלקת כרונית כמקור, בואו נפנה את תשומת הלב שלנו לאופן שבו נוכל לטפל ביעילות במצב. בעת קריאת רשימה זו, תוכלו להבחין כי כל הפעולות המומלצות לא דורשות יותר מאשר שינויים פשוטים באורח החיים.

– צמצום או ביטול פחמימות מזוקקות: סוכר וקמח לבן הם שני מרכיבים אשר נמצאים בשפע במזונות מעובדים רבים. מרכז אריזונה לרפואה מתקדמת מעריך שהאמריקאים צורכים בממוצע יותר מ -160 ק"ג סוכר ו -200 ק"ג קמח לבן בשנה.

יש להגביל או לבטל לגמרי מזונות המכילים מרכיבים אלה, מכיוון שהם מעוררים את שחרורם של כימיקלים דלקתיים בגוף. המזונות הנפוצים ביותר הקשורים לרמות גבוהות של פחמימות מזוקקות כוללות: לחם, דגני בוקר, עוגיות, משקאות קלים, לחם ופסטה.

– צריכת אומגה נכונה: חומצות שומן אומגה 6 יכולות לעורר תגובה דלקתית, בעוד חומצות אומגה -3 מכילות תכונות אנטי דלקתיות. אנו צורכים עד פי 30 אומגה 6s יותר מאשר אומגה -3.

כדי לשים את האיזון הזה במאזן, יש צורך לצרוך רק סוגים טבעיים או אורגניים של שומנים ושמנים.

– תהיו פעילים: המטרה היא 30 דקות של פעילות גופנית לפחות שלוש פעמים בשבוע. פשוט לצאת לטיול מהיר או רכיבה על אופניים.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו